Hastalığımı doktor teşhis edemedi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Hastalığımı doktor teşhis edemedi

Mesaj gönderen blackrow67 »

Pelvik Ağrılar için

https://www.reddit.com/r/Prostatitis/co ... e_read_if/

Neredeyse 4 yıldır kronik pelvik ağrı yaşıyordum. Bu acıyı gidermek için her şeyi denedim… Yırtık bir kalça labrumunu onarmak için ameliyat oldum, enjeksiyonları, akupunktur, fizik tedavi, takviyeler, ilaçlar, uzmanları görmek için diğer şehirlere gitti… Hiçbir şey işe yaramadı. Birkaç yıl önce fibromiyalji teşhisi konmuştu. Acı o kadar kötüydü ki oturamadım, egzersiz yapamadım (bir yaşam için yaptığım işin bir parçası), Acısız seks yapamadım, restoranlara, filmlere ya da seyahatlere gidemedim. Anksiyete atakları yaşamaya başladım ve hayatımı asla geri alamayacağım korkusuyla depresyona girdim. O kadar kötüydü ki dürüst olmak gerekirse artık hayatta olmak istemedim. Hakkında konuşmak zor çünkü pelvik ağrı WEIRD. İnsanlar ne olduğunu bile anlamadılar (geçmişe bakıldığında o kadar da garip değil ve ben her zaman bunun hakkında konuşuyorum).

TMS / psikofizyolojik ağrı denen bir kavram keşfettim. Temel olarak, kronik, teşhis edilemez ağrının aşırı çalışan / korkulu bir merkezi sinir sisteminin neden olduğunu öne sürer. Bu korku bastırılmış duygulardan ya da düzenli olarak duyguları önleme ya da görmezden gelme eğiliminden gelebilir. Bu bana derinden rezonansa geçti. Ayrıca kişisel olarak türü, yüksek başarılar, son derece öz - kritik, mükemmeliyetçilik eğilimi ve “İyilik” (beğenilmek isteyen) olarak tanımlarlar.

Ağrı bilimi araştırmasına daha derinlemesine bakmaya başladım ve aşırı aktif bir CNS'nin herhangi bir doku hasarı yokluğunda kronik ağrı durumlarına yol açabileceği fikrini desteklemeye yönelik çok sayıda araştırma var. Ben Allan Goodman tarafından oluşturulan TMS wiki zihin beden iyileştirme programı ve beni Curable uygulamasına götüren zihin beden podcast'i buldum. Podcast ve uygulama hem iyileşmeme çok yardımcı oldu. Şimdi bir aydan biraz fazla oldu ve% 99 acısız olduğumu söylemekten mutluyum. Pelvik ağrım, belli aktiviteler yaptığım zaman ara sıra patlıyor, ancak kendimi yatıştırmam ve yakında çıkacağına ve herhangi bir fiziksel tehlikede olmadığımdan ve bir günden daha kısa bir sürede ortadan kalktığından emin olabiliyorum! NO PAIN ile 175 kilo verdim ve iki ay önce tam anlamıyla bir vücut ağırlığı yaratamıyorum. Özellikle kronik utangaç, az anlaşılmış ve bazen utanç verici kronik pelvik ağrı çekiyorsanız, kronik ağrıdan şikayetçi veya bilinen bir neden yoksa, lütfen bu uygulamayı ve TMS wiki sayfasını, Dr. Sarno'nun kitabı The MindBody Prescription ve benzeri TMS (tansiyon miyozit sendromu) / psikofizyolojik ağrı hakkında bulabileceğiniz diğer kaynaklar. Lorimer Moseley'in beyin ve kronik ağrı konusundaki araştırması da son derece yararlıdır. Ayrıca, Los Angeles'taki Ağrı Psikoloji Merkezi olarak adlandırılan zihinsel vücut ağrısı ile özel olarak ilgilenen bir terapi merkezi de bulunmaktadır. Skype ve telefon numarası yapıyorlar. Sarno'nun kitabı The MindBody Prescription ve TMS (tansiyon miyozit sendromu) / psikofizyolojik ağrı hakkında bulabileceğiniz diğer kaynaklar. Lorimer Moseley'in beyin ve kronik ağrı konusundaki araştırması da son derece yararlıdır. Ayrıca, Los Angeles'taki Ağrı Psikoloji Merkezi olarak adlandırılan zihinsel vücut ağrısı ile özel olarak ilgilenen bir terapi merkezi de bulunmaktadır. Skype ve telefon numarası yapıyorlar. Sarno kitabı The MindBody Prescription ve TMS (tansiyon miyozit sendromu) / psikofizyolojik ağrı hakkında bulabileceğiniz diğer kaynaklar. Lorimer Moseley'in beyin ve kronik ağrı konusundaki araştırması da son derece yararlıdır. Ayrıca, Los Angeles'taki Ağrı Psikoloji Merkezi olarak adlandırılan zihinsel vücut ağrısı ile özel olarak ilgilenen bir terapi merkezi de bulunmaktadır. Skype ve telefon numarası yapıyorlar.

Kronik pelvik ağrı çekiyorsanız yalnız olmadığınızı ve BETTER DAHA İYİ OLABİLECEĞİNİ bilirsiniz. Herhangi bir sorunuzla yanıt vermekten çekinmeyin. Mutlu şifa!
blackrow67

Pelvik Ağrılar için şu hareketler tavsiye ediliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=J6tueuGlo1Q&t=9s

Özellikle sürekli oturan, hareketsiz bireylerde bu ağrılar daha çok görülüyor. İlaç tedavisi yeterli gelmiyor.

https://www.reddit.com/r/Prostatitis/co ... d_flaccid/
blackrow67

İdrara sıkıştığım zaman ara ara batma hissi oluyor penis kökünde idrarın geldiğini ancak öyle hissedebiliyorum. Siz hiç böyle birşeyle karşılaşmışmıydınız?
blackrow67

Eğitim araştırma hastanesi doktoru idrarin çok kötü, tam boşaltmiyorsun dedi.
Urodinami
Sistoskopi önerdi ve direkt yanindan ayrıldım.

Ne prostata baktı ne ultrasona. Zaten bu hastaların bir çoğu idrar sorunu yaşıyor ya .
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

bence en iyi açma egzersizi karından olan elle yapılan bir masaj https://youtu.be/6wofi6UwXso?t=1575 26:15 dakisaında başlayan masaj (göbek deliğiyle leğen kemiğinin çaprazınsda bulunan bizim gibi pelvik kas kasılması bulunan hastalarda şiş duruyor bu kas zaten) buraya uygulanan kendi yapacağınız hafifçe bastırarak uygulacağınız bir masaj çoğu idrar probleminizi ve inanmayabilirsiniz darlığı dahi bir miktar da olsa çözecektir iyi izleyin videoyu tekrardan nice senelere herkesten bu hastalıktan kurtulması dileyiğle iyi seneler mutluluklar
blackrow67

Bugün zafer hocaya muayene oldum. Lökosit 1-2 çıktı kronik prostatit değilsin dedi :)

Yine bir kaç ilaç verdi onlari kullanacağım.
blackrow67

Arkadaşlar İstanbul'da labaratuvara gidip bendeki bakterinin ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Hangisi daha iyi ve oraya nasıl gitmem ne yapmam gerekiyor. Yardimci olabilirmisiniz