Hastalığımı doktor teşhis edemedi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Hastalığımı doktor teşhis edemedi

Mesaj gönderen blackrow67 »

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Hiç bir cinsel ilişkiye girmeme rağmen banyoda başıma talihsiz bir olay denk geldi. Herkesin başına gelmiştir, kötü bir amaçla değil ama galiba üretraya yıkanırken sabun kaçtı. Bunun yanması üç günde geçmişti. Bundan sonraki süreçte yani yaklaşık iki hafta falan geçmiştir üzerinden peniste bir hassaslaşma başladı. Yani giydiğim şeylere temas edince acıyordu. İdrarımda yanma başladı, daha sonra üroloji bölümüne gittim. Taş olup olmadığına dair bir röntgen çekti, idrar tahlili yaptı ve sende az bir iltihap var bir hafta cipro kullan bakalım dedi. Tahlil sonuçları temiz gözüküyordu neye dayanarak böyle söyledi anlamadım. Semptromlar artmaya başladı. Sürekli idrara çıkıyorum. Özellikle su içince fazla fazla çıkıyorum. İdrardan sonra damla damla gelmeye devam ediyor bazen ama bu kasılınca daha çok oluyor. Damlama uzun sürmüyor. Özellikle yeniden idrarım gelince kendiliğinden damlamaya bşlıyor lavoboya koşarak gidiyorum. Uzun süre tutunca yani istemsiz bu özellikle gece uyurken, lavoboya gidince üretrada yanma olduğunu hissediyorum. En son özel hastaneye gittim oradaki doktor tanı olarak kronik prostatit tehşisisi koymuş. Herkengi bir rektal muayene falan yapmadı. İdrar kültürü ve kan tahlili temiz çıkmıştı. Ama PSA'ya hiç bakmadılar. Geceleri ejeksiyon yani rüyalanma esnasında yanma yapıyor. Bu belirtiler prostat iltihabımı acaba? Düşünmekten kafayı yedirtecek bana.
blackrow67

Re: Hastalığımı doktor teşhis edemedi

Ek olarak son gittiğim doktor, Betmiga 50 mg ile, Azosilin 500mg verdi. Ciproyu yeni bitirdim.
Eklemek istediğim bir şey daha var idrar akış hızı sanki biraz azalmış gibi ve idrar bitiyor çıkıyorum ama o şişkinlik hala devam ediyor.
Destinyisunfortunate

Mesaj gönderen Destinyisunfortunate »

blackrow67 yazdı:Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Hiç bir cinsel ilişkiye girmeme rağmen banyoda başıma talihsiz bir olay denk geldi. Herkesin başına gelmiştir, kötü bir amaçla değil ama galiba üretraya yıkanırken sabun kaçtı. Bunun yanması üç günde geçmişti. Bundan sonraki süreçte yani yaklaşık iki hafta falan geçmiştir üzerinden peniste bir hassaslaşma başladı. Yani giydiğim şeylere temas edince acıyordu. İdrarımda yanma başladı, daha sonra üroloji bölümüne gittim. Taş olup olmadığına dair bir röntgen çekti, idrar tahlili yaptı ve sende az bir iltihap var bir hafta cipro kullan bakalım dedi. Tahlil sonuçları temiz gözüküyordu neye dayanarak böyle söyledi anlamadım. Semptromlar artmaya başladı. Sürekli idrara çıkıyorum. Özellikle su içince fazla fazla çıkıyorum. İdrardan sonra damla damla gelmeye devam ediyor bazen ama bu kasılınca daha çok oluyor. Damlama uzun sürmüyor. Özellikle yeniden idrarım gelince kendiliğinden damlamaya bşlıyor lavoboya koşarak gidiyorum. Uzun süre tutunca yani istemsiz bu özellikle gece uyurken, lavoboya gidince üretrada yanma olduğunu hissediyorum. En son özel hastaneye gittim oradaki doktor tanı olarak kronik prostatit tehşisisi koymuş. Herkengi bir rektal muayene falan yapmadı. İdrar kültürü ve kan tahlili temiz çıkmıştı. Ama PSA'ya hiç bakmadılar. Geceleri ejeksiyon yani rüyalanma esnasında yanma yapıyor. Bu belirtiler prostat iltihabımı acaba? Düşünmekten kafayı yedirtecek bana.
Gördüğüm ve duyduğum kadarıyla prostat bölgesinin hassaslığı herkese göre değişkenlik gösteriyor. Teşhisini bulgulardan kendin yapabilmen ise takdire şayan. Ben tıp terimleri ve hastalıkların hikayeleri içerisinde büyümeme rağmen hiç aklıma gelmemişti böyle bir hastalık. Benim de ilişkim yoktu ve farklı bir vakayım. Teşhisin için ilk önce Zafer Oyman’a git, sonra tekrar yazarsın. Bambaşka bir şey de olabilir bu durum. Ağırlık ile işin oldu mu yakın zamanda?
Erkeklerin Bambaşka Bir Boyuta Geçmesi: Prostatit
blackrow67

Ağırlıkla işim olmadı hocam. Zafer hocaya gideceğim fakat yol biraz uzun şuan Konya'da istikamet etmekteyim. Mehmet hoca varmış burada ona gitsem Zafer hoca kadar muayene edebilrmi acaba merak ediyorum. Gerçekten prostat en enterasan organlardan birisiymiş. Burayı okuya okuya uzmanlaştım. Başka doktorlar biliyorlarsa bile niye bu kadar hafife alıyorlar anlamış değilim. Birde merak ettiğim bu hastalık birden bire nasıl kronikleşiyor?

Zafer hoca anladığım kadarıyla ilişki yoksa prostatit olma ihtimali yok diyor burada okuduklarıma göre.
Espace42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Espace42 »

Ben yeni uye oldum ama cok eskiyim sifremi kaybettim ondan seningibi ilk yakalandigimda sik idrar vardi damlatma vb seyler hatta 4 urolog gezdim en son konyada bitane doncente yonlerdi docentmis bana bi sperm tahlili yaptirdi senin biseyin yokdedi pzvk tabi hastaligimin ne oldugunu bilmiyorum agrilar icinde kivraniyorum sakin usutme seninkine gelince zafer hocaya git bi baksin cok sanslisin siviyi ver ona orda eglenme bence benim tahminim bakteri idrar yolundan prosta gecmis veya gecmek uzere elini cabuk tut tedavine basla
blackrow67

Espace42 yazdı:Ben yeni uye oldum ama cok eskiyim sifremi kaybettim ondan seningibi ilk yakalandigimda sik idrar vardi damlatma vb seyler hatta 4 urolog gezdim en son konyada bitane doncente yonlerdi docentmis bana bi sperm tahlili yaptirdi senin biseyin yokdedi pzvk tabi hastaligimin ne oldugunu bilmiyorum agrilar icinde kivraniyorum sakin usutme seninkine gelince zafer hocaya git bi baksin cok sanslisin siviyi ver ona orda eglenme bence benim tahminim bakteri idrar yolundan prosta gecmis veya gecmek uzere elini cabuk tut tedavine basla
Siz ağrılar başladığında mı gittiniz doktora? Nasıl bir süreçti bu, yani ağrılar birdenmi ortaya çıktı
UNKAPANI
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen UNKAPANI »

Turkiyede 100 doktora gittim yüzlerce test analiz yaptılar birşey bulamamışlardı şükür ki mikrobu buldular ama kurtulması zor bi bakteri face enterek mu ne bunu turkiyede sadece koç üniversite hastanesi buldu test yaptıracaklar bu hastane ne varsa yakaliyor neden mi sadece idrardan buldular inanamıyorum prc ve prostat sıvısı almadılar suruntu istemedi doktor ben dedim birşey çıkmaz burdaki testte sağlam bi şekilde doğru tespit yapıp buldular
blackrow67

Zafer hocaya gideyim fakat şuan Cipro yeni bitti, Azosilin kullanıyorum bitirp öylemi gideyim? yani bu prostat sıvısına yanıltıcı etki edermi?
Espace42

Evet 1 hafta bekle ondan sonra git evet bu hastaligin zaten 100 de 80 agri kiminde isteksizlik yanma hepsi ayni kapiya cikiyor atibitoik bitince 1 hafta icinde sikayetlerinde azalma olursada git bisekilde
blackrow67

Espace42 yazdı:Evet 1 hafta bekle ondan sonra git evet bu hastaligin zaten 100 de 80 agri kiminde isteksizlik yanma hepsi ayni kapiya cikiyor atibitoik bitince 1 hafta icinde sikayetlerinde azalma olursada git bisekilde
Hocam konyada mehmet ardıça gittinizmi o nasıl acaba? bana yakın aslında oraya gitsem zafer hoca gibi muayene yaparmı?
Espace42

O doktoru burda adi gecen doktorlardan hatta enjeksiyon tedavisi yapti bi ara ama sen gidersen prostat sivisi aliyor herhalde tam bilmiyorum
bb544

Mesaj gönderen bb544 »

UNKAPANI yazdı:Turkiyede 100 doktora gittim yüzlerce test analiz yaptılar birşey bulamamışlardı şükür ki mikrobu buldular ama kurtulması zor bi bakteri face enterek mu ne bunu turkiyede sadece koç üniversite hastanesi buldu test yaptıracaklar bu hastane ne varsa yakaliyor neden mi sadece idrardan buldular inanamıyorum prc ve prostat sıvısı almadılar suruntu istemedi doktor ben dedim birşey çıkmaz burdaki testte sağlam bi şekilde doğru tespit yapıp buldular
Kültür mü yaptırdın? Üçretler ne kadar test için ?
Allah büyük :roll:
Espace42

Muane onemli degil kardesim prostat sivisi almasi lazim
blackrow67

Espace42 yazdı:O doktoru burda adi gecen doktorlardan hatta enjeksiyon tedavisi yaptı bi ara ama sen gidersen prostat sivisi aliyor herhalde tam bilmiyorum
Prostat sıvısı alıyorsa direkt ona gideyim, enjeksiyon zaten kabul etmem.
Destinyisunfortunate

Mesaj gönderen Destinyisunfortunate »

blackrow67 yazdı:Zafer hocaya gideyim fakat şuan Cipro yeni bitti, Azosilin kullanıyorum bitirp öylemi gideyim? yani bu prostat sıvısına yanıltıcı etki edermi?
O ilaçlar prostatit adına hiçbir fayda sağlamaz. Ben de kullanmıştım. Çünkü, zor ve maddi geliri az bir hastalık. Doktorlar da bu yüzden pek üstüne düşmüyorlar. Hatta, birçoğu tanı koyamamış gibi yapıp sizden başka yollarla para koparmaya çalışabilir. Yazılarımı okuyunuz.
Erkeklerin Bambaşka Bir Boyuta Geçmesi: Prostatit
blackrow67

Testislerde hafif kasılmalar başladı herhalde ilerliyor hastalık. Ne tuhaf birşey ya
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

zafer oyman hocaya randevu alsan iyi edersin.
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Msln »

blackrow67 yazdı:Testislerde hafif kasılmalar başladı herhalde ilerliyor hastalık. Ne tuhaf birşey ya
Hastaligin 3. Haftasinda prostatit oldugumu okuyarak arastirarark ogtenmistim. Fakat kendi kendime tedavi olurum diyerek ve prostat muayene seklinden dolayi tedaviye 2 yil sonra basladim. Suan kullandigim antibiyotiğin sayisini unuttum. Duzeldim mi? Hayir.. kroniklesti..
Bak kardeşim hemen atla ucaga gel zafer beye muayene ol. 1 gun dahi gecirme. Suan tedavi şansin %90. Kroniklesmeden tedavine baslamani oneriyorum siddetle! Sonra pisman olursun.
Yok sartlarim uygun degil dersen konyada prostat masaji yapan ve cikan sividan lokosit sayan bir hekim bulmalisin. Bu kolay degil tabi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

blackrow67 yazdı:Ağırlıkla işim olmadı hocam. Zafer hocaya gideceğim fakat yol biraz uzun şuan Konya'da istikamet etmekteyim. Mehmet hoca varmış burada ona gitsem Zafer hoca kadar muayene edebilrmi acaba merak ediyorum. Gerçekten prostat en enterasan organlardan birisiymiş. Burayı okuya okuya uzmanlaştım. Başka doktorlar biliyorlarsa bile niye bu kadar hafife alıyorlar anlamış değilim. Birde merak ettiğim bu hastalık birden bire nasıl kronikleşiyor?

Zafer hoca anladığım kadarıyla ilişki yoksa prostatit olma ihtimali yok diyor burada okuduklarıma göre.
Gecmis olsun kardesim, iliski olmadanda gayet rahat prostatit olunabiliyor şöyleki; İdrar reflüsü şeklinde olabiliyor. Mesaneniz doluyken uretrada istenmeyen bir basinc oluşursa ornegin agir kaldirma yada mesane doluyken yuksek bir yerden atlama, yada farkli bir sekilde yine mesane idrar doluyken pelvik bölgenin basinca maruz kalmasi sebebiyle idrar geri ķacarak prostatin icine girer. Idrardaki bakteriler prostatin icine girdiginde burada enfeksiyon yapar.Zamaninda tedavi olmazsaniz enfeksiyon kronik hale gelir. En gec 1.5 ay icinde mudahale etmeniz gerekir. Yoksa tedavi zorlasiyor.
blackrow67

kadir yazdı:
blackrow67 yazdı:Ağırlıkla işim olmadı hocam. Zafer hocaya gideceğim fakat yol biraz uzun şuan Konya'da istikamet etmekteyim. Mehmet hoca varmış burada ona gitsem Zafer hoca kadar muayene edebilrmi acaba merak ediyorum. Gerçekten prostat en enterasan organlardan birisiymiş. Burayı okuya okuya uzmanlaştım. Başka doktorlar biliyorlarsa bile niye bu kadar hafife alıyorlar anlamış değilim. Birde merak ettiğim bu hastalık birden bire nasıl kronikleşiyor?

Gecmis olsun kardesim, iliski olmadanda gayet rahat prostatit olunabiliyor şöyleki; İdrar reflüsü şeklinde olabiliyor. Mesaneniz doluyken uretrada istenmeyen bir basinc oluşursa ornegin agir kaldirma yada mesane doluyken yuksek bir yerden atlama, yada farkli bir sekilde yine mesane idrar doluyken pelvik bölgenin basinca maruz kalmasi sebebiyle idrar geri ķacarak prostatin icine girer. Idrardaki bakteriler prostatin icine girdiginde burada enfeksiyon yapar.Zamaninda tedavi olmazsaniz enfeksiyon kronik hale gelir. En gec 1.5 ay icinde mudahale etmeniz gerekir. Yoksa tedavi zorlasiyor.
Çok sağolun hocam, Konya'daki Mehmet hoca nasıldır sizce tedavi konusunda?
UNKAPANI

Mesaj gönderen UNKAPANI »

bb544 yazdı:
UNKAPANI yazdı:Turkiyede 100 doktora gittim yüzlerce test analiz yaptılar birşey bulamamışlardı şükür ki mikrobu buldular ama kurtulması zor bi bakteri face enterek mu ne bunu turkiyede sadece koç üniversite hastanesi buldu test yaptıracaklar bu hastane ne varsa yakaliyor neden mi sadece idrardan buldular inanamıyorum prc ve prostat sıvısı almadılar suruntu istemedi doktor ben dedim birşey çıkmaz burdaki testte sağlam bi şekilde doğru tespit yapıp buldular
Abi gittiğim doktor ücret almadı testler için sevk yaptı orda sadece gece yattım sabah kalktım ilk idrar verdim orda mikrobu buldular toplam ücret
Ilk girişte 130
Kan idrar tst 160
Ultrason için 86 tl
Idrar tasty hiz ölçüm 120
ProstatitMuzdaribi

Mesaj gönderen ProstatitMuzdaribi »

UNKAPANI yazdı:
bb544 yazdı:
Abi gittiğim doktor ücret almadı testler için sevk yaptı orda sadece gece yattım sabah kalktım ilk idrar verdim orda mikrobu buldular toplam ücret
Ilk girişte 130
Kan idrar tst 160
Ultrason için 86 tl
Idrar tasty hiz ölçüm 120

Kültürde bulunmadığı için antibiyogram da yapılamayacak, tedavi olaran ne dedi doktor. Bende de aynı bakteri var
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

blackrow67 yazdı:Testislerde hafif kasılmalar başladı herhalde ilerliyor hastalık. Ne tuhaf birşey ya
Mehmet Ardıç’a gittinmi Konya Büyükşehir hastanesine benim prostatit de üretraya sıvı sabun girmesiyle başladi talihsizlik ve bir yıldır uğraşıyorum tedavi olamadım yurt dışında 2 tane tedavi aldım ama tam sıfırlamadı birde Konya’nın neresindesin bende konyadayım
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

huseyin252 yazdı:
Mehmet Ardıç’a gittinmi Konya Büyükşehir hastanesine benim prostatit de üretraya sıvı sabun girmesiyle başladi talihsizlik ve bir yıldır uğraşıyorum tedavi olamadım yurt dışında 2 tane tedavi aldım ama tam sıfırlamadı birde Konya’nın neresindesin bende konyadayım
En azından öyle düşünüyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
blackrow67

huseyin252 yazdı:
Merkez.