Prostatit varikosel yapar mı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
süpheliprostatit
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Prostatit varikosel yapar mı

Mesaj gönderen süpheliprostatit »

Arkadaşlar şuan sık idrar durumunu yaşarken testis bölgesinden ağrı hissediyordum biraz da sol testisin şiştiğini hissetmiştim. Ultrason çektirdim ve varikosel var ama zararlı seviyede değil işleme gerek yok dediler. Bu varikosel artabilir mi artmadan ne önlemi almak gerekir. Prostatit geçince buda geçer mi bilgisi olan tecrübe eden var mı
yenicezseni
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: Prostatit varikosel yapar mı

Mesaj gönderen yenicezseni »

Umarim yapmiyodur ya :(
alihan411
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen alihan411 »

İkisi tamamen alakasız. Varikosel bir damar hastalığıdır. Varis hastalığı adı üstünde. Ayrıca ultrasonda grade kaç varikosel çıktı? Grade 1 varikoselde ameliyata gerek duyulmaz. Grade 2 ve 3 olursa ameliyat gereklidir lakin şahsın çocuğu oluyorsa yine gereksizdir. Siz bir spermiyogram tahlili verin. Tahlilde doktorunuz sonucu size söyler. İleri hareketlilik ve ileri hızlı hareketlilik toplamı %40 üzeri ise ve sperm sayısı ortalama 15 milyon üzeri ise ameliyat gereksizdir. Ama olursanız da basit bir ameliyat ben iki kere oldum 1 günde taburcu olursunuz ağrı sızı pek yapmaz.
süpheliprostatit

Grade 1 kendim baktımda o yüzden işleme gerek yok dediler ama şişlik biraz can sıkıcı oldu. Doğal yollarla bir çözümü var mı bildiğiniz orayı eski haline getirmek için
alihan411
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen alihan411 »

Eski haline geleceğini pek sanmıyorum içeride varisli şişen bir damar var sonuçta ama dert etmeyin grade 1 bi problem yaratmaz benim sağ testisimde hala grade 1 var. Takılacak bir şey değil.
superbeetle

Mesaj gönderen superbeetle »

Geçmiş olsun. Varikoselin ameliyatını ağrıdan dolayı yapmıyorlar, yapmazlar. Eğer evli iseniz ve çocuk düşünceniz varsa değerlerinizde düşük seviyede ise o zaman yapılır. Varikosel ilerleyen bir rahatsızlıktır. Ama prostatit ile uzaktan yakından ilgisi yoktur . Size tavsiyem olur da ilerde bu ameliyatı olursanız. Testisleri dışarı çıkarıp damarları kesen doktorlardan uzak durmanızdır. Micro cerrahi kasık üstü kesik ile damarların bağlanmasını tercih edin.
Varikosel ameliyatı haricinde varikosel embolisazyonu yapan radyologlar var . Ne kadar etkili ne kadar fayda sağlar bununla alakalı hiçbir fikrim yok .
Size şunları önerebilirim . Boxer don kesinlikle giymeyin . Slip ve dar külotlar tercih edin. Ağrı nedeninizi de yazayım. Varikosel testislerin sarkmasina neden olur . Testisleriniz aşağı sarktıkça ağrı eşiğiniz artar . Ama yukarıda durdukça ağrı gidecektir . Bacak arasına çarpan testisler hassas olduğu için travma oluşur ve hassasiyet artıkça ağrıda artar.
süpheliprostatit

Bilgiler için teşekkür ederim , inşallah ilerleme olmaz sadece görüntü bozukluğuyla kalır. Şeker pancarını 21 gün yiyerek bunların giderilebileceği yazıyordu da o tarz bir tedaviyi test eden oldu mu diye merak etmiştim demek ki şuanda yaygın bir tedavisi yok. Ama ilerlememesi için sadece destekleyici iç çamaşırı mı giyeceğiz başka önlemler alınabilir mi
superbeetle

Mesaj gönderen superbeetle »

Varikosel korkulacak bir hastalık değil. Ayakta çok durmayın. Fitness gibi sporlarda squat -deatlift gibi hareketlerden kaçının. Keçiboynuzu pekmezi ve havuç tüketin. Sperme olumlu etkileri var . Geçmiş olsun