Nüks , Tecrübeli Arkadaşlardan Tavsiye Bekliyorum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hakan564
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Nüks , Tecrübeli Arkadaşlardan Tavsiye Bekliyorum

Mesaj gönderen hakan564 »

İyi akşamlar arkadaşlar . Kış aylarının gelmesiyle yanma ve makat bölgesinde ağrı gibi semptomlar sebebi ile devlet hastenesinde güvendiğim bir doktora gittim. Bana prostat masajı ile ilk tanıyı koyan doktordu.Aslında yazın baya iyiydim yüzde 80-90 ile geziyordum. Zafer hocaya birkez gitmiştim 12-14 lökosit çıkmıştı . Kültürde üreme yoktu.Hem maddi sebepler hemde buradaki doktorumun ''lökosit ve semptom var ise sıvıdan mikroskop ile lökosit bakmam birşeyi değiştirmeyecek yine antibiyotik vermek zorunda kalıcam '' demesi ile onun verdiği tedaviyi sürdürmek istiyorum. Sadece bu tedavi sonrasında lökositim düştü mü görmek için Zafer Hoca'ya gidebilirim. Tüm bu bilgiler bağlamında tecrübeli arkadaşlardan doktorumun tavsiyelerini yorumlamalarını istiyorum.

Günde 2 kez tetradox 100 mg
Günde 1 kez cempes
2 doz flucan
Sıcak su oturması ve no-prost gibi fitoterapi ürünleri.

Ben bu ilaçları kullanıp eğer lökositim düşer ise Kadir abinin tavsiyelerine uyup hayatımı o yönde düzenleyeceğim.Antibiyotik tedavisi ardından diyet , polistimol , cranberry , bromelain gibi takviyelerle vücudu ve prostatı zinde tutmaya çalışacağım. Bu ilaçları arkadaşlardan tecrübelerini aktaran olursa sevinirim. Kadir abi senden de bir yorum bekliyorum. Herkese geçmiş olsun.

(önceki kullandığım ilaçlar biteral genta ve klindan . Fakat klindanı reflü sebebi ile erken bıraktım.)
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Nüks , Tecrübeli Arkadaşlardan Tavsiye Bekliyorum

Mesaj gönderen Zuspat »

Doktorunuz geniş yelpazede mantar- bakteri gözeterek tedaviye başlamış. Devam edin bence. Doktorun ismini de söylerseniz, maddi durumu olmayan arkadaşlar da yararlanabilir.
hakan564

tabii ki yardımcı olmak çok isterim. Arnavutköy devlet hastanesi op.dr Gökhan Yazıcı . Benim derdimi uzun uzun dinleyen tek doktordu diyebilirim. Kestirip atmadı kesinlikle. Tabi hastanenin yoğunluğuna göre de değişiyor bize ayırabildiği vakit.Bazen kapıda çok bekelyen oluyor . Çok vakit ayıramıyor. Ben daha çok akşam vakitlerine alıyorum randevuyu .
hakan564

ayrıca not geçeyim yardımcı olmak adına.Hastanedeki diğer 2 doktoru kesinlikle önermiyorum.Baştan savıp saçma sapan konuşuyorlar. Birtek dediğim hocadan memnun kaldım.Bu benim tecrübem tabiki.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

teşekkür ederiz.
hakan564

ben teşekkür ederim . konuyla alakalı yorumu olacak başka tecrübeli arkadaşlar da olursa dinlerim .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

hakan564 yazdı: 22.11.2023 - 19:25 İyi akşamlar arkadaşlar . Kış aylarının gelmesiyle yanma ve makat bölgesinde ağrı gibi semptomlar sebebi ile devlet hastenesinde güvendiğim bir doktora gittim. Bana prostat masajı ile ilk tanıyı koyan doktordu.Aslında yazın baya iyiydim yüzde 80-90 ile geziyordum. Zafer hocaya birkez gitmiştim 12-14 lökosit çıkmıştı . Kültürde üreme yoktu.Hem maddi sebepler hemde buradaki doktorumun ''lökosit ve semptom var ise sıvıdan mikroskop ile lökosit bakmam birşeyi değiştirmeyecek yine antibiyotik vermek zorunda kalıcam '' demesi ile onun verdiği tedaviyi sürdürmek istiyorum. Sadece bu tedavi sonrasında lökositim düştü mü görmek için Zafer Hoca'ya gidebilirim. Tüm bu bilgiler bağlamında tecrübeli arkadaşlardan doktorumun tavsiyelerini yorumlamalarını istiyorum.

Günde 2 kez tetradox 100 mg
Günde 1 kez cempes
2 doz flucan
Sıcak su oturması ve no-prost gibi fitoterapi ürünleri.

Ben bu ilaçları kullanıp eğer lökositim düşer ise Kadir abinin tavsiyelerine uyup hayatımı o yönde düzenleyeceğim.Antibiyotik tedavisi ardından diyet , polistimol , cranberry , bromelain gibi takviyelerle vücudu ve prostatı zinde tutmaya çalışacağım. Bu ilaçları arkadaşlardan tecrübelerini aktaran olursa sevinirim. Kadir abi senden de bir yorum bekliyorum. Herkese geçmiş olsun.

(önceki kullandığım ilaçlar biteral genta ve klindan . Fakat klindanı reflü sebebi ile erken bıraktım.)
Doktorunuz lokositi tespit edip ilaç vermiş zaten...ilaçları kullandıktan sonra tahlilleri tekrarlayın lökosit normale geldiğinde zaten ilacın fayda edip etmediği belli olacaktır. Fakat bu seviyeyi uzun süre stabilde tutmaya bakın zira zamanla artış olabiliyor.
Kültürün amacı (eğer üreme gerçekleşirse tabii) fazla antibiyotik kullanımını engellemek ve en etkili antibiyotigi tanımlamak,belirlemek içindir.
Doktorunuz prostat sivisi lökositine baktiysa eğer, tanı için altın kural olan işlemi gerçekleştirmiş tebrik ederim.
hakan564

Kadir abi yanlış anlaşıldı. Bundan 5 ay önce gitmiş olduğum Zafer hoca lökosit buldu. Fakat Gökhan hoca ilk tanıyı prostat masajıyla koymuştu. Sen %95 kronik prostatitsin demişti.Çünkü ben masaj sırasında baya yanma hissetmiştim.Sonrasında da kesin tanı için zafer hocaya gitmiştim.Gökhan hoca lökosit bakmıyor.Fakat klinik tecrübesi ile tanı koyabiliyor. Muallakta kalan Zafer hocaya gider tabii. Hatta bende bu tedaviyi alıp tekrar Zafer Hoca da lökosit sayıma bakacağım ki sürecı göreyim. Maddi olarak sürekli özele gitmek insanı sarsıyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

hakan564 yazdı: 22.11.2023 - 23:05 Kadir abi yanlış anlaşıldı. Bundan 5 ay önce gitmiş olduğum Zafer hoca lökosit buldu. Fakat Gökhan hoca ilk tanıyı prostat masajıyla koymuştu. Sen %95 kronik prostatitsin demişti.Çünkü ben masaj sırasında baya yanma hissetmiştim.Sonrasında da kesin tanı için zafer hocaya gitmiştim.Gökhan hoca lökosit bakmıyor.Fakat klinik tecrübesi ile tanı koyabiliyor. Muallakta kalan Zafer hocaya gider tabii. Hatta bende bu tedaviyi alıp tekrar Zafer Hoca da lökosit sayıma bakacağım ki sürecı göreyim. Maddi olarak sürekli özele gitmek insanı sarsıyor.
Anladım kardeşim doğru diyorsun.