Üroflowmetri Yorumu

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Abdullahergn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Üroflowmetri Yorumu

Mesaj gönderen Abdullahergn »

Arkadaşlar dün yine bir dr üroflowmetri istedi.Sonuçlar şu şekilde;
-Ortalama akım hızı: 12,9 ml/s
-Tepe akım hızı: 40,3 ml/s
-Max hıza ulaşma süresi:16,2 s
-İşenen hacim:1092 ml
-Akım süresi:80,3 sn
-İşeme süresi: 104,9 s
-Kesintiler:22
-Gecikme zamanı:28,3
Muayeneye tahlil ister diye sıkışık gitmiştim.Hatta su içmeyi abarttığımdan çok sıkışıktım.Bu yüzden idrar hacmi de yüksek çıktı.Dr,''her şey çok iyi sadece idrarın sonunda pıt pıt damlamayla bitmiş başka bir sorun gözükmüyor'' dedi.İnternetten araştırdığımda ise iki şey kafama hiç yatmadı.
1-)İnternette olması gereken ortalama hız için 15-25 ml/s arası belirtiliyor(yaşım 26)
2-)Yine internette test öncesinde idrara sıkışık olunması gerektiği ancak fazla sıkışıklığın da doğru olmadığı yazıyor.
Siz ne dersiniz?Acaba her cihazın referans değeri farklı mı oluyor?Ya da dr mu bilgisiz?
apo.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Üroflowmetri Yorumu

Mesaj gönderen apo. »

Abdullahergn yazdı: 10.11.2023 - 09:19 Arkadaşlar dün yine bir dr üroflowmetri istedi.Sonuçlar şu şekilde;
-Ortalama akım hızı: 12,9 ml/s
-Tepe akım hızı: 40,3 ml/s
-Max hıza ulaşma süresi:16,2 s
-İşenen hacim:1092 ml
-Akım süresi:80,3 sn
-İşeme süresi: 104,9 s
-Kesintiler:22
-Gecikme zamanı:28,3
Muayeneye tahlil ister diye sıkışık gitmiştim.Hatta su içmeyi abarttığımdan çok sıkışıktım.Bu yüzden idrar hacmi de yüksek çıktı.Dr,''her şey çok iyi sadece idrarın sonunda pıt pıt damlamayla bitmiş başka bir sorun gözükmüyor'' dedi.İnternetten araştırdığımda ise iki şey kafama hiç yatmadı.
1-)İnternette olması gereken ortalama hız için 15-25 ml/s arası belirtiliyor(yaşım 26)
2-)Yine internette test öncesinde idrara sıkışık olunması gerektiği ancak fazla sıkışıklığın da doğru olmadığı yazıyor.
Siz ne dersiniz?Acaba her cihazın referans değeri farklı mı oluyor?Ya da dr mu bilgisiz?
Prostatit hastasindan işeme testi isteyen doktordan uzak dur derim geçmiş olsun
Unstopables

Mesaj gönderen Unstopables »

Şimdi düşününce komik geliyor, bendende işeme testi istemişti,

Girdim odaya 2 litre su içtim, huniyi verdi işe diyor; işiyorum ya diyorum bu olmaz diyor, bu kadar işeyebiliyorum diyorum inanmıyor. Kan ter içinde neymiş 300mg doldurmam lazımmış.

Hayır elimde de ben mi işemiyorum yani çiş kontrol edilebilen bir şey mi ki canım istesin az işiyim canım istesin çogaltıyım.

Ne günlerdi, aklıma geldi bak.
Abdullahergn

Mesaj gönderen Abdullahergn »

Unstopables yazdı: 17.11.2023 - 01:15 Şimdi düşününce komik geliyor, bendende işeme testi istemişti,

Girdim odaya 2 litre su içtim, huniyi verdi işe diyor; işiyorum ya diyorum bu olmaz diyor, bu kadar işeyebiliyorum diyorum inanmıyor. Kan ter içinde neymiş 300mg doldurmam lazımmış.

Hayır elimde de ben mi işemiyorum yani çiş kontrol edilebilen bir şey mi ki canım istesin az işiyim canım istesin çogaltıyım.

Ne günlerdi, aklıma geldi bak.
Gel gerisini sen tamamla deseydiniz hocam :D Ben de çok sıkışık gelmiştim tahlil falan ister diye.1 Litre yaptım,sonrasında senin bir şeyin yok falan diyor gülüyor