Fikir verirmisiniz

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Hayatbu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Fikir verirmisiniz

Mesaj gönderen Hayatbu »

Merhabalar prostatit olabilirm diye düşündüm prostattan lökosit ve bakteri bakıldı masaj sonrası idrar tahlili yapıldı bişey çıkmadı doktor peyronie tanısı koydu pek mantıklı gelmedi bende peniste ağrı damarlarda şişlik ve peniste siğil var ve en kötüsü beni çıkmaza sokan peniste deri içinde mercimek tanesi boyutunda peniste sert birşey var doktor damarda kan pıhtı atmıştır dedi pek anlamadım o kadar doktor gezdim bu mercimek tanesi gibi sert şişlik sonradan oluştu kafayı yemek üzereyim penis kanseri olduğumu düşünmeye başladım artık yaş 21 ne yapmamı önerirsiniz kadir abi yardımcı olurmusun ve diğer arkadaşlarda olursa sevinirim
Belirtiler: peniste ağrı şişlik damarlarda şişlik peniste yanma siğil ve mercimek tanesi büyüklüğünde sert deri içinde şişlik ara ara kasıkta ağrı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Fikir verirmisiniz

Mesaj gönderen kadir »

Hayatbu yazdı:Merhabalar prostatit olabilirm diye düşündüm prostattan lökosit ve bakteri bakıldı masaj sonrası idrar tahlili yapıldı bişey çıkmadı doktor peyronie tanısı koydu pek mantıklı gelmedi bende peniste ağrı damarlarda şişlik ve peniste siğil var ve en kötüsü beni çıkmaza sokan peniste deri içinde mercimek tanesi boyutunda peniste sert birşey var doktor damarda kan pıhtı atmıştır dedi pek anlamadım o kadar doktor gezdim bu mercimek tanesi gibi sert şişlik sonradan oluştu kafayı yemek üzereyim penis kanseri olduğumu düşünmeye başladım artık yaş 21 ne yapmamı önerirsiniz kadir abi yardımcı olurmusun ve diğer arkadaşlarda olursa sevinirim
Belirtiler: peniste ağrı şişlik damarlarda şişlik peniste yanma siğil ve mercimek tanesi büyüklüğünde sert deri içinde şişlik ara ara kasıkta ağrı
Peniste mercimek kadar şişlikler deri altı yağ dokusu olabilir.. bir dermatologa muayene olun verecegi merhemler iyi gelebilir zararli bir durum olacagini zannetmiyorum. Geçmez ise ufak bir operasyonla alinabilir.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Hayatbu yazdı:Merhabalar prostatit olabilirm diye düşündüm prostattan lökosit ve bakteri bakıldı masaj sonrası idrar tahlili yapıldı bişey çıkmadı doktor peyronie tanısı koydu pek mantıklı gelmedi bende peniste ağrı damarlarda şişlik ve peniste siğil var ve en kötüsü beni çıkmaza sokan peniste deri içinde mercimek tanesi boyutunda peniste sert birşey var doktor damarda kan pıhtı atmıştır dedi pek anlamadım o kadar doktor gezdim bu mercimek tanesi gibi sert şişlik sonradan oluştu kafayı yemek üzereyim penis kanseri olduğumu düşünmeye başladım artık yaş 21 ne yapmamı önerirsiniz kadir abi yardımcı olurmusun ve diğer arkadaşlarda olursa sevinirim
Hüseyin hoca mı koydu peyronie teshisini? O koyduysa boşver
Hayatbu

Mesaj gönderen Hayatbu »

Serkan yazdı:
Serkan yazdı:
Evet o koydu her doktor farklı teşhis koyuyor ne yapacağımı sapıttım keşke prostatit olaydım diyorum en azından hastalığım belli olurdu şimdi ne yapacağımı bilmiyorum
demir777

Mesaj gönderen demir777 »

Bu yaşta kanser olma olasılığınız inanılmaz derece de nadirdir. Yinede dermatolojiye giderek hpv olasılığını ekarte edin. Belirtileriniz ucpps'i düşündürtüyor. Ucpps geliştiren bir çok erkek pelvik bölgeye artan kan dolaşımı yüzünden belirgin damarsal anomalilere sahip olabilir. Ayrıca semptomlarınızın olası bir diğer güçlü nedeni nöro inflamasyondur. Sinirler dolaşımı, cilt rengini ve hassasiyeti kontrol eder. Bir çok yaşlı ürolog litaratürü takip etmeyi ihtisas sonrası bırakmıştır. Çoğunun ucpps hakkında derinlemesine bir duyarlılığa sahip olmadığını bilin. Peyroni teşhisi muhtemelen hatalıdır ama yinede ikinci bir görüş alın. Sağlıklı günler dilerim.
Hayatbu

Mesaj gönderen Hayatbu »

demir777 yazdı:Bu yaşta kanser olma olasılığınız inanılmaz derece de nadirdir. Yinede dermatolojiye giderek hpv olasılığını ekarte edin. Belirtileriniz ucpps'i düşündürtüyor. Ucpps geliştiren bir çok erkek pelvik bölgeye artan kan dolaşımı yüzünden belirgin damarsal anomalilere sahip olabilir. Ayrıca semptomlarınızın olası bir diğer güçlü nedeni nöro inflamasyondur. Sinirler dolaşımı, cilt rengini ve hassasiyeti kontrol eder. Bir çok yaşlı ürolog litaratürü takip etmeyi ihtisas sonrası bırakmıştır. Çoğunun ucpps hakkında derinlemesine bir duyarlılığa sahip olmadığını bilin. Peyroni teşhisi muhtemelen hatalıdır ama yinede ikinci bir görüş alın. Sağlıklı günler dilerim.
Merhabalar peniste siğil var yaktıracağım bende bu siğiller bayadır vardı ama et beni gibi zararsız sanıyordum peniste ağrı başlayınca araştıra araştıra öğrendim bu siğiller yaklaşık 6 yıldır var hpv acaba kaç senede kanser yapar bir fikriniz varmı acaba şuan kafam çok karışık
demir777

Mesaj gönderen demir777 »

kanser mevzusunu aklınızdan silin. Bu yersiz kaygı ile sadece kronik ağrınızı besleyen aşırı uyanıklık ( sağlık kaygısı, hipokondriya) durumunuzu besliyorsunuz. Siğil benzeri oluşumların 6 yıldır asemptotatik bir şekilde vucudunuzda olduğunu söylüyorsunuz muhtemelen kronik ağrınız ( ucpps) başladığında aşırı uyanıklık durumunuz ile onların semptomlarınız ile bağlantılı oluşumlar olabileceğine dair fiksasyon tutumları geliştirdiniz. hpv yi ekarte etmek için dermatoloji ile görüşün. Hpv den bağımsız Tamamen iyi huylu oluşumlar da olabilir. Hpv pozitif sonuç alırsanız invazif işlemden önce ( yaktırma) anti viral ajanları deneyin.
Hayatbu

Mesaj gönderen Hayatbu »

Naruto77 yazdı:Penis kanseri değilsiniz. Bu hastalık açık yaralar şeklinde ve ağrılar içerisinde agresif ilerler, Allah korusun.

Mercimek tanesi kadar büyüklük ne kadar sert? Bastırınca ağrı oluyor mu? Şişlik deri ile aynı renk mi, yoksa kızarıklık pembelik var mı etrafında?

Peyronie için penis sertleştiğinde bir yöne veya kendi ekseninde daralma görülür. Ancak akut seyrettiği aşamada ilk plak oluşurken ağrılı bir süreç görülür ve tariflediğiniz gibi plakları elle hissedersiniz. Yani teşhis tamamen yanlış diyemeyiz. Travmatik mastürbasyon veya zorlayıcı bir seks geçmişiniz var ise son 3 ayda tunica albugenia dokusunda olan yırtılmaya karşılık vücut plak üretebilir. Bu aşamada sizlerin yakın tahlildeki cinsel sürecinizi, sertleşme sonrası penisin bir yöne doğru yönelip yönelmediğini veya kum saati görünüm gösterip göstermediğini takip etmeniz gerekir.

Akut dönemde yönelme olmayabilir yalnız ağrı olup plak oluşum sonrası da yönelme gelişebilir. Damar şişliği olarak kastettiğiniz kılcal damarlar mı yoksa penil yüzeyel arter ve venler mi onu bilmek gerekir. Kan sulandırıcı kullanabilirsiniz, bir süre gözlemlersiniz düzelme olacaktır. Pıhtı veya sertlik olan yere hirudoid forte krem uygulayın sabah ve akşam. Geçmiş olsun.
Bu şekilde Bu şekilde yuvarlak sert
https://www.hizliresim.com/5jo2u1t
Hayatbu

Mesaj gönderen Hayatbu »

Naruto77 yazdı:
Hayatbu yazdı:
Naruto77 yazdı:Penis kanseri değilsiniz. Bu hastalık açık yaralar şeklinde ve ağrılar içerisinde agresif ilerler, Allah korusun.

Mercimek tanesi kadar büyüklük ne kadar sert? Bastırınca ağrı oluyor mu? Şişlik deri ile aynı renk mi, yoksa kızarıklık pembelik var mı etrafında?

Peyronie için penis sertleştiğinde bir yöne veya kendi ekseninde daralma görülür. Ancak akut seyrettiği aşamada ilk plak oluşurken ağrılı bir süreç görülür ve tariflediğiniz gibi plakları elle hissedersiniz. Yani teşhis tamamen yanlış diyemeyiz. Travmatik mastürbasyon veya zorlayıcı bir seks geçmişiniz var ise son 3 ayda tunica albugenia dokusunda olan yırtılmaya karşılık vücut plak üretebilir. Bu aşamada sizlerin yakın tahlildeki cinsel sürecinizi, sertleşme sonrası penisin bir yöne doğru yönelip yönelmediğini veya kum saati görünüm gösterip göstermediğini takip etmeniz gerekir.

Akut dönemde yönelme olmayabilir yalnız ağrı olup plak oluşum sonrası da yönelme gelişebilir. Damar şişliği olarak kastettiğiniz kılcal damarlar mı yoksa penil yüzeyel arter ve venler mi onu bilmek gerekir. Kan sulandırıcı kullanabilirsiniz, bir süre gözlemlersiniz düzelme olacaktır. Pıhtı veya sertlik olan yere hirudoid forte krem uygulayın sabah ve akşam. Geçmiş olsun.
Bu şekilde Bu şekilde yuvarlak sert
https://www.hizliresim.com/5jo2u1t

Cildiye işi hocam bu damar mamar değil
Cildiyeye gittim antibiyotik krem ve hematan krem verdi hiç bir işe yaramadı