Staphylococcus Haemolyticus ÜREDİ

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Staphylococcus Haemolyticus ÜREDİ

Mesaj gönderen kadir »

nonwoven yazdı:Merhabalar,
Prostat sıvısından yapılan kültür sonuçlarım aşağıdaki gibi. Bu güne kadar kronik bakteriyel olmayan prostatit olarak düşünüyordum kendimi ancak test sonucu şöyle çıktı. Tecrübeli arkadaşlardan ve Kadir abiden yorum alabilir miyim?

Mikroorganizma
Yorum
Özel Trichomonas Kültürü
Trichomonas vaginalis üremedi
Özel Go. Kültürü
Neisseria gonorrhoeae üremedi
Non Selektif Kültür
Staphylococcus haemolytıcus
Çok sayıda Üredi.
Kardesim cok sayida ürediyse ve semptomlarin devam ediyorsa antibiyograma gore tedavi olman gerekir antibiogram yapildimi?
Asagida Staphylococcus haemolyticus patojeni bulunan bir hastanin tedavisini paylasiyorum.
Prostatit, erkek genitoüriner şikayetlerinin %25'ine kadar neden olur. Ancak, örneklemedeki teknik kısıtlamalar nedeniyle, vakaların sadece %10'unda patojen tespit edildi. Bu yazıda Staphylococcus hemolyticus'a bağlı kronik prostatitli bir hasta anlatılmaktadır. 48 yaşında erkek hasta, uzun süredir (yaklaşık 18 aydır) genitoüriner semptomlarda artış ve perine ağrısı şikayeti ile başvurdu. Değerlendirmede, metisiline dirençli Staphylococcus hemolyticus'un orta derecede büyümesi(MRSH) prostat masajı sonrası idrarı boşalttı ve eksprese prostat sekresyonu (EPS) pozitifti. Üretral idrar kültürü (idrar veya boş mesane 1; VB1), orta akım idrar (VB2) ve boşalma sonrası idrar örnekleri negatifti. EPS ve prostat masajı sonrası boşaltılan idrardaki lökosit sayısı değerleri, yağa daldırma alanı başına sırasıyla 14 ve 8 idi. İdrar örneklerinin PCR'si Ureaplasma urealyticum için pozitifti ve tekrarlanan analizlerle doğrulandı. Antimikrobiyal duyarlılık sonuçlarına göre hasta, 12 saatte bir kas içinden 400 mg teikoplanin ile üç doz olarak ve ardından günlük 400 mg idame dozu ile tedavi edildi. Ayrıca Ureaplasma urealyticum'u kapsayacak şekilde günde iki kez 100 mg doksisiklin eklendi .Tedavi kursu 6 haftada tamamlandı. Tedavinin ilk haftasında hastanın semptomlarında azalma başladı ve bu eğilim tedavinin sonuna kadar devam etti.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

nonwoven yazdı:Merhabalar,
Prostat sıvısından yapılan kültür sonuçlarım aşağıdaki gibi. Bu güne kadar kronik bakteriyel olmayan prostatit olarak düşünüyordum kendimi ancak test sonucu şöyle çıktı. Tecrübeli arkadaşlardan ve Kadir abiden yorum alabilir miyim?

Mikroorganizma
Yorum
Özel Trichomonas Kültürü
Trichomonas vaginalis üremedi
Özel Go. Kültürü
Neisseria gonorrhoeae üremedi
Non Selektif Kültür
Staphylococcus haemolytıcus
Çok sayıda Üredi.
Haemolyticus örnek alırken de bulaşmış olabilir kardeşim. Bende de çok çıktığı oldu fakat 2.defa tekrarladığımda herhangi bir üreme olmuyordu. Antibiyotik kullanmadan önce tekrar daha dikkatli bir şekilde ornek vermeni tavsiye ederim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Valeri kardesim kontaminasyon olması ayri bir sey....olabilir yada olmayabilir fakat şu var bu patojenler herzaman uremiyor..( teknik kısitlamalar nedeniyle) Semptomlarda eşlik ediyorsa antibiograma göre tedavi olmanın avantajı daha fazladır. Semptom olmasa dedigin dogru fakat semptomlarında olması tedaviyi seçmenin daha yararli ve kolaylastırıcı bir etken olacaģı aşikardır.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

nonwoven yazdı:Semptomlar fazla özellikle ereksiyon. Kadir abi bu patojenin yok edilmesi halinde ereksiyon sorunu düzelme ihtimali var mıdır?
Enfeksiyon ve inflamasyon elimine oldugunda elbette tüm semptomlar kaybolacaktir.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ozcartman »

Amacım moral bozmak değil kesinlikle ancak bende de aynısından üredi hem de farklı zamanlarda farklı lablarda. Antibiyogramda duyarlı yazan ağır antibiyotikler dışında diğerleri işe yaramadı. Gittiğim enfeksiyoncular hep hafif olanlara (bactrim gibi) bakarak 'e bunlar duyarlıyken diğerlerini yazamayız' dediler. O nedenle iyi bir enfeksiyoncu bulmanız çok önemli. Sadece duyarlı olması yetmiyor aynı zamanda prostata ulaşabilmesi de gerekiyor. Ben maalesef bu aşamada kaldım ikna edecek enfeksiyoncu bulamayınca.

Forumdaki Wolfpack arkadaşızda Aureus olanından vardı ve Rifampisin+Cipro ve Bactrim kombinleri ile iyileştiğini söylemişti. Rifampicin yazdırabildim ancak piyasada olmadığı için alamadım.

Size 6 hafta boyunca yukarıda Kadir Bey'in bahsettiği tedaviyi uygulamayı kabul eden bir doktor bulursanız ve yazarsanız müteşekkir olurum. Çok geçmiş olsun.