Balıkesir'de yeni bir doktor:Erdal Kalcı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Balıkesir'de yeni bir doktor:Erdal Kalcı

Mesaj gönderen duman64 »

Herkese Merhaba;
Dahaönce sizlere bahsettiğim gibi bundan 6 önce bir nüks yaşadım. Pandemiden dolayı devlet hastanelerine gitmek mümkün değildi. .ben de Balıkesir Özel sevgi Hastanesine gitmiştim.İlk zaman sizin gibi çok sıkıntı çektim.2buçuk aydan beri üretra ve penisteki yanma,ağrı;perindeki ağrı ile sık idrar şikayetlerim yok fakat makata ve bazen de testislere vuran agrı biraz azalsa da devam ediyor.Bugün bugün masaj ve tahlil için yine gittim.Dr.Erdal Bey masaj yaptı ve 7-8 damla prostat sıvısı çıkardı.Bazı arkadaşlar sıvı çıkaramadı diyorlardı.Dr. her defasında en az 5 damla olmak üzere hep sıvı çıkardı.Hatta bana sıvının masajın nasıl yapılması gerektiğini eliyle göstererek anlatmıştı.Tahlilleri hakkında aşağıda bahsedicem.Balıkesir çevresinde tedavi olmak isteyenler arkadaşlar için bir alternatif olabilir.Hocaya da bunu söyledim ve gelebilirler dedi.Multiplex PCR de örnegi alıp istanbul geişim lab'da yaptırdıklarını öğrendim.Dolayısyla burada her şeyi yaptırmak mümkün.Hastane de çok kalabalık değil.Doktor da tecrübeli ve seni dinliyor.

Eğer sigortalıysan muayene ve tahlil fiyatları:
Muayene (ilk on gün içinde kontrol dahil):75 TL
idrar tahlili ve kültürü,Prostat sıvı mikroskobik inceleme ve kültür:215 TL
PCR; yaptırmadım bilmiyorum.

Bana gelince bugün makat vuran ağrı için masaj ve yukarıdaki testleri yaptırdım.Benim sol lop normal olmasına rağmen sağ lopta hep tümseklik oluşuyor. Dr her hafta boşaltıyor ertesi hafta yine aynı oluyor.Bu da ağrı yapıyor.Kadir abi de bana bunun sadece masajla geçmeyeceğini söylemişti.Ben de forum arkadaşlardan ve Kadir abiden öğrendiğim için yukarıdaki tahlilleri yaptırdım.Bundan önce talep eden olmamış.Bu da forumun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.KC34 nikli arkadaş da söylemiş.Doktorunuzu yönlendirin.Ben de nazikçe öyle yapıyorum.kültürler çarşamba günü çıkacak ona göre tedavi belirlenecek.Bu defa sadece tablet değil sizler gibi kombine bir tedavi (İgne ve antiler)olmayı düşünüyorum.

Bugünkü çıkan tahlil sonuçlarım:
Masajdan sonra idrardaki;
Lökosit 1-2 (20 gün önce 3-4, 40 gün önce 6-7)
Eritrosit 11-12 (20 gün önce ve 40 gün önce bol miktarda)

Prostata sıvısı mıkroskopisi;
Lökosit 1-2
gram boyamada mikroorganizma görülmedi.

Kadir abi ve degerli arkadaşlarım düşüncelerinize ve yardımlarınıza ihtiyacam var.Hepinize saygılar ve acil şifalar.
Mrshadow

Re: Balıkesir'de yeni bir doktor:Erdal Kalcı

Mesaj gönderen Mrshadow »

idrardaki kan enfeksiyona ve masaja bagli kanama olabilir ama yine de bir bobrekleeine baktir, tas filan olabilir mi diye?
antibiyotik kullandiysan en azindan bu dusmus. enfeksiyona bagli oldugunu dusunuyorum.
masaja devam et bence. kultur sonuclarina gore antb kullanirsin
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Mrshadow yazdı:idrardaki kan enfeksiyona ve masaja bagli kanama olabilir ama yine de bir bobrekleeine baktir, tas filan olabilir mi diye?
antibiyotik kullandiysan en azindan bu dusmus. enfeksiyona bagli oldugunu dusunuyorum.
masaja devam et bence. kultur sonuclarina gore antb kullanirsin
Tesekkür ederim kardeşim.Masaj yaptırmadan yapılan idrar tahlilinde eritrosit çıkmıyor.Doktor masajdan kaynaklandığını söyledi.Kültür sonucunu bekliycem ve masaja devam.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

doktor aslında yeni değil. yıllar önce videosunu paylaşmıştık. tekrardan paylaşalım.

https://www.youtube.com/watch?v=EygcD7zgWAw
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

ABittersweetLi yazdı:doktor aslında yeni değil. yıllar önce videosunu paylaşmıştık. tekrardan paylaşalım.

https://www.youtube.com/watch?v=EygcD7zgWAw
Haklısın yeni değil de prostat masajı yapıyor.prostat sivisindan lökosit kontrolü ve kültür yapıyor.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Prostatit teşhisi koyup tedaviye başladı mı size rektal tuşe ile anlamıştır sizde oluo olmadığını?
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

asosyal yazdı:Prostatit teşhisi koyup tedaviye başladı mı size rektal tuşe ile anlamıştır sizde oluo olmadığını?
6 aydır tedavi oluyorum. Sadece ağrı (Makat bolgesi) kalınca 3 aya yakındır masaj yaptırıyorum.Sag poptaki ödem geçmeyince tahlil yaptırayım dedim.
Dün lökosit 1-2
Bugün kültürlerde üreme yok
Nasıl olacak bilmiyorum. Ilaç kullansam ne kullanıcam. Bakalım yarın tekrar doktora gidicem.
Sedat4229

Mesaj gönderen Sedat4229 »

Erdal hoca nasıl bi tedavi uyguluyor acaba