Kronik Enflamasyon Süreci Hk.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Mrshadow

Kronik Enflamasyon Süreci Hk.

Mesaj gönderen Mrshadow »

Sevgili arkadaşlar,
bildiğiniz üzere oto-immün rahatsızlıklar çoğaldı. kronik enflamasyon birçok insanın baş belası bizim gibi.

peki durup dururken neden vücudun savunma mekanizması bağışıklık hücrelerimiz sapıttı ve olur olmaz yere bağışıklık hücrelerini gönderiyor bir sebep olmadan, neden kendi hücrelerimize saldırıyor?
Eskiden bu tür oto-immün rahatsızlıklar, kronik enflamatuar süreçler yoktu mesela, insanlar veremden, vebadan ölürdü.

Şuan tükettiğimiz herşey sentetik, sağlıksız ve yapay.

Şekeri hayatınızdan çıkarın, karbonhidratı sınırlandırın, kırmızı eti az, balığı(çiftlik değil) , sebzeyi, baklagilleri çok yiyin ( doğal olmak kaydıyla ),bol su için, kuruyemiş tüketin, her gün en az 10.000 adım atın.
eğer hala kronik enflamasyon yaşarsanız gelin beni bulun ve hesap sorun :D
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Kronik Enflamasyon Süreci Hk.

Mesaj gönderen blackrow67 »

Kesinlikle hak veriyorum. Hastalık bende başladığı günden beri şekeri hayatımdan çıkarttım. Doğal besleniyorum, suyu hayatımdan hiç eksik etmiyorum. Su dışında birşeyde içmiyorum :)
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen akoray »

Blackrow67 , Kardeşim faydasını gördün mü peki. Bende düşünüyorum. Libidoda yani cinsel istekte artış oldu mu ?. Bilgi verebilir sen sevinirim
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen blackrow67 »

akoray yazdı:Blackrow67 , Kardeşim faydasını gördün mü peki. Bende düşünüyorum. Libidoda yani cinsel istekte artış oldu mu ?. Bilgi verebilir sen sevinirim
Libido da sorun yok hocam psikolojik olarak kendimi kisitliyorum. Cinsel istek duruma göre artış gösteriyor. Ama şu ara bir zayıflama var gibi. O kadar ilaç alıyoruz düzelteceği yerde sanki dahada bozuyor. Benimkinde kireçlenme var daha rektal muayene olmadım kesin bir tanı yok yani. Belirtiler prostatit ile ayni olduğu için prostatit tedavisi aliyorum
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen akoray »

Kadir abi kireçlenme yani kalsifikasyon libidoyu düşürmez dedi. Şayet belirtiler prostatit ile tutuyorsa o zaman mikroplu bir durum olabilir belki müdürüm . Mesela ben askerde iken hepatit a olmuştum. Yağlı yiyecekleri görünce tiksiniyor idim neden karaciğer i yordugu için , beyin engelliyor ve istemiyor. Bizim durumdada O bölgede mikrop var ve libidoyu düşürüyor. Sanırım bölgede enfeksiyon var sizin . Ancak libido sizde kötü değil görüntüye göre ... Allah şifa versin hepimize . Teşekkürler bilgi için...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

akoray yazdı:Kadir abi kireçlenme yani kalsifikasyon libidoyu düşürmez dedi. Şayet belirtiler prostatit ile tutuyorsa o zaman mikroplu bir durum olabilir belki müdürüm . Mesela ben askerde iken hepatit a olmuştum. Yağlı yiyecekleri görünce tiksiniyor idim neden karaciğer i yordugu için , beyin engelliyor ve istemiyor. Bizim durumdada O bölgede mikrop var ve libidoyu düşürüyor. Sanırım bölgede enfeksiyon var sizin . Ancak libido sizde kötü değil görüntüye göre ... Allah şifa versin hepimize . Teşekkürler bilgi için...
Evet kardesim kireclenme, bir adıda kalsifikasyon. Bunlar dogal bir olgudur. İyilesen yerler kireclenir doku kendini tamir eder. Tabiki bir sartla patojenden dokuyu arındırirsaniz tekrar mikrop almadan hayatiniza devam.ederseniz ve malum bazi klasik tabir ettigimiz kurallara uyarsaniz doku kendini tamir ediyor. Cinsellik ve libido tekrar yerine geliyor. Uzun soluklu bir patogenezle ugrasmis biri olarak bu semptomlari yasadim. Cinsellikte yerine geldi sukurler olsun.
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

Mrshadow yazdı:Sevgili arkadaşlar,
bildiğiniz üzere oto-immün rahatsızlıklar çoğaldı. kronik enflamasyon birçok insanın baş belası bizim gibi.

peki durup dururken neden vücudun savunma mekanizması bağışıklık hücrelerimiz sapıttı ve olur olmaz yere bağışıklık hücrelerini gönderiyor bir sebep olmadan, neden kendi hücrelerimize saldırıyor?
Eskiden bu tür oto-immün rahatsızlıklar, kronik enflamatuar süreçler yoktu mesela, insanlar veremden, vebadan ölürdü.

Şuan tükettiğimiz herşey sentetik, sağlıksız ve yapay.

Şekeri hayatınızdan çıkarın, karbonhidratı sınırlandırın, kırmızı eti az, balığı(çiftlik değil) , sebzeyi, baklagilleri çok yiyin ( doğal olmak kaydıyla ),bol su için, kuruyemiş tüketin, her gün en az 10.000 adım atın.
eğer hala kronik enflamasyon yaşarsanız gelin beni bulun ve hesap sorun :D
Aynen oyle. Ben non bakteriyel tipim. Yani ortada sebep yok. Buradaki cogu kisiye gore cok daha azdir semptomum dogal olarak. Neyse su son donemlerde bagirsak sagligina cok odaklandim. Candida temizlemesi ve probiyotik kullanimi vs. hakkinda daha once bahsettigim basliklarda oldu. Simdilerdeyse bazi besinlere karsi dusukderece intoleransim oldugunu dusunuyorum. Ozellikle gluten ve laktoz bazli urunler. Dun kan verdim, bakalim sonuclar ne gelcek 4 ocakta belli oluyor. Ona gore belli olur, o besinleri komple hayatimdan cikarcam. Basit sekeri zaten direk kestim su an.