Hüseyin seckin muayne

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Hüseyin seckin muayne

Mesaj gönderen efsane2036 »

Merhaba arkadaslar ben 6 aydır cekıyorum bu sıkıntıyı 2 gun onve huseyın hocaya muayene oldum prostat sıvısında lökösitr bak lökösıt sayısı cok cıktı enfeksıyon oldugunu soyledı sonra idrar tahlılı ıdrar kulturu aerob kulturu birde gonorok kültürü istedı gonorol kulturunde üreme yok sonuc kısmındada flora bakterılerı üredı yazıyor hastaneye aradım dıger kultur ıcın ordada üreme cıkmıs antıbiyoğram yapılıyordur dedı yarın sonuc cıkacak öğleden sonra gelişim labaratuvarında pcr yaptırdıgımda enterobakteri ve enterococsus cıktı az mıktarda flora bakterılerı cıkmıstı ben sımdı neye gore tedavı gorucem floraya göremı pcr de cıkanlara gore mi tecrubelı kısıler yardımcı olursa sevınırım
smm2804
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Hüseyin seckin muayne

Mesaj gönderen smm2804 »

Tekrar geçmiş olsun tedaviye ne zaman baslıyacaksonız size mesaj göndermiştim hocam
Prostatitttt

Mesaj gönderen Prostatitttt »

efsane2036 yazdı:Merhaba arkadaslar ben 6 aydır cekıyorum bu sıkıntıyı 2 gun onve huseyın hocaya muayene oldum prostat sıvısında lökösitr bak lökösıt sayısı cok cıktı enfeksıyon oldugunu soyledı sonra idrar tahlılı ıdrar kulturu aerob kulturu birde gonorok kültürü istedı gonorol kulturunde üreme yok sonuc kısmındada flora bakterılerı üredı yazıyor hastaneye aradım dıger kultur ıcın ordada üreme cıkmıs antıbiyoğram yapılıyordur dedı yarın sonuc cıkacak öğleden sonra gelişim labaratuvarında pcr yaptırdıgımda enterobakteri ve enterococsus cıktı az mıktarda flora bakterılerı cıkmıstı ben sımdı neye gore tedavı gorucem floraya göremı pcr de cıkanlara gore mi tecrubelı kısıler yardımcı olursa sevınırım
Her ikiside flora bakterisi zaten.diger kültürde çıkan bakteri neydi peki
efsane2036

Flora bakterıleri s aeraus türğ degıl mi
Prostatitttt

efsane2036 yazdı:Flora bakterıleri s aeraus türğ degıl mi
Enterekok ta flora olarak geçer
efsane2036

smm2804 yazdı:Tekrar geçmiş olsun tedaviye ne zaman baslıyacaksonız size mesaj göndermiştim hocam
Yarın başlicam net sonuc yarın cıkacak
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Prostatitttt yazdı:
efsane2036 yazdı:Flora bakterıleri s aeraus türğ degıl mi
Enterekok ta flora olarak geçer

Enteroccus bağırsak florasıdır
Prostat sıvısında veya idrarda varsa tedavi edilmeli
murat222

efsane2036 yazdı:Merhaba arkadaslar ben 6 aydır cekıyorum bu sıkıntıyı 2 gun onve huseyın hocaya muayene oldum prostat sıvısında lökösitr bak lökösıt sayısı cok cıktı enfeksıyon oldugunu soyledı sonra idrar tahlılı ıdrar kulturu aerob kulturu birde gonorok kültürü istedı gonorol kulturunde üreme yok sonuc kısmındada flora bakterılerı üredı yazıyor hastaneye aradım dıger kultur ıcın ordada üreme cıkmıs antıbiyoğram yapılıyordur dedı yarın sonuc cıkacak öğleden sonra gelişim labaratuvarında pcr yaptırdıgımda enterobakteri ve enterococsus cıktı az mıktarda flora bakterılerı cıkmıstı ben sımdı neye gore tedavı gorucem floraya göremı pcr de cıkanlara gore mi tecrubelı kısıler yardımcı olursa sevınırım

Sonucu bekle bakalım ne çıkacak kardeşim
miaow

Mesaj gönderen miaow »

Bnde 2-3 hfta önce gittim hüseyın hocaya, flora bakterşsi cıktı 2 kutu bactrım verdi oksr
efsane2036

Flora bakterısını pek sıkıntılı bakterı olarak gormuyorlar doktorlar sıtesınde prof yazdım cevap yazdı o bakterılerı tedavı etmeye gerek yok dedi
miaow

Mesaj gönderen miaow »

efsane2036 yazdı:Flora bakterısını pek sıkıntılı bakterı olarak gormuyorlar doktorlar sıtesınde prof yazdım cevap yazdı o bakterılerı tedavı etmeye gerek yok dedi
Ama şikayetlerim dewam ediyor, ozamn nonbakterşyel gbş mi düşünücez, bn bu hfta düzene prostat sıvısı vercem birde orda kültür yaptrcam
Prostatitttt

Flora bakterisi en zor bakteridir.tedaviye kesin gerek var. Ama bazı kaynaklarda bazı kişilerde sıkıntı yaratmadıgı yazıyor. Biz okadar şanslı degiliz heralde
efsane2036

miaow yazdı:
efsane2036 yazdı:Flora bakterısını pek sıkıntılı bakterı olarak gormuyorlar doktorlar sıtesınde prof yazdım cevap yazdı o bakterılerı tedavı etmeye gerek yok dedi
Ama şikayetlerim dewam ediyor, ozamn nonbakterşyel gbş mi düşünücez, bn bu hfta düzene prostat sıvısı vercem birde orda kültür yaptrcam
Ne dusunduklerını bılmıyorum Huseyın hoca evlenmende sıkıntı yok dıyor bu bakterılerde zaten var dıyor bayanlarda
murat222

Prostatitttt yazdı:Flora bakterisi en zor bakteridir.tedaviye kesin gerek var. Ama bazı kaynaklarda bazı kişilerde sıkıntı yaratmadıgı yazıyor. Biz okadar şanslı degiliz heralde

Bak kardeşim insanları yanlış yönlendirme

Kesin tedavi diye bşy yok

Flora bakterisi örnek alınırken penis derisinden de prostat sıvısına bulaşabilir
Örnek alınırken dikkat edilmeli örnek vermeden önce sıcak duş alınıp iç çamaşırı ütülenip giyilmeli
Flora bakterisi çıktıysa kültür tekrarlanmalı
Flora bakterisi sonucu prostat sıvısında lökasit varmı yokmu ona bakılmalı
Prostatitttt

murat222 yazdı:
Prostatitttt yazdı:Flora bakterisi en zor bakteridir.tedaviye kesin gerek var. Ama bazı kaynaklarda bazı kişilerde sıkıntı yaratmadıgı yazıyor. Biz okadar şanslı degiliz heralde

Flora bakterisi örnek alınırken penis derisinden de prostat sıvısına bulaşabilir
Örnek alınırken dikkat edilmeli örnek vermeden önce sıcak duş alınıp iç çamaşırı ütülenip giyilmeli
Bak kardeşim benim insanları yanlış yönlendirdiğim yok. Eger prostat ta flora bakterisi varsa evet tedaviye gerek var kesinlikle tedavi edilmelidir. Bunu söylüyorum.dedigimin arkasındayım.
Prostatitttt

murat222 yazdı:

Adam yukarıda ne yazmış iyice bak bir oku bir prof flora bakterisini dikkate almamış tedaviye gerek olmadıgından bahsetmiş arkadaşa. Ben buna istinaden yazdım. Sen ihtimaller den bahsediyorsun yani tamamen alakasız benim söyledigimle. Eger gerçekten varsa tedaviye de gerek vardır.
hepten

Mesaj gönderen hepten »

E şimdi iyileşmiş ama flora bakterisine sahip kişiler ne olacak,işi gücü bırakıp antibiyotik kullanmaya devam mı edecekler
Fikir belirtirken '' kesin, net'' gibi ifadeler kullanmayın
Bu konular hakkında bilgisi olmayan kişileri yanlış yönlendirirsiniz
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

istersen sicak suyla yikan, camasirini utule, prostat sivisi alinirken uretradan gecer uretra flora bakterilerinin bol oldugu yerdir.

enfeksiyon bulgusu(lokosit) var mi yok mu ona bakin siz
Prostatitttt

hepten yazdı:E şimdi iyileşmiş ama flora bakterisine sahip kişiler ne olacak,işi gücü bırakıp antibiyotik kullanmaya devam mı edecekler
Fikir belirtirken '' kesin, net'' gibi ifadeler kullanmayın
Bu konular hakkında bilgisi olmayan kişileri yanlış yönlendirirsiniz
Adam iyileşmişse zaten ilaç kullanmaz öyle degilmi agrısı sızısı şikayeti yoksa niye antibiyotik kullansın. Aklından zoru olması lazım öyle degilmi güzel kardeşim.
miaow

Mesaj gönderen miaow »

Bende flora bakterisi artı bol lökosit çıktı
efsane2036

miaow yazdı:Bende flora bakterisi artı bol lökosit çıktı
Flora bakterılerı ıcın ne kullanıyorum antıbıyotık
miaow

Mesaj gönderen miaow »

Bir dr a daha gidicem bişi kullanmadım, bactrım verdi hoca kullanmadım
efsane2036

miaow yazdı:Bir dr a daha gidicem bişi kullanmadım, bactrım verdi hoca kullanmadım
Banada verırse bende kullanmicam onu daha once kullandım bactrim
miaow

Mesaj gönderen miaow »

Ctesi günü çevre hastanesinden prostat sıvısı aldırıp düzen lab a vericem, üreme olmazsa zafer hocaya gideceğim
efsane2036

Hastaneyı aradım benım aerob kultur sonucu cıkmadı bir türlü gonokok kulturunde üreme yok gram boyamada löközit yok yazıyor sonuc kısmında ise flora bakterileri üredi yazıyır labaratuvarı aradım bu bakterıler üretradan olan bakterıler herkezde cıkabılır gayet normal dedi