Dil rengi ve tonu

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
yasar12

Dil rengi ve tonu

Mesaj gönderen yasar12 »

Merhaba arkadaslar, biliyorsunuz dil rengi bir suru altta yatan hastaligin habercisi olabiliyor. Gecen okudugum yabanci kaynakli bir yazida dil rengi ozellikle ortadan baslayip arkaya giden sari renk UTI yani uriner iltihaplarin gostergesi olabiliyormus. Sizin dilinizin rengi nasil? Ortadan one dogru beyaz-gri, ortadan arkaya dogru ise sari bir renk bir tabaka hakim. Antibiyotiklerin etkisindeyken mesela bu renkler azaliyor mu dikkat ettiniz mi hic?
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Dil rengi ve tonu

Mesaj gönderen Valeri »

yasar12 yazdı:Merhaba arkadaslar, biliyorsunuz dil rengi bir suru altta yatan hastaligin habercisi olabiliyor. Gecen okudugum yabanci kaynakli bir yazida dil rengi ozellikle ortadan baslayip arkaya giden sari renk UTI yani uriner iltihaplarin gostergesi olabiliyormus. Sizin dilinizin rengi nasil? Ortadan one dogru beyaz-gri, ortadan arkaya dogru ise sari bir renk bir tabaka hakim. Antibiyotiklerin etkisindeyken mesela bu renkler azaliyor mu dikkat ettiniz mi hic?
Antibiyotik kullanırken dil rengi değişir kardeşim. Genelde komple beyaz tortulu olur
Guest88
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Guest88 »

Benimde sararıyor böyle bişeyi bende okumustum. Ama sigaradan diye düşünüyorum. Sigara içmiyorsan eger ozaman farklı bişey düşünebilirsin.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Hastalık devam ettiği ve içimde ateş yaptığı zaman dilim bembeyaz oluyor
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

Antibiyotik kullanimi oncesinde daha da beyaz bir kat olan dilin kati azaldi. Dilin ortadan arkaya devam eden sari bolgesinde de ayni sekilde tonda azalma oldu yani pembeye yaklasti. Bence bakterinin devamliligi ve durumun ne halde oldugunu gosterecek bir isaret olarak dil rengi kullanilabilir. Ama tabii emin olamadigim
Icin kimde ne durumda ogrenmek istedim.