KANDAKİ CRP ORANI VE BAĞIRSAK FLORASI HK

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
azek
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

KANDAKİ CRP ORANI VE BAĞIRSAK FLORASI HK

Mesaj gönderen azek »

Merhaba,

10 gün önce üşüme, kusma ve sonrasında ishal ile doktora gittiğimde kandaki CRP oranı 76 çıktı ve gaita testi yaptırdıgımda lökosit 10 ve çok fazla üreme olmadığını söyledi. Doktor kanda çok fazla mikrop olduğunu söyledi ve 1 kutu flagyl ve serumlar yedim ve ishal tarafını toplamaya çalıştım. Acil doktoru olduğu KP den bahsettim ama doktor net bir şey diyemedi.

Forumda okuduklaırm kadarıyla bağırsak florasının önemini iyi kavradığımı düşünüyorum. 1 yıldır bu tedavi sürecinde çok fazla antibiyotik içtim ve onlarında etkisi olduğunu düşünüyorum çünkü çok fazla ishal ve mide ağrısı çekiyordum. Bu hafta sonu gastroenteroloji bölümüne randevu aldım ve muhtemelen bağırsak ile alakalı kolonoskopi yapacaklar. Şahşi fikrim ve okuduklarım ve araşdıklarım kadarı ile bağırsak florasını toplayabilirsek, diğer tarafı da toplayabilirim.

Yorum ve görüşlerinizi bekliyorum.
Mrshadow

Re: KANDAKİ CRP ORANI VE BAĞIRSAK FLORASI HK

Mesaj gönderen Mrshadow »

Bagirsak enfeksiyonu salgin bu ara, herkeste var cevremde. Aakali sanmiyorum lakin antb bozdugu flora 1 senede anca duzelir
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

1,5 yıldır flora düzeltmeye çalışıyorum. Ben kabız oldum senin aksine, lifli beslenmezsem hemen kabız oluyorum. Makat çatlağı da oluştu zor diski yapmaktan. Zor iş anlayacağın..
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

zehirlenmiş olabilirsin.ishal kusma belirtileri buna işaret ediyor.bağırsak kontrolüne gerek yok.zaten öyle istediğin zaman yaptıramazsın.iki gün öncede katı gıdaları filan kesiyorsun.öyle kolay bir işlem değil yani.zaten gerekte yok.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

cucu3636 yazdı:Abiler bir sorum olacak. Yemek yedikten sonra direk büyük tuvaletim geliyor, kullandığımız ilaçlardan mı acaba?
Bağırsaklar iyi çalışıyor. Normal insan günde 1 kere çıkması gerekir. Fazlası bagirsaklarda sıkıntı olduğu işaretidir, üroloji doktoru arkadaşım demisti