Makat dolgunluk ve sızı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
romeo

Makat dolgunluk ve sızı

Mesaj gönderen romeo »

Hemoroid gibi his veren, makatta ki dolgunluğu ve sızıyı nasıl geçirebiliriz? Bunun sebebi prostat ödemi mi yoksa florayı bozan antibiyotikler mi? Makattaki dolgunluk ve sızı tedavisi için ilaçlar takviyeler nelerdir? Teşekkürler.
Cenesuyu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Makat dolgunluk ve sızı

Mesaj gönderen Cenesuyu »

dostum bendede var şimdi bu birisi bilgilendirirse memnun olurum
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Odemden kaynaklanir.
Enfeksiyon icin antb
Sisligin inmesi icin sicak su
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

romeo yazdı:Hemoroid gibi his veren, makatta ki dolgunluğu ve sızıyı nasıl geçirebiliriz? Bunun sebebi prostat ödemi mi yoksa florayı bozan antibiyotikler mi? Makattaki dolgunluk ve sızı tedavisi için ilaçlar takviyeler nelerdir? Teşekkürler.
Bu semptomlar klasik kronik prostat iltihabinin icinde yer alir. Tedavi olunduginda duzelir.
romeo

Mesaj gönderen romeo »

Lökosit 2-3 ama makatta dolgunluğu sızıyı geçiremedik
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

romeo yazdı:Lökosit 2-3 ama makatta dolgunluğu sızıyı geçiremedik
hareketli yaşamalısın, wc'deyken ulaşabilirsen orta parmağınla prostata masaj yapmaya çalış. her akşam sıcak suya veya sıcak su torbasına otur. ödemi atmaya yardımcı olması için bromelain, ala, kuersetin kullanabilirsin ya da bitki çayı. ilk zamanlar beni çok rahatlatmıştı (yakı otu, limon melisa, karabaş otu) dolgunluk hissini geçirme açısından.. bol su iç. boşalmamazlık etme prostatı sık sık drene etmelisin.
romeo

Mesaj gönderen romeo »

red yazdı:
romeo yazdı:Lökosit 2-3 ama makatta dolgunluğu sızıyı geçiremedik
hareketli yaşamalısın, wc'deyken ulaşabilirsen orta parmağınla prostata masaj yapmaya çalış. her akşam sıcak suya veya sıcak su torbasına otur. ödemi atmaya yardımcı olması için bromelain, ala, kuersetin kullanabilirsin ya da bitki çayı. ilk zamanlar beni çok rahatlatmıştı (yakı otu, limon melisa, karabaş otu) dolgunluk hissini geçirme açısından.. bol su iç. boşalmamazlık etme prostatı sık sık drene etmelisin.
- 2 gündür yakı otuna başladım.
- Enfla-C (quercetin ve bromelain içeriyor) kullanıyorum 2 haftadır.
- Arı sütü bal propolis polen karışımı kullanıyorum 1 haftadır. (bu makattaki sızıyı azdırıyor olabilir mi? Biraz baharatlı gibi tadı var.)

Bunlar ile birlikte bi azalma hissetmedim henüz.
cihanovel

Mesaj gönderen cihanovel »

Kardeş otla çöple düzelecek bir hastalık degil bu. Yok o çay, yok bilmem ne otu suyu vs. Benim icmedigim otu çöpü kalmadi hepsi traş. Ayrica ari sütü propolis, polen ne azdırır ne geçirir ama vitamin ve enzim bakimindan faydalidir vücuda. Lökosit yoksa kendine dikkat et bromelain, ala, quercetin yeter, zaten kullaniyosun. O makattaki sızı bende de vardi ilaclari kestikten belli bi süre sonra geçti. Otla cöple degil ama
red

Mesaj gönderen red »

bromelain ananas bitkisinden elde ediliyor. keza kuersetin elmada ve soğanda bulunuyor.
ödemin atılmasında bazı bitkilerin fayda sağladığı ortada. ot-çöp tabirine katılmıyorum.
zaman istediği bir gerçek, bunun ne kadar süreceği kişiye göre değişir.
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Sabah ac karna sicak su ic bende ise yariyor. wc de kaldigim uzun surede nerdeyse bagirsaklarim disari cikmisti bu olaydan sonra her sabah ac karna sicak su iciyorum. Bir daha tekerrur etmedi ancak bu sorunu hastaligin ilk atagi ve nuksde yasadim.
erman

Mesaj gönderen erman »

lebel 750mg antibiyotik kullanan varmı aranızda
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Romeo ben senin yaşadığını 2yıl çektim makatta şişlikler oluştu kaç tane proktoloji cenel cerrah mevliüt ankara başkent ünüversitesinde ve bir çok özel hastanelerde kolonoskopi rektoskopi baktırmadıgım kalmadı bunun sebebi şu yalnız bu formda bizden daha tercübeli abiler arkadaşlar var nacizane fikrimi söylemek istiyorum.
Prostat ödemden dolayı büyümüş oluyor ve makata baskı yapıyor iltihaptan dolayı ve bakteriden kişiden kişiye degişiyo ödemli bölge prostatın hangi tarafında ise kişiye o decece rahatsızlık veriyo yukarıda arkadaşın dediği kesinlikle dogrudur ot çöp bitkisel takviyeler lokositi ve bakteriyi bitirdikten sonrakı yapılacak şeyler burada bazı arkadaşlara bakıyorum doğru düzgün bir labaratuvarta test yaptırmamış uğraşıp duruyo.düzğün okundugu zaman burada hepsi yazıyor.bakın kronik prostatit bakteriyi bitirmedikten sonra kesinlikle iyileşmez bakteri bittikten sonra kadir beyin dedigi gibi stabil lokosit düzğğn beslenme sıcak su oturmaları spor
Arkadaşın biri yazmış ben iyileştim Allah daha iyi etsin inşallah lakin şu belirtmiyorlar.
1.nasıl bir tedavi yöntemi gördüm
2.sizde hangi bakteri vardı
3.hangi iğne veya antibiyotik kullandın
4.lokosit sayısı kaç
5.kaç yıllık hastasın
6.hangi yolla haptın (anal oral normal ilişki hastane enfeksiyonu)
7.tedavi olduğun dr ismive hastane
8.hastalıkta hangi sentomları yaşadınız
İnanın bunlar bu şekilde yazılsa bu sayfa bu kadar kalabalık olmaz çünkü herkes bir başlık açıyor. burada herkesin ağrısı var ve bunu çeken bilir bu hastalık pisiklojik açıda şeker hastalıgı ve kalp krizinde yüzde ondört daha kötü çıkmış.
Ben iki bakteriyi 90 serumda bitirdim .Düzen labaratuvara gittim faklı iki bakteri daha çıktı bakteriler diğer yazılarımda mevcut şuan targocid alamya devam 30 ğünlük tedavi çak az sayıda üredi geçmese 11.ay gibi ğürcüsistana gidecegim .
Buradan şunu söylemek istiyorum veysel beyin yazılarını dikkatli okuyunuz niye derseniz kişi hakkında bilgi vermek istemiyorum çünkü sonuçta burada herkes farklı isimler kullanıyor.
Herkese teşekkür ederim
Halill
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Halill »

1453ali yazdı:Romeo ben senin yaşadığını 2yıl çektim makatta şişlikler oluştu kaç tane proktoloji cenel cerrah mevliüt ankara başkent ünüversitesinde ve bir çok özel hastanelerde kolonoskopi rektoskopi baktırmadıgım kalmadı bunun sebebi şu yalnız bu formda bizden daha tercübeli abiler arkadaşlar var nacizane fikrimi söylemek istiyorum.
Prostat ödemden dolayı büyümüş oluyor ve makata baskı yapıyor iltihaptan dolayı ve bakteriden kişiden kişiye degişiyo ödemli bölge prostatın hangi tarafında ise kişiye o decece rahatsızlık veriyo yukarıda arkadaşın dediği kesinlikle dogrudur ot çöp bitkisel takviyeler lokositi ve bakteriyi bitirdikten sonrakı yapılacak şeyler burada bazı arkadaşlara bakıyorum doğru düzgün bir labaratuvarta test yaptırmamış uğraşıp duruyo.düzğün okundugu zaman burada hepsi yazıyor.bakın kronik prostatit bakteriyi bitirmedikten sonra kesinlikle iyileşmez bakteri bittikten sonra kadir beyin dedigi gibi stabil lokosit düzğğn beslenme sıcak su oturmaları spor
Arkadaşın biri yazmış ben iyileştim Allah daha iyi etsin inşallah lakin şu belirtmiyorlar.
1.nasıl bir tedavi yöntemi gördüm
2.sizde hangi bakteri vardı
3.hangi iğne veya antibiyotik kullandın
4.lokosit sayısı kaç
5.kaç yıllık hastasın
6.hangi yolla haptın (anal oral normal ilişki hastane enfeksiyonu)
7.tedavi olduğun dr ismive hastane
8.hastalıkta hangi sentomları yaşadınız
İnanın bunlar bu şekilde yazılsa bu sayfa bu kadar kalabalık olmaz çünkü herkes bir başlık açıyor. burada herkesin ağrısı var ve bunu çeken bilir bu hastalık pisiklojik açıda şeker hastalıgı ve kalp krizinde yüzde ondört daha kötü çıkmış.
Ben iki bakteriyi 90 serumda bitirdim .Düzen labaratuvara gittim faklı iki bakteri daha çıktı bakteriler diğer yazılarımda mevcut şuan targocid alamya devam 30 ğünlük tedavi çak az sayıda üredi geçmese 11.ay gibi ğürcüsistana gidecegim .
Buradan şunu söylemek istiyorum veysel beyin yazılarını dikkatli okuyunuz niye derseniz kişi hakkında bilgi vermek istemiyorum çünkü sonuçta burada herkes farklı isimler kullanıyor.
Herkese teşekkür ederim
Ali bey nasıl gidiyo targacid almaya basladinizmi
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Halil bey targocid almaya devam yalnız baktirimde almayı düşünüyom sizle özelden at no atarmısın
Halill

Mesaj gönderen Halill »

1453ali yazdı:Halil bey targocid almaya devam yalnız baktirimde almayı düşünüyom sizle özelden at no atarmısın
Attım
Cenesuyu

bol bol yürüyün zeytinyağı sürün fazla oturursanız geçmiyor
Cenesuyu

şunu anladım hareketsiz kalınca ağrılar başlıyor... özellikle oturma yatma hiç iyi gelmiyor bugun ilk günlerdeki gibi pc de araştırma yaparken ağrlarımın geri geldiğini hareketsizlikten kaynaklandğını fark ettim... hiç olmayan testis ağrısı bile yaşadım bugun
Mrshadow

Cenesuyu yazdı:şunu anladım hareketsiz kalınca ağrılar başlıyor... özellikle oturma yatma hiç iyi gelmiyor bugun ilk günlerdeki gibi pc de araştırma yaparken ağrlarımın geri geldiğini hareketsizlikten kaynaklandğını fark ettim... hiç olmayan testis ağrısı bile yaşadım bugun

Hareketsizlik genel saglij icin dahi tehlikelidir
subasienes
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen subasienes »

kardeşim bu olay makat kaslarının sıkılmasından (kasılmasından) dolayı gerçekleşen semptomlar tedaviside üroloji flan değil genel cerrah ve bu bölgeyle ilgilenen fizyoterapist
Canaydogan

Mesaj gönderen Canaydogan »

subsines, prostat iltihabı olduğumdan beri anismus problemi ve büyük abdestten sonra makatta yanma çekiyorum. Daha önceden bu problemlerim yoktu. Prostatın yapabileceğine inanıyorum.
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

erman yazdı:lebel 750mg antibiyotik kullanan varmı aranızda
Ben kullandım 1 hafta agrı sızı biraz idrarı biraz azalttı
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
erman

Mesaj gönderen erman »

huseyin252 yazdı:
erman yazdı:lebel 750mg antibiyotik kullanan varmı aranızda
Ben kullandım 1 hafta agrı sızı biraz idrarı biraz azalttı
herhangi bi yan etkisini gördünüzmü
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Valla kullandığımda o kadar kötü idimki hissetmedim bile ama mutlaka olmuştur
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
romeo

Mesaj gönderen romeo »

4 gün geçiyor hiç hissetmiyorum dolgunluk, 3 gün geri geliyor dolgunluk, hafif makattan akıntı oluyor. Sonra tekrar geçiyor geri geliyor. Büyük abdest yaparken hiç sıkıntı ağrı sızı yok. Otururken yürürken hissediyorum. Genel cerraha mı gitmeliyiz acaba, fazla kurcalamak da istemiyorum :)
Mrshadow

Eger prostattaki odeme bagli degilse
Probiyotik ile bagiesagini duzenlemelisin
Kefir mayala, ligone kullan

Ve bagirsak detoksu yap