Prostatit teşhisi konuldu

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Muratgnd
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Prostatit teşhisi konuldu

Mesaj gönderen Muratgnd »

İyi geceler arkadaşlar benim rahatsızlığım 2018 yılının Mayıs ayında karnımın sağ tarafında bir ağrıyla başladı işte apandisitten şüphelendiler sonrasında bu ağrım alt karın bölgemde şiddetlendi kesik ve sık idrara bekleyerek idrar yapma durumları başladı Ağrı kesici falan fayda etmedi alt karın bölgemdeki ağrı yürürken dahada artıyordu yürümeyecek hale geliyordum arada testislerimde ağrı daha sonra ağrı kalça bölgeme yayıldı İstanbul’da doktora göründüm mesanede iltihap teşhisi konuldu antibiyotik kullandım ağrılar biraz azaldı daha sonra Ankaraya gittim orda sa bel fıtığı teşhisi konuldu doktor alt karın bölgemdeki ağrıyı bel fıtığına bağladı sonrasında bir ibni sinada bir üroloğa gittim elle yapılan muayenede baya bi ağrım oldu idrar ve kan tahlilinde biley çıkmadı ama doktor elle muayende prostatit teşhisi koydu ilaç kullandıktan sonra ağrılarım baya azaldı ve şu an maalesef ağrışarım tekrar başladı özellikle alt karın bölgem ve kalçamda sizin fikirleriniz ve tavsiyeleriniz arkadaşlar nelerdir Allah herkese şafi ismiyle şifa versin inşallah
Muratgnd

Re: Prostatit teşhisi konuldu

Muratgnd yazdı:İyi geceler arkadaşlar benim rahatsızlığım 2018 yılının Mayıs ayında karnımın sağ tarafında bir ağrıyla başladı işte apandisitten şüphelendiler sonrasında bu ağrım alt karın bölgemde şiddetlendi kesik ve sık idrara bekleyerek idrar yapma durumları başladı Ağrı kesici falan fayda etmedi alt karın bölgemdeki ağrı yürürken dahada artıyordu yürümeyecek hale geliyordum arada testislerimde ağrı daha sonra ağrı kalça bölgeme yayıldı İstanbul’da doktora göründüm mesanede iltihap teşhisi konuldu antibiyotik kullandım ağrılar biraz azaldı daha sonra Ankaraya gittim orda sa bel fıtığı teşhisi konuldu doktor alt karın bölgemdeki ağrıyı bel fıtığına bağladı sonrasında bir ibni sinada bir üroloğa gittim elle yapılan muayenede baya bi ağrım oldu idrar ve kan tahlilinde biley çıkmadı ama doktor elle muayende prostatit teşhisi koydu ilaç kullandıktan sonra ağrılarım baya azaldı ve şu an maalesef ağrılarım tekrar başladı özellikle alt karın bölgem ve kalçamda arkadaşlar sizin fikirleriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir Allah herkese şafi ismiyle şifa versin inşallah
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Teshis oyle koyulmaz.
Ben de artik soylemicem. Teshisin nasil koyulacagi belli, tedavinin nasil yapilacagi belli, forumu okuyun ltf
NORMAL

Mesaj gönderen NORMAL »

Muratgnd yazdı:İyi geceler arkadaşlar benim rahatsızlığım 2018 yılının Mayıs ayında karnımın sağ tarafında bir ağrıyla başladı işte apandisitten şüphelendiler sonrasında bu ağrım alt karın bölgemde şiddetlendi kesik ve sık idrara bekleyerek idrar yapma durumları başladı Ağrı kesici falan fayda etmedi alt karın bölgemdeki ağrı yürürken dahada artıyordu yürümeyecek hale geliyordum arada testislerimde ağrı daha sonra ağrı kalça bölgeme yayıldı İstanbul’da doktora göründüm mesanede iltihap teşhisi konuldu antibiyotik kullandım ağrılar biraz azaldı daha sonra Ankaraya gittim orda sa bel fıtığı teşhisi konuldu doktor alt karın bölgemdeki ağrıyı bel fıtığına bağladı sonrasında bir ibni sinada bir üroloğa gittim elle yapılan muayenede baya bi ağrım oldu idrar ve kan tahlilinde biley çıkmadı ama doktor elle muayende prostatit teşhisi koydu ilaç kullandıktan sonra ağrılarım baya azaldı ve şu an maalesef ağrışarım tekrar başladı özellikle alt karın bölgem ve kalçamda sizin fikirleriniz ve tavsiyeleriniz arkadaşlar nelerdir Allah herkese şafi ismiyle şifa versin inşallah

Dostum cok gecmis olsun. Dogru teşhis ve dahasi dogru tedavi icin prostat muayenesi olup cikan siviyi analiz ettirmelisin. Forumda iki hocanin adi zikrediliyor..bir an once muayene olmani oneririz. Istanbul bahcelievler medicana, eskişehir huseyin hoca seklinde forumda arat.
Muratgnd

Teşekkür ederim dostum elle muayene yapıldı ondan sonra tahiller yapıldı ama herhangi bir sonuç çıkmadı
Muratgnd

Mrshadow yazdı:Teshis oyle koyulmaz.
Ben de artik soylemicem. Teshisin nasil koyulacagi belli, tedavinin nasil yapilacagi belli, forumu okuyun ltf
forumu okudum ancak herkes farklı şeyler yazdığı için bende şikayetlerimi bu şekilde yazdım sizin başlığıda daha önce okumuştum forumada anca yazabildim sizin bende artık söylemiyeceğim demenizi biraz garipsedim:)
Allaha emanet olun
Bayrak2534
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Bayrak2534 »

Bu Forda Medicane Hastanesi dr hep ön planda tutuluyor?neden acaba
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Bayrak2534 yazdı:Bu Forda Medicane Hastanesi dr hep ön planda tutuluyor?neden acaba

Çünkü bu hastalıkta Türkiye de prostat sıvısından lökasit bakan iki doktor var birader
Herkes lökasit takibine göre tedavi oluyor ayda bir kontrole gidiyor
Ya medicana Zafer Oyman
Ya Acıbadem Eskişehir Hüseyin Seçgin
İster gidersin ister gitmezsin
Burda insanların fayda gördüğü isimler bunlar
Yada forma girip girip 2002 de bel soğukluğu geçirdim
6 hafta tavanic kullandım iyleştim yazıp sonra nüks etti demeye devam edersin
Tercih senın
Bayrak2534

murat222 yazdı:
Bayrak2534 yazdı:Bu Forda Medicane Hastanesi dr hep ön planda tutuluyor?neden acaba

Çünkü bu hastalıkta Türkiye de prostat sıvısından lökasit bakan iki doktor var birader
Ya medicana Zafer Oyman
Tercih senın
Hayırdır neden bu kadar eteşli konuştun evet ben 2013 tedavı oldum ve iyileştim . 4 yıl hiç bir şıkayetin olmadı Ama tekrar yeniledi ve teda olduğum dr araştırıyorum bulduğum zaman gideceğim .
Bayrak2534

murat222 yazdı:

Ya medicana Zafer Oyman
Tercih senın
Türkiye de prostat sıvısından lökasit bakan iki doktor var demişsin ama sen her halde başka bir dr gitmedin benim teşhisi prostat sıvısına bakarak tevavi uyguladı . Yanı başka dr var burada insanlar tabiki soru soracak senin bu çıkışların anlamısız
murat222

Bayrak2534 yazdı:
murat222 yazdı:

Ya medicana Zafer Oyman
Tercih senın
Türkiye de prostat sıvısından lökasit bakan iki doktor var demişsin ama sen her halde başka bir dr gitmedin benim teşhisi prostat sıvısına bakarak tevavi uyguladı . Yanı başka dr var burada insanlar tabiki soru soracak senin bu çıkışların anlamısız
Lökasit bakan kim var kardeşim söyle bilelim
Nihat1062

Mesaj gönderen Nihat1062 »

Bayrak2534 yazdı:
murat222 yazdı:

Ya medicana Zafer Oyman
Tercih senın

Hocam büyük geçmiş olsun Allh cc acil şifalar verdin, siz hangi doktora prostat sıvısı aldırıp lokasit baktırdınız hangi il hangi hastane hangi doktor
murat222

Nihat1062 yazdı:
Bayrak2534 yazdı:
murat222 yazdı:

Ya medicana Zafer Oyman
Tercih senın

Hocam büyük geçmiş olsun Allh cc acil şifalar verdin, siz hangi doktora prostat sıvısı aldırıp lokasit baktırdınız hangi il hangi hastane hangi doktor
Eskişehir ACIBADEM Hüseyin seçgin
nnnurcan2002
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Mesaj gönderen nnnurcan2002 »

bende de kalca agrisi var, prostatit ten filan zannediyordum, ama sonra MR cektirdik, eski fitigim nuks etti, kalcada agriyor simdi.......
ote yandan anus cevresinde tenis topunun ustune oturuyor hisside var ?

sende de bel fitigida olabilir
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

benim fikrim prostatit teşhisi için illa da lökosit sayımı yapılması gerekmediği.

doktor eğer işi iyi bilen biri ise bazen rektal tuşe de yeterlidir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

tornografi yazdı:benim fikrim prostatit teşhisi için illa da lökosit sayımı yapılması gerekmediği.

Lokosit sayimi sizin yada bizim fikrimiz olmayip, tıp dunyasinda onay gormuş klinik bir calismadir.Isini bilen dr rektal tuse yaptiginda iki dakika icinde lokositi sayar ve sayiya gore ilac verir.
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

kadir yazdı:
tornografi yazdı:benim fikrim prostatit teşhisi için illa da lökosit sayımı yapılması gerekmediği.

Lokosit sayimi sizin yada bizim fikrimiz olmayip, tıp dunyasinda onay gormuş klinik bir calismadir.Isini bilen dr rektal tuse yaptiginda iki dakika icinde lokositi sayar ve sayiya gore ilac verir.
kadir abi.

dediğin gibi prostat sıvısında lökosit miktarı eşik değeri geçmiş ise olay bitmiştir, tanı konmuştur evet. ancak,

prostat dokusunun sertliği tıpkı tüm insanların nasıl kulağı, burnu, dalağı, ciğeri nasıl aynı sertlikte ise, ya da birbirine yakın sertlikte ise. yapı olarak birbirine yakın benzerlikte ise,

prostat dokusunun yumuşaklığı da sağlıklı insanlarda hemen hemen aynıdır.

prostat masajı esnasında bu dokudaki bir anormallik tecrübeli bir parmak tarafından hastalık öyküsü de baz alınarak anında anlaşılır.

lökosit varlığında lökosit sayımı kesin tanıdır. ancak prostatit varlığında genellikle prostatın tüm bölgeleri değil belli bölgeleri iltihaplanır. ya da iltihap olsa bile lökosit hiç üretilmeyebilir, kanallar tıkalı olabilir vs.

kısacası prostat iltihabında muayenede elde edilen sıvıda bol lökosit görülmesi evet kesin teşhistir. ama parmak muayenesinde elde edilen anormal bulgu lökosit olsa da kesin tanıdır olmasa da.

senin bahsettiğin husus da tıp dünyasında onay görmüştür, benim bahsettiğim de. aslında çok da önemi yok. tıp dünyası bu hastalıkla yeterince ilgilenmiyor zaten.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

tornografi yazdı:
kadir yazdı:

kadir abi.

dediğin gibi prostat sıvısında lökosit miktarı eşik değeri geçmiş ise olay bitmiştir, tanı konmuştur evet. ancak,

prostat dokusunun sertliği tıpkı tüm insanların nasıl kulağı, burnu, dalağı, ciğeri nasıl aynı sertlikte ise, ya da birbirine yakın sertlikte ise. yapı olarak birbirine yakın benzerlikte ise,

prostat dokusunun yumuşaklığı da sağlıklı insanlarda hemen hemen aynıdır.

prostat masajı esnasında bu dokudaki bir anormallik tecrübeli bir parmak tarafından hastalık öyküsü de baz alınarak anında anlaşılır.

lökosit varlığında lökosit sayımı kesin tanıdır. ancak prostatit varlığında genellikle prostatın tüm bölgeleri değil belli bölgeleri iltihaplanır. ya da iltihap olsa bile lökosit hiç üretilmeyebilir, kanallar tıkalı olabilir vs.

kısacası prostat iltihabında muayenede elde edilen sıvıda bol lökosit görülmesi evet kesin teşhistir. ama parmak muayenesinde elde edilen anormal bulgu lökosit olsa da kesin tanıdır olmasa da.

senin bahsettiğin husus da tıp dünyasında onay görmüştür, benim bahsettiğim de. aslında çok da önemi yok. tıp dünyası bu hastalıkla yeterince ilgilenmiyor zaten.
Tecrubeli bir urolog, prostat dokusunda bir anormallik oldugunu anlayabilir, anlamasida gerekir. Fakat lokosit sıfirlandiktan sonrada hemen pat diye doku duzelmiyor maalesef. Ödem ve doku hasari ,
yasam tarzi, beslenme, kullanilacak olan doku onarici takviyelere paralel olarak iyilesme surecine girer. Aksi halde sıfir lokosit tek basina ödemin ve doku hasarinin giderilmesi icin yeterli degildir. İyilesme surecinin hizlanmasi icin bu tedavinin ayrica yapilmasi gerekiyor.