Yatış Tedavim Hakkında

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
toprak12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Yatış Tedavim Hakkında

Mesaj gönderen toprak12 »

Merhaba Abiler ve Kardeşler,

Bir konuda hakkında sizden engin fikirlerinizi düşüncelerinizi merak ediyorum.
Zafer hocaya Yaptırdığım kültürde Candida Glabrata çıktı.Sonra Zafer hoca Enfeksiyon Hastalıkları ile görüşüp bana Fluzole 100 mg yazdı.Hatta sonrasında Zafer hoca bana Enfeksiyon hastalıklarınada gitmeni tavsiye ediyorum demişti.Yalnız yaptığım araştırmalar ve bazı doktorların tezlerinden aldığım bilgilerde Flukonazol grubu ilaçlar Candida nın Glabrata türüne dirençli olduğunu öğrendim.Glabrata için daha çok ''Lipozomol Amfoterisin B'' nin dirençli olduğunu öğrendim Bunun için Enfeksiyon Hastalıklarını arayıp konuştum ve bana candida ya savaş için yatış yapılması gerektiğini söyledi.Bu arada da içimde hep Prostatitin candida dan kaynaklı olduğundan emin olmama şüphesi var.Şimdi ben bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim sizce İlk başta candidayı temizlemek için yatış mı yapayım yoksa iltihabın geçmesini mi bekleyeyim?
toprak12

Re: Yatış Tedavim Hakkında

Bu arada son kontrol de lökosit 1-2 seviyesindeydi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

toprak12 yazdı:Bu arada son kontrol de lökosit 1-2 seviyesindeydi.
Candida sadece yatip ilac kullanmakla temizlenmiyor, uzun soluklu bir diyet programi uygulanmasi gerekir.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Kadir abiye katilmakla beraber ek olarak,
Candida hepimizde vardir ama baskilanmistir enfeksiyon yaratacak seviyede degildir. Demek ki hayatinda yanlis bir beslenme mevcut bunu degistirmeden maalesef basedemezsin
toprak12

kadir yazdı:
toprak12 yazdı:Bu arada son kontrol de lökosit 1-2 seviyesindeydi.
Candida sadece yatip ilac kullanmakla temizlenmiyor, uzun soluklu bir diyet programi uygulanmasi gerekir.
Abi benim anlamadığım prostatite candida nasıl bulaştığı..Bu konuyu gittiğim birkaç doktor ile konuştum hepside prostatta bulunan mantar karşı cinsten kaynaklı olduğunu savundu.Eğer böyle ise diyet prostatiti nasıl etkiler ki?