Ereksiyon ve idrar yapamama sorunum hiç olmadı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
komando
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Ereksiyon ve idrar yapamama sorunum hiç olmadı

Mesaj gönderen komando »

Arkadaşlar ben forumu okuyorum buradaki arkadaşların büyük bir çoğunluğunun sürekli idrar peniste yanma ve idrar yapamama ve eroksiyon gibi sorunları olduğunu gördüm. Fakat bende hafif ara sıra olmak kaydıyla peniste yanma dışiında makatta ağrı ve yanma ve sürekli büyük abdest hissinden muzdaribim.
Bende bu güne kadar hiç ereksiyon sorunu olmadı (çok şükür ALLAHA.) Penisde sert yanmalar kasılmalar yada idrar yapamama problemim hiç yok.
Acaba burada hasralığa henüz yakalanmış olmamın (son 2 ay) etkisi varmıdır? Yani ilerleyen dönemlerde bu diğer semptomlarda olabilirmi?
Cümleten geçmiş olsun.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Ereksiyon ve idrar yapamama sorunum hiç olmadı

Mesaj gönderen efervesan »

komando yazdı:Arkadaşlar ben forumu okuyorum buradaki arkadaşların büyük bir çoğunluğunun sürekli idrar peniste yanma ve idrar yapamama ve eroksiyon gibi sorunları olduğunu gördüm. Fakat bende hafif ara sıra olmak kaydıyla peniste yanma dışiında makatta ağrı ve yanma ve sürekli büyük abdest hissinden muzdaribim.
Bende bu güne kadar hiç ereksiyon sorunu olmadı (çok şükür ALLAHA.) Penisde sert yanmalar kasılmalar yada idrar yapamama problemim hiç yok.
Acaba burada hasralığa henüz yakalanmış olmamın (son 2 ay) etkisi varmıdır? Yani ilerleyen dönemlerde bu diğer semptomlarda olabilirmi?
Cümleten geçmiş olsun.
Hocam olurmu diye beklersen kesin olur çünkü biraz rahat olmak lazım bem bir keresinde rüyamda testisin ağrıdığını görmüştüm uyandım bi baktım testis ağrıyor vücut bşrazda inandığın şeyi karşına çıkarıyor ertesi güne bişi kalmadı
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

komando yazdı:Arkadaşlar ben forumu okuyorum buradaki arkadaşların büyük bir çoğunluğunun sürekli idrar peniste yanma ve idrar yapamama ve eroksiyon gibi sorunları olduğunu gördüm. Fakat bende hafif ara sıra olmak kaydıyla peniste yanma dışiında makatta ağrı ve yanma ve sürekli büyük abdest hissinden muzdaribim.
Cümleten geçmiş olsun.

Hastalığın ilk başlarında bu şekilde sorunlar bende de yoktu. Benim tahminime göre, bu olay biraz zamanla alakalı bir durum. Çünki şöyle anlatayım, erektil disfonksiyon durumu zamanla, prostatın hasarlanmasına bağlı olarak artan bir durum söz konusu olabilir.

Şöyle bir örnek vereyim, Prostat büyümesi ve prostat iltihabı olan bir grubu belli bir süre gözlem altında tutuyorlar. Erektil disfonksiyon sorunu yaşayanlar genelde prostat kalsifikasyonları fazla olan grupta daha fazla olduğunu görüyorlar. Kalsifikasyonlarda, prostat iltihabı ile doğru orantılı olarak artıyor. (O yüzden bu hastalıkta ne kadar erken tedavi olur, bakteriyi ne kadar hızlı yok edip sağlığına kavuşursan, o kadar az hasarla olayı atlatmış olursun. Bu tamamen benim kendi görüşüm.) Tabi herkeste böyle olacak diye bir durum yok. Kalsifike alanları fazla olan ve de prostat iltihabı uzun süre devam etmiş Kişiler var forumda, erektil disfonksiyon gibi bir durumla karşılaşmadıklarını her fırsatta dile getirmişler.

Sürekli idrar sorununa gelince, prostatta iltihaptan dolayı, hacim ve boyutlarda bir artma söz konusu ise, bu durum da idrar sorunlarının olması kadar doğal bir durum yok. İdrarda yanma keza zaten, iltihap ile direk orantılı bir durum zaten. Eğer yanlış bir bilgi verdiysem affola. Arkadaşlar müdahale edeceklerdir.

Herkese çok geçmiş olsun...
komando
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen komando »

Eyvallah kader48 saolasın kardeşim
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Kader48 e ktiliyorum