Tecrübeli Arkadaşlar Yardım!!!

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Bactrimforte
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Tecrübeli Arkadaşlar Yardım!!!

Mesaj gönderen Bactrimforte »

Arkadaşlar bende kronik prostatit semptomlarının tamamı vardı. Doktora gittiğimde tahlil kültür falan yaptı temiz çıktı. Doktor Şikayetlerimi dinleyince kronik prostatit olduğumu söyledi. Sıcak su oturma banyosu önerdi. Antibiyotik ve iğne yazdı 6 hafta ilaçları kullandıktan sonra belirgin bir düzelme oldu. Fakat semptomlar ara sıra hafif şekilde yeniden ortaya çıkıp kayboluyor. Bu durum normal midir? İyileştim diyebilir miyim?
eserben

Re: Tecrübeli Arkadaşlar Yardım!!!

Mesaj gönderen eserben »

Bactrimforte yazdı:Arkadaşlar bende kronik prostatit semptomlarının tamamı vardı. Doktora gittiğimde tahlil kültür falan yaptı temiz çıktı. Doktor Şikayetlerimi dinleyince kronik prostatit olduğumu söyledi. Sıcak su oturma banyosu önerdi. Antibiyotik ve iğne yazdı 6 hafta ilaçları kullandıktan sonra belirgin bir düzelme oldu. Fakat semptomlar ara sıra hafif şekilde yeniden ortaya çıkıp kayboluyor. Bu durum normal midir? İyileştim diyebilir miyim?
6 hafta kısa bir süre tedavi için ben 6. Ayımdayım daha yeni yeni belirtiler kaybolmaya başladı. Sakın kendini iyileştim diyip tedaviden vazgeçme takviyelere, perhizd devam sıcak oturma banyosuna devam
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

6 haftada bakteriyi öldürseniz bile semptomların gerilemesi için en azından bir kaç ay gerekiyor.
Bactrimforte

Bendeki belirtiler sürekli değil mesela penis ucunda batma hissi tedaviden sonraki 3 ayda hiç görülmedi fakat şuan arada tekrar olmaya başladı. Boşalma esnasındaki batma ve yanma ile boşalma sonrasındaki testislerde ortaya çıkan ağrılar ise son 3 ay içinde sadece bir kere oldu. Çok aşırı ağrılarım yok hafif seyrediyorlar fakat bunlar sürekli değil. En fazla 5 dk sürüyor genel olarak ise 1 dk sürüyor.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

prostatında enfeksiyon kaldı mı kalmadı mı bilemeyiz zira lokosit ölçümü yok
ne desek yalan olur
Bactrimforte

Lokosit ölçttürme şansım maalesef yok. En azından genel izlenime göre bir yorum şansınız var mı?
Nihat1062
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Nihat1062 »

eserben yazdı:
Bactrimforte yazdı:Arkadaşlar bende kronik prostatit semptomlarının tamamı vardı. Doktora gittiğimde tahlil kültür falan yaptı temiz çıktı. Doktor Şikayetlerimi dinleyince kronik prostatit olduğumu söyledi. Sıcak su oturma banyosu önerdi. Antibiyotik ve iğne yazdı 6 hafta ilaçları kullandıktan sonra belirgin bir düzelme oldu. Fakat semptomlar ara sıra hafif şekilde yeniden ortaya çıkıp kayboluyor. Bu durum normal midir? İyileştim diyebilir miyim?
6 hafta kısa bir süre tedavi için ben 6. Ayımdayım daha yeni yeni belirtiler kaybolmaya başladı. Sakın kendini iyileştim diyip tedaviden vazgeçme takviyelere, perhizd devam sıcak oturma banyosuna devam
Özür dileyerek soruyorum, prostatit tedavisi sırasında cinsel ilişki durumu yasaklanıyor mu, eş ile ilişki mümkün mü, eş’e mikrop bulaştırma olur mu,
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Nihat1062 yazdı:
eserben yazdı:
Özür dileyerek soruyorum, prostatit tedavisi sırasında cinsel ilişki durumu yasaklanıyor mu, eş ile ilişki mümkün mü, eş’e mikrop bulaştırma olur mu,
Hayir kardesim oyle bir sey yok. Akut donemde isen korunmali yapabilirsin.Tedavi olduktan sonrada korunmasiz yapabilirsin.