Ve Prostatit teşhisim koyuldu

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
sycamre
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Ve Prostatit teşhisim koyuldu

Mesaj gönderen sycamre »

Abilerim 3,5 yıl önce yoğun anksiyete ve stresli bir dönemde hasta olmaktan korkarken evham yapıp kotu haldeydim hastalik belirtisi arastirirken başlayan sertleşme problemin vardı. Bu ara donemde bisey yasamadim pek. Karında gel gitli ağrı vardı doktor bağırsak tembelliği dedi. Son 6-7 aydır idrar problemleri çıktı. Bugünde prostatit olduğum tescillendi. Doktorum ultrason baktı rektal tuse yaptı aci ve ağrı hissettim ve prostat sıvısı gelir gibiydi aci şekilde fakat gelmeden kesti. 3 gün sonra kültür sonucum çıkacak. Ona gore ilaç yazarım dedi ama bu hastalıkta iğne ilaç ikinci plan aci baharat asitli yeme içme vs. Zamanla iner mi yani sislik dikkat edersem dedim tabi ki dedi. Sizler ne diyorsunuz abilerim ne yapayım ? Su anda Zafer hocaya gitme durumum malesef yok. Herşeye dikkat ederek Zafer hocaya gidene kadar stabil koruyabilir miyim hastalığı veya geriletebilir miyim ?
Kederli
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Ve Prostatit teşhisim koyuldu

Mesaj gönderen Kederli »

Bende senin gibiyim anksiyete yani bir diğer adı hastalık hastasıyım.

İlk olarak çok sıkındı yapmıyorsa prostatın burdaki tavsiyelerle idare edebilirsin belli bir dönem.

Ama sana tavsiyem yol yakınken tedavine başla derim.

Beni ilk dönemler fazla rahatsız etmiyordu ama giderek semptomlar değişiyor.

İhmal etme sakın.
sycamre

Mesaj gönderen sycamre »

Kederli yazdı:Bende senin gibiyim anksiyete yani bir diğer adı hastalık hastasıyım.

İlk olarak çok sıkındı yapmıyorsa prostatın burdaki tavsiyelerle idare edebilirsin belli bir dönem.

Ama sana tavsiyem yol yakınken tedavine başla derim.

Beni ilk dönemler fazla rahatsız etmiyordu ama giderek semptomlar değişiyor.

İhmal etme sakın.
Bana 2 kutu tetredox 100mg 1 kutu dolorex 50mg bir de cilais verdi başlamayı düşünüyorum ne diyorsun abi ?
Kederli

Mesaj gönderen Kederli »

Zafer hoca rektal tuşa ile prostat sıvısından lökosit takibi ile ilaç yazıyor.

Benim lökositim ilk teşhiste 20-25 çıktı yani yoğun iltihap vardı.

Her ay 6 ay boyunca lökosit takibi yapılıp ilaç verildi bana.

Aydan aya hep lökosit düşerek sıfırlandı.

toplamda 16 iesef iğne

7 kutu taravid- 5 kutu biteral-5 kutu klindan-5kutu ornisid kullandım hatırladığım kadarıyla.

Yani ezbere verilmiş gibi oluyor sana verilen antibiyotikler lökosit takibi yapılmadan tedaviye yön verilemez.

Eğer yoğun şikayetlerin varsa forumdaki doktorlardan birine git ama samsundasın zor tabikide.

Yani benim şikayetim sık idrardı.Kamışın üstüne yatamıyordum huylanma vardı çok zorlandım 1 seneden uzun süre doktor doktor gezdim.

Doğru doktoru bulamazsan işin zor.
Kederli

Mesaj gönderen Kederli »

Kardeşim benim brokoli kürünüde tavsiye ederim.

Ben ara ara yapıyorum faydası olduğuna inanıyorum onuda dene derim.İlaç kullanırken deneme sakıncası olabilir.

Birde bağırsaklarında bozuk herhalde benimde felaketti gerçi tam geçmedi yinede baya rahatladım.

Bağırsaklar için bol bol yoğurt kefir soğan sarımsak ıspanak pazı doğal beslen şekeri kesinlikle kes ekmeği tam buğday siyez unundan yapılmış tercih et onu bile az tüket.Kesinlikle günde en azından 1 saat yürü ben düzenli 3 saat her gün yürüyorum çok faydalı bağırsak ve genel sağlık açısından.
sycamre

Mesaj gönderen sycamre »

Kederli yazdı:Kardeşim benim brokoli kürünüde tavsiye ederim.

Ben ara ara yapıyorum faydası olduğuna inanıyorum onuda dene derim.İlaç kullanırken deneme sakıncası olabilir.

Birde bağırsaklarında bozuk herhalde benimde felaketti gerçi tam geçmedi yinede baya rahatladım.

Bağırsaklar için bol bol yoğurt kefir soğan sarımsak ıspanak pazı doğal beslen şekeri kesinlikle kes ekmeği tam buğday siyez unundan yapılmış tercih et onu bile az tüket.Kesinlikle günde en azından 1 saat yürü ben düzenli 3 saat her gün yürüyorum çok faydalı bağırsak ve genel sağlık açısından.
Çok tesekkur ederim abi. Probiyotik tavsiyen var mi peki ? bir kaç takviye kullanmak istiyorum.
Kederli

Mesaj gönderen Kederli »

ben 8 ay kadar solgar 40+acdiplus ve probien kullandım.

bakteri sayısı ne kadar fazla ise o kadar faydalı olur.
sycamre

Mesaj gönderen sycamre »

Kederli yazdı:ben 8 ay kadar solgar 40+acdiplus ve probien kullandım.

bakteri sayısı ne kadar fazla ise o kadar faydalı olur.
Tesekkur ederim abi.
cihanovel
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen cihanovel »

Kederli, bende 2 ay once bu hastaliga yakalandim gitmedigim doktor kalmadi. En son zafer hocayi buldum ve prostat sivisinda 20-25 lokosit goruldu. 6 unocefin igne ve 2 hafta antibiyotik verdi. İlaclari kullaniyorum. 2 hafta sonra kontrole gidicem. Senin su an tam olarak hastaligin gectimi? Surec nasil ilerledi biraz bilgi verirmisin. Tesekkurler