Bademcik-Prostatit

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
eserben
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Bademcik-Prostatit

Mesaj gönderen eserben »

Sık oluşan bademcik iltihabı prostatiti etkiler mi ?
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: Bademcik-Prostatit

Mesaj gönderen asosyal »

Vücut direnci düştüğü için etkileyebilir kardesim
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

etkileyebilir.ben ne zaman farenjit ya da sinüzit olsam prostatit şikayetleri de artıyor.kan yolu ile bakteri vücudun her yerine dolaşıyor.zayıf bulduğu yerde zarar veriyor.tabi bu,benim düşüncem.
hasann

Mesaj gönderen hasann »

alakası yok, cesitli mikroplar her zaman vucutta var bademcik ol ya da olma
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

hem prostatitim , hem bademciklerimde sorun var hemde reaktif artrit var ....yok yok ...

Bademciklerime kultur yaptirdim Staphylococcus aureus  bakterisi cikti , antibiyogram testi sonucu antibiyotik verdi ..Azitro ..kullandim ama gecmedi bir ust asamaya gecmek lazim kullanmadim ama ..simdi nasil cozerim bunu diye dusunuyorum .. sex hayatimda yokus assagi , simdi ne opusebiliyorum( kiz arkadasima bulasir diye cekiniyporum) ne de sex yapabiliyorum ... durumum cok boktan
eserben

Mesaj gönderen eserben »

esanjor01 yazdı:hem prostatitim , hem bademciklerimde sorun var hemde reaktif artrit var ....yok yok ...

Bademciklerime kultur yaptirdim Staphylococcus aureus  bakterisi cikti , antibiyogram testi sonucu antibiyotik verdi ..Azitro ..kullandim ama gecmedi bir ust asamaya gecmek lazim kullanmadim ama ..simdi nasil cozerim bunu diye dusunuyorum .. sex hayatimda yokus assagi , simdi ne opusebiliyorum( kiz arkadasima bulasir diye cekiniyporum) ne de sex yapabiliyorum ... durumum cok boktan
Prostattaki bakterin hangisi peki ?
esanjor01

eserben yazdı:
esanjor01 yazdı:hem prostatitim , hem bademciklerimde sorun var hemde reaktif artrit var ....yok yok ...

Prostattaki bakterin hangisi peki ?
prostatta bakteri vs enfelsiyon yok tertemiz .....en son ureplazma mikroplazma vardi onlar iylesmisti entibiyotik sonucu ...

iki gun once ( en son verdigimi 2 ay once vermistim ) .... yine bogaz kulturu verdim yine Staphylococcus aureus cikti ... yani hala var ... simdi doktor antibiogram testi neticesinde duyarli olan cipro 500 mg gunde 2 defa 5 gun verdi emin degilim kullanip kullanmama konusunda , doktor bu bulasucidr dedi ( kulak burun bogazci ) opusursen bulastirisin dedi ... bi de bu cikti basimiza hey allahim yaaa ....
toprak12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen toprak12 »

Daha önce hiç yaşamadığım bademcik iltihabını şuan yaşıyorum.Aynı şekilde crp değeride yükseldi bununla ilgili bir bilgisi olan veya bunu yaşayan varmı aramızda?
esanjor01

veysel yazdı:
esanjor01 yazdı:
eserben yazdı: Prostattaki bakterin hangisi peki ?
prostatta bakteri vs enfelsiyon yok tertemiz .....en son ureplazma mikroplazma vardi onlar iylesmisti entibiyotik sonucu ...

iki gun once ( en son verdigimi 2 ay once vermistim ) .... yine bogaz kulturu verdim yine Staphylococcus aureus cikti ... yani hala var ... simdi doktor antibiogram testi neticesinde duyarli olan cipro 500 mg gunde 2 defa 5 gun verdi emin degilim kullanip kullanmama konusunda , doktor bu bulasucidr dedi ( kulak burun bogazci ) opusursen bulastirisin dedi ... bi de bu cikti basimiza hey allahim yaaa ....
Auresi cipro 5 günde temizlemez. Bence enfeksiyon dr.una görünün. Boğazdaki bakterileri tedavi etmek prostattakilere göre çok daha kolaydır. Doğru sürede kullanılan doğru antibiyotik bence sizin sıkıntıyı çözer. Sizdeki Aures MRSA değilse çok daha kolay halledilir. Geçmiş olsun
slmlar kardesim ...
Bogazdan kulturu alip enfeksiyon hastanesine yolluyorlarmis onlar analiz yapiyor tekrar bu kbb in oldugu hastaneye yolluyorlarmis ...Bende direk enfelsiyon hastanesine gittim ..bogazimda bulunan Staphylococcus aureus ( 10^3 miktarinda ) gosterdim napayaim dedim ...

Su sekilde dedi : Bu bakteri her insanda zaten var bendede var suanda yaninda gelmis olan hemsiredede var kultiur alinsa belkide ondada 10^ 3 veya ^ 2 cikar yani onemli olan miktari !.
Biz 10^5 ciakrsa ve ustu cikarsa antibiyotik veriyoruz dedi seninkinde bisey yok dedi hatta o da bakti bogazima ne iltahap var ne sislik var sadece biraz kirmizi dedi ....Dislerini kontrol ettir curuk vs olabilir icerde, koklerde ve ayrica temizlik yapilmali gargara vs bir sorun gorulmuyor dedi ..Bu beni cok rahatlatti gunlerdir icim icimi kemiriyordu antibiyotik kullanmalimiyim kullanmamaliyim diye !!!
. dedimki bu birsekilde benim bogazdan prostatite ulasirmi dedim .. yok dedi ulasmaz , ama sayisi artarsa kan yoluyla ulasabilir dedi ...

Burdan anladigim ,atiyorum bayani opsem daha sonrada o bana oral yapsa prostata gecmiyecek yani enfelsiyon kapmiyacagim ....
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

hocam enfeksiyon miktarı 10*4'tür 5 değil. genelde 10*4'te tedavi başlanır. evet trilyonlarca bakteri ile yaşıyoruz. onun için diyoruz iyi bakterileri çoğaltalım, candidayı beslemeyelim diye. he sorsan bana ben de yapamıyorum. ama genel sağlık için de geçerli. staphylokoklar her yerimizde var. deride dahi çoğu zaman enfeksiyon nedeni amaa sende duyarlı antibiyotikler tespit edilmiş. Bence antb kullan, kullanmıyorsan da en azından sirkeyle gargara yap doğal sirke bul.
esanjor01

Mrshadow yazdı:hocam enfeksiyon miktarı 10*4'tür 5 değil. genelde 10*4'te tedavi başlanır. evet trilyonlarca bakteri ile yaşıyoruz. onun için diyoruz iyi bakterileri çoğaltalım, candidayı beslemeyelim diye. he sorsan bana ben de yapamıyorum. ama genel sağlık için de geçerli. staphylokoklar her yerimizde var. deride dahi çoğu zaman enfeksiyon nedeni amaa sende duyarlı antibiyotikler tespit edilmiş. Bence antb kullan, kullanmıyorsan da en azından sirkeyle gargara yap doğal sirke bul.
hemen hemen butun antibiyotikler duyarli cikti antibiogram testinde ..enfeksiyoncu buna istinaden `zaten goruyorsun bu kadar fazla duyarli cikmasinin nedeni sendeki miktarin cok ax olmasi dedi ...10^5 ve uzerine antibiyotik kullandiriyoruz dedi bana ...
acaba bu Straphylococcus aureus bademcikte cikan baska bir arkadasimiz oldumu sitede ?
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

esanjor01 yazdı:
Mrshadow yazdı:hocam enfeksiyon miktarı 10*4'tür 5 değil. genelde 10*4'te tedavi başlanır. evet trilyonlarca bakteri ile yaşıyoruz. onun için diyoruz iyi bakterileri çoğaltalım, candidayı beslemeyelim diye. he sorsan bana ben de yapamıyorum. ama genel sağlık için de geçerli. staphylokoklar her yerimizde var. deride dahi çoğu zaman enfeksiyon nedeni amaa sende duyarlı antibiyotikler tespit edilmiş. Bence antb kullan, kullanmıyorsan da en azından sirkeyle gargara yap doğal sirke bul.
hemen hemen butun antibiyotikler duyarli cikti antibiogram testinde ..enfeksiyoncu buna istinaden `zaten goruyorsun bu kadar fazla duyarli cikmasinin nedeni sendeki miktarin cok ax olmasi dedi ...10^5 ve uzerine antibiyotik kullandiriyoruz dedi bana ...
acaba bu Straphylococcus aureus bademcikte cikan baska bir arkadasimiz oldumu sitede ?
kimse boğazdan kültür yaptırmamıştır.
yaptırsa çıkabilir

nasıl bir sıkıntı var boğazında abi? ağrı mı yanma mı?

Ek olarak enfeksiyoncu yalan söylemiş, antb'lere duyarlı çıktığı için elinde silah yok, mermi yok.
bağışıklığını çok güçlü tut

karbonhidrat ve şeker yok kesinlikle, spor ve doğal beslen
esanjor01

Mrshadow yazdı:
esanjor01 yazdı:
kimse boğazdan kültür yaptırmamıştır.
yaptırsa çıkabilir

nasıl bir sıkıntı var boğazında abi? ağrı mı yanma mı?

Ek olarak enfeksiyoncu yalan söylemiş, antb'lere duyarlı çıktığı için elinde silah yok, mermi yok.
bağışıklığını çok güçlü tut

karbonhidrat ve şeker yok kesinlikle, spor ve doğal beslen
`antb'lere duyarlı çıktığı için elinde silah yok, mermi yok` surda yanlis bir anlasilma var herhalde .... antibiyotige direncli cikmadi tum antubiyotikler , duyarli cikti , yani elimde butun silahlar var tum antibiyotiklerin hepsini kullanabiliyorum ...

bogazimda yanma yok yutkunurkende agri yok , ama surekli bri agri huzursuzluk var konusma istegimi koreltiyor hic konusmak canim istemiyor konustukca zorlaniyorum ...kbb bogazcilar bu tonzilit diyorlar ... ama ben yinede kultur istemistim ...en onemliside bu bakteriden dolayi bulastiririm diye opusemiyordum bile ...