Prostatit Olup Da Karin Sisligi ve Gaxdan Cekenler Bi Yardim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
elzerh
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Prostatit Olup Da Karin Sisligi ve Gaxdan Cekenler Bi Yardim

Mesaj gönderen elzerh »

Arkadaslar

Kisa bir suredir takipteyim ancak bu konu basligina ilgi az. Genelde penis ve ereksiyon sorunu bide yanma sikayetleri agirlikli. Benim derdim daha bi farkli, prostatta sorunum var belli ve antibiyotik kullanimi da var. Ancak yanma veya testiste agri yada ereksiuon sorunu yok. Surekli iseme ve geceleri idrar sikismasi ile uyanma var. Uyanip idrari yapiyorum ama ondan sonra bi rahatlama olmasini beklerken tersine karinda sislim ve gaz ile devami geliyor. Kotu olan da o sislik ve gazdan 3 5 gunda anca kurtuluyorum derken yine bir sikisma yasiyorum idrar ile ilgili ve surec bole bir dongu seklinde devam ediyor. Yaki otu saw palmetto ari poleni vs vs bi dolu da bitkisel takviye de yapiyorum. Halen cravit 500 gunde 1 ve flomax aksamlari 1 olmak uzere ilaca da devam ediyorum. Ayrica prebiotil ve mide kourma haplari ile beraber gunde 3 defa gaz giderici 2 hap da aliyorum. Ama nafile. Ayrica bende hemoroid de var bu yuzden ara ara orasi da aziyor

Cozemedigim mevzu benim hastalik proststit mi ki bagirsaklari rahatsiz ediyor surekli yoksa bagirsak sorunum var da (fitik, yirtik, polip vs) proststite sebep oluyor.

Doktorlar da bir sonuca varamadi hem bagirsak hemde proststit icin gerekli semptomatik tedavileri uyguluyorlar. Iyilessem bile tekrar edecegi de asikar ki daha once oldu

Siz bu konuda ne dusunursunuz yardim ve onerileriniz icin tesekkurler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostatit Olup Da Karin Sisligi ve Gaxdan Cekenler Bi Yardim

Mesaj gönderen kadir »

Tıp dunyasinda saw palmettonun sadece BPH uzerinde etkili oldugu soyleniyor.Oda klinik olarak tam kanitlanmis degil. Prostatitede fayda edecegini sanmiyorum.Prostat sekresyonu lokosit kontrolu yaptirdinizmi?
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Kullanmış olduğun antibiyotikler sonucu bağırsak florası bozulmuş olabilir. Bağırsak florasının normal hale dönmesi biraz zaman alabilir. Probiyotik beslenmeni öneririm. Geçmezse eğer gastroenteroloji kliniğine muayene olmanı öneririm. Ayrıca kasık fıtığı, gaz ve şişliğe neden olmaz.
huysuzdahi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen huysuzdahi »

Bence Ya siz Prostatit in henüz çok başındasınız yada prostatit değilsiniz.Karın bölgesi şişkinlik gaz problemleri prostatitin ilk evrelerinde bende çok yaşamıştım anksiyete eşliğinde yaklaşık olarak 2,5 yıl karın kaşık ağrısı şiddetli gaz ve dönem dönem şişkinlik proplemleri yaşadım o dönemde idrarda yanma sızı makat bölgesinde ağrı şikayetlerim yoktu fakat idrar hissi sık idrara çıkma gibi şikayetlerim vardı.Ağrıların psikolojik olduğu kanatindeydim fakat bir yandan da aklıma takılıyordu en son kolonoskopi oldum kolonoskopide bir şey çıkmadı fakat ağrılarım bir hafta sonra kayboldu.üzerinde 2 seneden fazla süre geçti.
Mesaneye baskı yapan bir olumsuzluk yok ise şikayetlerinizin ya prostatit başlangıcı yada psikolojik temelli olduğu kanatindeyim Geçmiş olsun.
opulentia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen opulentia »

elzerh yazdı:Arkadaslar

Kisa bir suredir takipteyim ancak bu konu basligina ilgi az. Genelde penis ve ereksiyon sorunu bide yanma sikayetleri agirlikli. Benim derdim daha bi farkli, prostatta sorunum var belli ve antibiyotik kullanimi da var. Ancak yanma veya testiste agri yada ereksiuon sorunu yok. Surekli iseme ve geceleri idrar sikismasi ile uyanma var. Uyanip idrari yapiyorum ama ondan sonra bi rahatlama olmasini beklerken tersine karinda sislim ve gaz ile devami geliyor. Kotu olan da o sislik ve gazdan 3 5 gunda anca kurtuluyorum derken yine bir sikisma yasiyorum idrar ile ilgili ve surec bole bir dongu seklinde devam ediyor. Yaki otu saw palmetto ari poleni vs vs bi dolu da bitkisel takviye de yapiyorum. Halen cravit 500 gunde 1 ve flomax aksamlari 1 olmak uzere ilaca da devam ediyorum. Ayrica prebiotil ve mide kourma haplari ile beraber gunde 3 defa gaz giderici 2 hap da aliyorum. Ama nafile. Ayrica bende hemoroid de var bu yuzden ara ara orasi da aziyor

Cozemedigim mevzu benim hastalik proststit mi ki bagirsaklari rahatsiz ediyor surekli yoksa bagirsak sorunum var da (fitik, yirtik, polip vs) proststite sebep oluyor.

Doktorlar da bir sonuca varamadi hem bagirsak hemde proststit icin gerekli semptomatik tedavileri uyguluyorlar. Iyilessem bile tekrar edecegi de asikar ki daha once oldu

Siz bu konuda ne dusunursunuz yardim ve onerileriniz icin tesekkurler
Bahsettigin sikayetlerin icin gerekli testleri yaptirdinmi en azindan ultrason veya alt batın tomografi veya mr istemedilermi.sikayetlerin cok yönlü bence iyi bir ürolog bulamiyorsan cok iyi bir iç hastalıkları uzmanina yada tanıdığın bir genel cerrah varsa ona gözüküp fikir almalisin.
elzerh

Mesaj gönderen elzerh »

Bir onceki atakta gastroentoloji ye gorundum..ama prostatit gecmisti..gastro tarafindaki tahlillerden bisi cikmadi ve anitbiyotik kullanmadan 2 haftada gecti...simdi prostatit ile beraber diger olaylarda tekrarladi...genel cerrah gaz ilaci verdi gonderdi bide ultrason cekecekler haziranin 5 inde
Armegeddon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Armegeddon »

kadir yazdı:Tıp dunyasinda saw palmettonun sadece BPH uzerinde etkili oldugu soyleniyor.Oda klinik olarak tam kanitlanmis degil. Prostatitede fayda edecegini sanmiyorum.Prostat sekresyonu lokosit kontrolu yaptirdinizmi?
valla herşeyi deneyenler bir denesin bence tedavi edici olmasada semptomlarda azalma sağlıyor bir aile dostumuza çok faydası oldu ki kendisi herşeyi denemiş bir kimsedir kutusu 80 lira civarında 3 ay yetiyor hemen kestirip atmamak lazım bana da faydası olmadı dersem yalan olur kullanırken iyi oldum ama cinsellikte değişme olmayınca bıraktım şuan daha kotuyum tekrar başladım bir de kadir abi sen bana pea ve ala tavsiye etmiştin onu denemek istyorum marka önrebilirsen çok sevinirim bir de hangisi yurtdışından geliyordu saygılar hayırlı ramazanlar.
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb54 »

Armegeddon yazdı:
kadir yazdı:Tıp dunyasinda saw palmettonun sadece BPH uzerinde etkili oldugu soyleniyor.Oda klinik olarak tam kanitlanmis degil. Prostatitede fayda edecegini sanmiyorum.Prostat sekresyonu lokosit kontrolu yaptirdinizmi?
valla herşeyi deneyenler bir denesin bence tedavi edici olmasada semptomlarda azalma sağlıyor bir aile dostumuza çok faydası oldu ki kendisi herşeyi denemiş bir kimsedir kutusu 80 lira civarında 3 ay yetiyor hemen kestirip atmamak lazım bana da faydası olmadı dersem yalan olur kullanırken iyi oldum ama cinsellikte değişme olmayınca bıraktım şuan daha kotuyum tekrar başladım bir de kadir abi sen bana pea ve ala tavsiye etmiştin onu denemek istyorum marka önrebilirsen çok sevinirim bir de hangisi yurtdışından geliyordu saygılar hayırlı ramazanlar.
Lokosit durumuna baktırdınız mı yakında ?
Armegeddon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Armegeddon »

bb54 yazdı:
Armegeddon yazdı:
Baktırmadım 1 seneye yakın bir zamandır ama en son zafer hocaya gitmiştim lokosit 0 çıkmıştı tertemiz dedi ve buscopan artı mıctonorm verdi aktif mesane dedi sizce bir daha gitmelimiyim ?
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb54 »

Armegeddon yazdı:
bb54 yazdı:
Armegeddon yazdı: valla herşeyi deneyenler bir denesin bence tedavi edici olmasada semptomlarda azalma sağlıyor bir aile dostumuza çok faydası oldu ki kendisi herşeyi denemiş bir kimsedir kutusu 80 lira civarında 3 ay yetiyor hemen kestirip atmamak lazım bana da faydası olmadı dersem yalan olur kullanırken iyi oldum ama cinsellikte değişme olmayınca bıraktım şuan daha kotuyum tekrar başladım bir de kadir abi sen bana pea ve ala tavsiye etmiştin onu denemek istyorum marka önrebilirsen çok sevinirim bir de hangisi yurtdışından geliyordu saygılar hayırlı ramazanlar.
Baktırmadım 1 seneye yakın bir zamandır ama en son zafer hocaya gitmiştim lokosit 0 çıkmıştı tertemiz dedi ve buscopan artı mıctonorm verdi aktif mesane dedi sizce bir daha gitmelimiyim ?
Gitmekten zarar gelmez ama uzaksa özel hastanede doktordan rica ederseniz aynı işlemi yaptırabilirsiniz lokosite bakarlar
elzerh

Mesaj gönderen elzerh »

Arkadaslar selamlar
Bugun farkettim, butun gun gercekten kusursuz bir gundu. Aksam spora gittim 1 saat yuruyus sonrasinds giyinirken ayakkabimi bagalamak icin egildihimde alt karindan makata dogru hafif bir sanci ve batma oldu..o andan beri simdi bir rahatsizlik sizlama ve siskinlik var. Evde birde oglani kaldirdim ustune daha beter oldu. Bu durum prostatitte olagan midir yoksa bende fitik gibi bisi mi var acaba