AÇ iken ve TOK iken PROSTATİT (mi?)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

AÇ iken ve TOK iken PROSTATİT (mi?)

Mesaj gönderen muharremmer »

Sebebi bilimsel anlamda nedir bilemiyorum.

Ama yemeği AZ yediğimde veya o gün nerdeyse 1 TAS'ı doldurcak bir kalorilik az miktar besin aldığımda TOPLAM 1 GÜN İÇİN.

Şişkinlik olmuyor karın alt tarafında idrar hissi çok azalıyor. Gece bölünmüyor tuvalete sabaha karşı kalkıyorum.

Ama obur cubur+ o ikram bu ikram + yemeğide doyana kadar güzel yersem kesinlikle idrar hissi artıyor şişkinlik artıyor WC'ye gitme sayısı artıyor.

Bağırsaklar ne kadar huzursuz olursa bu prostatit denen musibet o kadar çok etki ediyor.

Bağırsaklar rahat olursa etkiside çok azalıyor. AMA SIFIRLANMIYOR.

Şimdiye kadar prostat tahlili yaptırmadım. Kesin prostatitim demiyorum.

AMA mantık şunu söylüyor sinirsel bişey olsa veya İdrar yolu daralmasından kaynaklansa YEMEĞİ AZDA YESEK ÇOKDA YESEK bişey farketmezdi HEP rahatsız ederdi.

Ama yemek durumunu ayarlayınca tabiri caizse rejim yapar gibi yaşayınca rahatlama gece WC'ye kalkmadığım için uykuyu daha iyi alma cinsel yönden de daha rahat ereksiyon olma durumu olunca heralde diyorsun prostatta bir halt var. Vücudun aldığı besinler hemen etkiliyor demek ki orayı.

Ama sıfırlanmıyor işte sıkıntı orda. Geçmiyor tamamen geçmeyincede YE gitsin diyorsun.
tattoosoul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: AÇ iken ve TOK iken PROSTATİT (mi?)

Mesaj gönderen tattoosoul »

Bence rektal tuse yaptırın en azından deneme yanılma yerine net bir tanıya sahip olursunuz.Varsayımlar ve ihtimaller belki sonsuza kadar kurtulacağınız sorunda sadece vakit kaybettiriyor.
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Re: AÇ iken ve TOK iken PROSTATİT (mi?)

Mesaj gönderen muharremmer »

tattoosoul yazdı:Bence rektal tuse yaptırın en azından deneme yanılma yerine net bir tanıya sahip olursunuz.Varsayımlar ve ihtimaller belki sonsuza kadar kurtulacağınız sorunda sadece vakit kaybettiriyor.
2010 yılında o zaman 19 yaşındaydım SİSTOSKOBİ yaptılar üniversite hastanesinde.
Sistoskobi sonucunda aşırı aktif mesane teşhisi konuldu. Ama MESANEYİ neyin tetiklediği bulunamadı.
Tmm AZ bir idrarda bile alt karın bölgesinde rahatsızlık hissetmenin nedini mesane. Ama mesaneye bişey etki ediyorki o da bunu yapıyor. 17 yaşıma kadar bişey yoktu. Herhangi cinsel hastalıkta kapmadım eminim idrarda mikrobik bişey çıkmıyor.

Dediğiniz gibi sistoskobi yapan doktora gidip prostat tahlili istiyorum deyim bari. Ama Onuda her doktor yapmaz gibi. Üniversiteelerde oluyor mu hiç bilmiyorum. Özele filan mı giderim naparım bakcaz.
Yaptırmamak zaman kaybı.