antibiyograma gore antibiyotik ve kesin teshis ?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Murtaza75
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

antibiyograma gore antibiyotik ve kesin teshis ?

Mesaj gönderen Murtaza75 »

arkadaslar merhaba
hastalikta 7. ayima girdim ilkgunden beri olan testis bolgesi agrimi diye sizi mi diyim sizi deyince hafif kaliyor gibi herneyse devam ediyor..idrarimda bir duble biranin kopugu kadar kopuk cikiyor ve idrar yollarinda yanma sikayetler bunlar...simdiye kadar cok ilac kullandim hic saymiyim ,zafer hocaya devam ediyorum son cikan lokosit yine 4..sunu merak ediyorum enson icim rahat olsun diye butun tesltleri tekrar yaptirdim kan ,idrar,idrar kulturu,psa,komple uriner sistem ultrason ve sonuc hicbirseyin yok tertemiz..ama gel gorki sikayetlerde bir degsklik yok..steshis olarak prostat sivisindaki lokositten mutevellit prostatitsin dendi..ama prostati parmaklayan doktor senin prostatin normal diyor...neyse asil sorum su boyle birsey tespit edilemiyorsa diyorum kesin teshis ve daha noktasal tedavi icin prostat sivisina kultur yada pcr yapilmasi gerekmez mi ? bunu zafer hocaya bir kere teklif etmistim gerek yok demisti ,sanirim verdigi antibiyotigin spektrumunun genis olmasindan peki bunu nasil anloiyoruz? lokositi dusuruyorsa etki ediyor mu demek? peki etki ediyorsa neden tam bitirmedi kac aydir? kafamda deli sorular,siz nediyorsunuz? bir agri sizi bukadar devam eder mi ya rabbi? makatta bir problemim yok ,idrar yapmada bir problemim yok ,tek ve degsmeyen sikayet bi testis bolgesindeki agri sizi..kafayi yemem yakindir.
blacklui
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: antibiyograma gore antibiyotik ve kesin teshis ?

Mesaj gönderen blacklui »

Hocam sizinle ayni sorunlara sahibim bende de sadece özellikle sol testis çevresinde ağrı özellikle de oturunca başka hiçbirşey yok . Lökosit 5 6 çıktı .
Zafer hoca bana cipro verdi siz hangi antibiyotiği kullaniyorsunuz? Ne kadar sure kullanıp tekrar kontrole gittiniz ? Bence de pcr da et görünüyor boyle yaylım ateşi yapmaktansa nokta atışı yaparız
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Zafer hocanin tedavisi kesin sonuc veriyormu arkadaslar bilginiz varmi ya
biks

Mesaj gönderen biks »

Kesin sonuç diye bişey yok bu hastalıkta vucuduna göre bağışıklığa göre değişir sebebe doğru müdehalelerle ancak iyileşilebilir bende zafer hocaya gidiyorum zafer hocanın klasik bir tedavisi var sende mikrop var ve onun uyguladığı tedavi o mikropa yanıt veriyorsa öyle iyileşme sağkanıyor kültür yapmıyor pcr a gerek yok diyor sistoskopiye karşı bunlar eksiklikleri bence ama babacan adamdır sıkılmaz seni savuşturmaz dinler ve cavaplsrını verir prostatit hastalarına özel ilgi gösterir bana yarım saat olayı anlattı sorularımk cevapladı diğer hastaları bekletti şuan müsait değilim diyerek saolsun ..bu arada lokosite göre antibiyotik verir diğer türlü vermez
Murtaza75

Mesaj gönderen Murtaza75 »

blacklui yazdı:Hocam sizinle ayni sorunlara sahibim bende de sadece özellikle sol testis çevresinde ağrı özellikle de oturunca başka hiçbirşey yok . Lökosit 5 6 çıktı .
Zafer hoca bana cipro verdi siz hangi antibiyotiği kullaniyorsunuz? Ne kadar sure kullanıp tekrar kontrole gittiniz ? Bence de pcr da et görünüyor boyle yaylım ateşi yapmaktansa nokta atışı yaparız
kardes ben 5 kez gittim hocaya simdiye kadar lokosit ilk muayee de 20 cikinca orta derece prostatitsin dedi,sonra iesef igne flexilevo tetradox ve comvitex vitamin verdi,bir ay sonra gittim 5 e dusmus super dedi yine aynisekl tedavi bir ay sonra bidaha gittim 2 ye dusmus dedi daha az antnytk verdi sonra bida gttm tekrar 5 e cikmis dedi simdi yine 4-5 lerde takiliyor ...testis agrilari ise ortalama %50 azalmis olarak yani bastrlims olarak devam ediyor bu aralar idrar da yanma basladi terar vesselam.