ÖNEMLİ Bu karekteristik özelliği tecrübe eden var mı?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

ÖNEMLİ Bu karekteristik özelliği tecrübe eden var mı?

Mesaj gönderen muharremmer »

Normal alaturka WC'de çömelip yapmaya başladıktan itibaren AKIM HIZINDA bir güçsüzlük sezinlediğinizde ıkınmaya ihtiyaç duyma durumu yani..

Kİ %100 dolu bir mesaneyle yapılmadığı için AKIM HIZI az gelir

bunu sezinlediğinizde bir elinizle belinizin tam arka noktası olan çatal bölgesinde elinizi gezdirin. Çatal bölgesinin 1 karış yukarısıda olabilir.

BEL, idrar yolu, prostat ilişkisinden mi dir sinirlerle alakalı bişey midir nedir O bölgeye dokunmayla ''İDRAR AKIMINDA BELİRGİN BİR HIZLANMA'' oluyor. Mesane tam anlamıyla dolu olmasa bile.

Soru şu o bölgeye dokunmadan idrar yapımına başlayınca neden İDRAR HIZI AZ Dokununca NEDEN HIZ ARTIYOR. Bişeyi tetikliyorsun. Bunu tecrübe ettim.

Bunu tecrübe edincede şöyle bişey aklıma geldi akıl yürüttüm. İdrar yollarında bir bozukluk daralma ciddi iltihaplanma olsa o bölgeye dokunsamda İDRAR HIZI ARTMAZDI. Demekki az idrar-mesane-akım ilikisini bozan başka bişey var.

Bir aralar bunu düşünerek pudendal sinir sıkışması diye bişeye kafa yordum ama tespit-tedavi süreci karmaşık ve pahalı heryerde oimuyormuş o da kaldı öyle.

Tecrübe mi paylaşmak istedim. Belki aynı tecrübeyi farkeden olabilir.
umudunmavisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: ÖNEMLİ Bu karekteristik özelliği tecrübe eden var mı?

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Bi deneyim:))
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

buna benzer birşey: karnımı tutup yukarı çekince oluyor ama idrar akışının hızlanması şeklinde değil, çıkmayan idrarın çıkması şeklinde oluyor.
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen muharremmer »

muzdarip yazdı:buna benzer birşey: karnımı tutup yukarı çekince oluyor ama idrar akışının hızlanması şeklinde değil, çıkmayan idrarın çıkması şeklinde oluyor.
evet o dediğinizde var PELVİK BÖLGE DENEN yerin bağırsaklara yakın olmasından kaynaklanıyor olabilir. Zaten gaz sıkışması olduğu zaman mesaneye direk etki ediyor. Gaz gelişi o bölgedeki uyarıları tetikliyor.

Ayrıyetten KİLO luysanız bu şikayetlerin etkisini 10la ÇARPIN olumsuz etkiliyor. Spor pelvik bölgeyi rahatlattığı için sporda yapmıştım ben fitnesa filan gittim o bahaneyle 10 kilo verdim.

Şikayetler geçti mi hayır ama belirgin bir fark yaratıyor baskılıyor.