Huzursuz bagirsak

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
Dolphin61
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Huzursuz bagirsak

Mesaj gönderen Dolphin61 »

Kabızlık ishalllik gibi durumlar kronik hal aldi bende.

Ayrıca en ufak acı yedigimde karnımda filler tepisiyor gibi sancı oluyor.

Dışkıda kurtlar vardı kurt ilacı aldım . Düzeldi.

Karnımdq bagirsaklarimda sıkıntı olduğunda ve büyük idrara sıkıstıgımda testislerim belirgin şekilde agriyor.

Ben sorunumun bağırsaklarda olduğunu dusunuyorum ama doktora gitsem kolonskopi ister.

Dengeli beslenme dışında tavsiyesi olan var mı?

Ek olarak hemoroidde var.. Varoğlu var
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Huzursuz bagirsak

Mesaj gönderen ahmet »

yokmu su candida diyetini harfiyen şoyle 1 ay falan uygulayabilecek biri hep aklimda mantar var antibiyotikle olsa olurdu diye dusunuyorum
freeman

Mesaj gönderen freeman »

ahmet yazdı:yokmu su candida diyetini harfiyen şoyle 1 ay falan uygulayabilecek biri hep aklimda mantar var antibiyotikle olsa olurdu diye dusunuyorum
prostatitit için uygulayan bir kaç kişi olmuştu geçen sene bu diyeti ,ama olumlu yanıt alan olmamıştı.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

harfiyen uygulayan hatirlamiyorum patates pilav yiyorlardi yine
umudunmavisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Dolphin61 yazdı:Kabızlık ishalllik gibi durumlar kronik hal aldi bende.

Ayrıca en ufak acı yedigimde karnımda filler tepisiyor gibi sancı oluyor.

Dışkıda kurtlar vardı kurt ilacı aldım . Düzeldi.

Karnımdq bagirsaklarimda sıkıntı olduğunda ve büyük idrara sıkıstıgımda testislerim belirgin şekilde agriyor.

Ben sorunumun bağırsaklarda olduğunu dusunuyorum ama doktora gitsem kolonskopi ister.

Dengeli beslenme dışında tavsiyesi olan var mı?

Ek olarak hemoroidde var.. Varoğlu var

dolphin arkadas aynı şeyi bende yasadım hatta bunu yasadıgım zaman bu prostatit sorunu ortaya cıktı,yedi sekiz ay once,ben de snein gibi kolonoskopi yapacaklar diye doktora gitmeyi ertledim hep ama onza zaman hep ishal kaldım maf oldum hemoriodde orndan oluyor,korkma uyutarak kolonoskopi yapıyorlar endoskopide ben yaptırdım ikisinide hissetmedim bile,bende gastirit dısında bisi cıkmadı,sonra huysuz bagırsak sendromu dediler,stres yapma diyet yap dediler,ilac verdiler gevsetici,benim akat tas gibi oluyordu hemoroid agrısı cabası,iki haftadır sekeri kestim diyet yapıyorum agır seyelr yemiyorum bagırsak sıkayetlerimde prostati sikayetleirmde azaldı ,suan rahatım...sana tafsıyem send eo sekil yap,ha igne antibiyotik ve magenzyum hapı kulanıyorum bi hafta antibiyotik kulandım bitti.ama duzneli magnezyum ve b vitamnileri hapı alıyorum yesillik agırlıklı besleniyorum,sabahları hazanbel ve kereviz karısımı cay iciyom bide maydanoz sogan birlikte cay yapıp iciyorum..
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Prostatitin sebebi candida olsa bile diyetle bunu atlatabilmek cok zor bence. Muhakkak mantar ilaclari + diyet gerekiyor.

Ayrica bagirsaklar iyilesse dahi prostat iyilesir mi orasi da mechul. Ama belli bir iyilesme olacagini dusunuyorum. O yuzden denemek lazim.

Ben diyet yaptim gecen sene, hem de cok kati bir sekilde. Her konuda iyilesme oldu ama prostatit semptomlarinda gram iyilesme olmadi.

Suan diyet yapmiyorum, kefir dahi icmiyorum ve diyet yaptigim doneme gore saglik durumum kotulesti. Hep ishalim, bagirsaklarim hasta anlayacaginiz...
donemec

Mesaj gönderen donemec »

Yeşillik ağırlıklı beslenmeni öneririm. Elma sirkesi ve limon da candida düşmanı diye biliyorum. Ayrıca ev yapımı kefir önemli. Çünkü ishal ve kabız genellikle bağırsaktaki bakteri florası bozulduğu için ortaya çıkıyor. Ev yapımı kefir için internetten doğal maya bulabilirsin. Ayrıca kabızlık için sıcak suya oturmak iyi gelir. Eğer ishalin uzun süreli ve su gibiyse parazitten dolayı olabilir, Flagyl antibiyotik yardımcı olabilir, ama tabi doktor tavsiyesiyle almanı öneririm.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Evet tum bu onerilerini hayata geciricem, fakat ilac olmadan yapmak istemiyorum. Bagirsaklari tedavi edecek doktoru buldugum an basliyorum gene diyete
Lbrl34

Mesaj gönderen Lbrl34 »

berkay yazdı:Evet tum bu onerilerini hayata geciricem, fakat ilac olmadan yapmak istemiyorum. Bagirsaklari tedavi edecek doktoru buldugum an basliyorum gene diyete
Klaire labs probiotics var kardeşim multistrange ve 2 aylık bununla beraber ev yapımı turşu yoğurt elma sirkesi gibi şeyler kullanırsan önüne geçersin mantarın ibs ise ama sebebi belli değil henüz serotonin bile veriyorlar bazısında beslenme alışkanlığıyla geciyor falan tedavisi biraz senin bunyenin cevabina bagli
Prostatitti

Mesaj gönderen Prostatitti »

Lbrl34 yazdı:
berkay yazdı:Evet tum bu onerilerini hayata geciricem, fakat ilac olmadan yapmak istemiyorum. Bagirsaklari tedavi edecek doktoru buldugum an basliyorum gene diyete
Klaire labs probiotics var kardeşim multistrange ve 2 aylık bununla beraber ev yapımı turşu yoğurt elma sirkesi gibi şeyler kullanırsan önüne geçersin mantarın ibs ise ama sebebi belli değil henüz serotonin bile veriyorlar bazısında beslenme alışkanlığıyla geciyor falan tedavisi biraz senin bunyenin cevabina bagli
Hocam ben de bu hastalığı bakteri ile değil mantar ile aldığımı düşünüyorum kız arkadaşımla iliski sirasinda penis çevresi beyaz küf olmuştu . Karşı taraftan geçtiğine inaniyorum .. önüne geçmek için saydiklarinizi kullanmali miyim başka bir şey önerilebilir mi . Selamlar..
Hepsi geçecek
Lbrl34

Mesaj gönderen Lbrl34 »

Prostatitti yazdı:
Lbrl34 yazdı:
Hocam ben de bu hastalığı bakteri ile değil mantar ile aldığımı düşünüyorum kız arkadaşımla iliski sirasinda penis çevresi beyaz küf olmuştu . Karşı taraftan geçtiğine inaniyorum .. önüne geçmek için saydiklarinizi kullanmali miyim başka bir şey önerilebilir mi . Selamlar..
ilişki esnasında fazla surtunme ve aşınma gibi nedenlerle epitel doku zarar görüp dökülebilir beyaz beyaz olur zaten bu normaldir kaşıntı gibi belirtiler vermiyorsa mantar demek zor çünkü yayılım da göstermeli deri döküldugu zaman alttaki doku kızarık olmalı vs mantar enfeksiyonu demek için Candida normalde vaginada bulunan bir şey zaten lactobasilluslar tarafından baskı altinda tutulan bir organizma ilişki yoluyla gecebilir mi gecebilir evet ama uretra da öyle kolay bir ortam değil mantarlar için asidik bir ortam zor yanı hocam ama mumkunati yok da değil keşke o döküntüleri bir dermatolog a gosterseydin o zaman daha net konusabilirdik barsak için konuştuk bunları genital mantarlara ciltte ise krem doku da ise flukan tarzı ilaçlar lazım bunlar ise yaramaz
dreamer8

Mesaj gönderen dreamer8 »

Sabah akhavltıdan önce iki tane gün kurusu kayısı yiyeceksin üzerine bir iki bardak su iç. Ondan sonra kahvaltını yap. Kabızlığa karşı bunu yapmalısın. Kabız olursan, hemoroid, fissür bir de bunlarla uğraşmak zorunda kalırsın benim gibi. Her gün iki üç kere sıcak suya otur 10 ar dakika. Suyu bol iç. Baharat, turşu, kola vs yok. Uzun süre antibiyotik kullanırsan o da bozuyor bağırsakları. Çok oturuyorsan eğer, yarım saatte bir ayağa kalk bir iki dakika yürü öyle otur. Geçmiş olsun. Prostatit tek başına çekilmesi gereken bir rahatsızlık. Başka hastalıklar da gelirse beraberinde buna sabır yetmiyor.