Penisin Sünnet Derisi kısmında şişlik ( Prostatit mi, başka bir sorun mu?)

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
salih77

Penisin Sünnet Derisi kısmında şişlik ( Prostatit mi, başka bir sorun mu?)

Mesaj gönderen salih77 »

Herkese Merhaba,

lökosit sayım hazirandan beri sabit 1-2 (en son ağustos ortası ölçüldü) ve temmuzda pelvik taban gevşetme egzersizlerine yönelince şikayetlerim olan pelvik bölgede, testiste ağrı , idrar başlatmada zorluk, debi düşüklüğü, idrar hissi gibi belirtilerim %80-85 azaldı ve hayatıma geri dönmüştüm. Fazla oturunca veya stres olduğumda şikayetlerim artıyordu ancak egzersizlerle bunları yönetiyordum, 2 gün önce duş alırken mantar önleyici ketoral şampuanla genital bölgemi hep yıkamama rağmen penisimi de o gün bu şampuanla yıkadım. Akşamına penisimde ağrı sızı başladı, prostatit kaynaklı düşündüm ve bir baktım penisimin sünnet derisinin tam olarak penis başıyla birleştiği kısımda şişme olmuş, kızarıklık kaşıntı yok ama ağrı/sızı, yanma ve şişlik mevcut. Her şey iyi giderken bir anda moralim çok bozuldu, dün dermatologa gidip gösterdim, ufak bir yumru olduğunu, bir şey göremediğini söyleyip M-furo krem yazıp geçti, prostatit geçmişimi de çok kaale almadi, fazla bilgisi olduğunu sanmiyorum. Şu anda kremi kullanıyorum ama bir değişiklik yok gibi, bu şişlik iner mi ve prostatit kaynaklı mı oluyor? Hastalığın başından beri hiç penis ağrısı acısı belirtisi çekmeme rağmen şu anda penisimin şiş olan kısmında sızlama var ve rahatsız ediyor, normalde komple bölgede bir sızlama olurdu ama bu sefer net bir şekilde penis başında. Bir tavsiyeniz olur mu? Hocaya ketoral şampuandan bahsedip acaba o mu irrite etti dediğimde o bir şey yapmaz dedi.

Başta kadir abi, red, nonwonen gibi değerli abilerimizin yorumlarını bekliyorum, benzer bir olay geçiren arkadaşlar da yardımcı olursa sevinirim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Penisin Sünnet Derisi kısmında şişlik ( Prostatit mi, başka bir sorun mu?)

Mesaj gönderen kadir »

Ketoral şampuanının advers reaksiyonları var, deride irritasyon ve şişme yapabilir.
Kullanmayı bırakmani öneririm sana kardeşim.
salih77

Re: Penisin Sünnet Derisi kısmında şişlik ( Prostatit mi, başka bir sorun mu?)

Mesaj gönderen salih77 »

Kadir abi teşekkür ederim şampuanı anında bıraktım, terramycin krem sabah akşam sürmeme rağmen şişlik hala devam ediyor.

Arkadaşlar bu durumu yaşayan var mı, bunun prostatit kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım. Boxer giyince batma hissi oluyor, elimle düzeltme ihtiyacı hissediyorum, antibiyotik kullanınca batma azalıyor ancak tam olarak gitmiyor ve şişlik devam ediyor. Fizyoterapi + anti kürüme devam ediyorum ama şişliğe bir anlam veremedim, dermatoloji de bir şey demedi. Benzer durumu yaşayan/yaşamış dostlar abiler yardımcı olursa çok sevinirim. Bu batma hissi malesef gerçekten en kötü semptolardan biriymiş :(