Tedavi Sürecimde Tıkanıklık (yardım lütfen)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Tedavi Sürecimde Tıkanıklık (yardım lütfen)

Mesaj gönderen Hergele »

Arkadaşlar merhaba önemli bir mesele yardımcı olur musunuz ?

Arkadaşlar bir üniversitede tedavi için enfeksiyon doktoruna gittim. Üroloji polikliniğiyle beraber birtakım testler istediler. Testo yine düşük geldi. Fakat
Crp, psa normal.Kan tahlilleri tertemiz.
Enfeksiyon bulgusu yok.
Üriner USG prostat normal gözüküyor.
Andomen MR lenf İniguinal nodları dışında sorunsuz.
İdrar kültürü temiz.

Zafer oylan 7 8 lökosit bulmuştu. Prostatit dedi.
Daha sonra düzen lab kültürlerinde prostat sıvısında üreme oldu. Ama lökosit az sayıda geldi.
Çok sayıda antibiyotik kullandım
Penis ucunda sızlama
Peniste titreme
Perinde yanma
Boşalırken sızlama (Asit boşalır gibi)
İdrar debisinde hafif düşüş
Meni içerisinde siyah parçalar
Bunlar çok kısa sürede tek kürle geçen semptomlar.

İsteksizlik ereksiyon zorluğu.
İdrar sonu damlama
Ara ara testis ve cılız pelvik ağrılar.
Devam eden semptomlar.

Doktorlar kan tahlilleri ve usg sebebiyle psikiyatriye gitmemi söylüyorlar ama onlar da şaşkın. Prostatitin teşhisi için rektal tuşe sırasında ağrı yanmadan başka ne öne sürebilirim. Benim gibi çoğu tahlili temiz gelen ancak tedaviden iyi sonuç alan kimse var mı? Yoksa sizin tahlillerde kan usg vs prostatit görünüyor mu ?

Endokrinel sorundan şüphe edildi prostatta problem endokrinel sorun sebebiyle olabilir mi ?

Hormon steroid hiç kullanmadım.
Seneler önce minoxil Sprey kullandım kullandığımda hiç sorun yaşamadım 5 sene öncesiydi.
Antidepresan hiç kullanmadım.
Hastalığa yakalandığımda dideral beta blocker kullanıyordum.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
curvey12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Tedavi Sürecimde Tıkanıklık (yardım lütfen)

Mesaj gönderen curvey12 »

Hocam bi endokrine görünün, Total testosteron , Free testosteron , Prolaktin , E2 ( östrojen ) Dht , Lh bunlara bi baktırın derim, Bunlar direk cinsel sorunlar ile alakalı hormonlar birde Dhea-S var hepsini enkorin ister zaten, Spermiogramda yaptırın. Benim sorunumda sizinle aynı zaten, Sizde garip olan hiç birşey kullanmamış olmanız ama geçen açtığım konuya istisnaden, Bu duruma düştügünüz süreç içerisinde kullandığınız bi antibiyotik veya ürün oldu mu ? Ben nebido , sustanon gibi ürünler kullanıp testosteronu yükselttim ama sorunuma çare olmadı. Free testosteron en önemlileri total tamamen cinsellik üzerine bi anlam ifade etmiyor coğu kişinin totali zaten ref aralıklarının altında gelebiliyor. Eğer hormonel bi problem ise Trt tedavisine alırlar sizi direk sorunlarınız çözülebilir, Endokrine görünmekte fayda var üroloji sadece 3 5 hormona bakıyor. Endokrin detaylı değerlendiriyor.
Prostatitttt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatitttt »

Hergele yazdı:Arkadaşlar merhaba önemli bir mesele yardımcı olur musunuz ?

Arkadaşlar bir üniversitede tedavi için enfeksiyon doktoruna gittim. Üroloji polikliniğiyle beraber birtakım testler istediler. Testo yine düşük geldi. Fakat
Crp, psa normal.Kan tahlilleri tertemiz.
Enfeksiyon bulgusu yok.
Üriner USG prostat normal gözüküyor.
Andomen MR lenf İniguinal nodları dışında sorunsuz.
İdrar kültürü temiz.

Zafer oylan 7 8 lökosit bulmuştu. Prostatit dedi.
Daha sonra düzen lab kültürlerinde prostat sıvısında üreme oldu. Ama lökosit az sayıda geldi.
Çok sayıda antibiyotik kullandım
Penis ucunda sızlama
Peniste titreme
Perinde yanma
Boşalırken sızlama (Asit boşalır gibi)
İdrar debisinde hafif düşüş
Meni içerisinde siyah parçalar
Bunlar çok kısa sürede tek kürle geçen semptomlar.

İsteksizlik ereksiyon zorluğu.
İdrar sonu damlama
Ara ara testis ve cılız pelvik ağrılar.
Devam eden semptomlar.

Doktorlar kan tahlilleri ve usg sebebiyle psikiyatriye gitmemi söylüyorlar ama onlar da şaşkın. Prostatitin teşhisi için rektal tuşe sırasında ağrı yanmadan başka ne öne sürebilirim. Benim gibi çoğu tahlili temiz gelen ancak tedaviden iyi sonuç alan kimse var mı? Yoksa sizin tahlillerde kan usg vs prostatit görünüyor mu ?

Endokrinel sorundan şüphe edildi prostatta problem endokrinel sorun sebebiyle olabilir mi ?

Hormon steroid hiç kullanmadım.
Seneler önce minoxil Sprey kullandım kullandığımda hiç sorun yaşamadım 5 sene öncesiydi.
Antidepresan hiç kullanmadım.
Hastalığa yakalandığımda dideral beta blocker kullanıyordum.
Tıp fakültesinde benzer sorunları çok yaşadım. Bütün testleri yaptılar kan tahlilleri aklına ne gelirse hepsi temiz. İdrar kültürü semen kültürü temiz. Sonra enfeksiyon doktoru dediki hani nerde enterekok. Dedim hocam prostat sıvısından alınması lazım kültürün neyse ürolojiye yönlendirdi semenden çıkardı olsa dedi. Sana sistoskopi yapıcam dedi. Gitmedim tabi kandaki wbc oranı hep referans degerlerinin Biraz üstünde çıkardı. Erkeklerde normal dediler. 6 ay sonra kültür de yine enterkok yakaladım 2 farklı labda. aynı doktora gittim altta yatan sebeb vardır dedi bu seferde. Voltaren kullan dedi. hocam psikiyatri falan boş iş devlette alamazsan hiç boşuna heder etme derim kendini git özele basarsın parayı bak nasıl veriyorlar sana tedaviyi. Benim bugünkü aklım olsa hiç gentaymış tavanicmiş bilmem neymiş yazdırıpta içmezdim bu tedaviler şansı olan ve enfeksiyonun tam lokalize olmadıgı hastalarda işe yarıyor. Akutsa bu tedaviler ile yarıyor. Gerisi muamma. Benim bugünkü aklım olsa tedavinin en başında kültürde bakteri yakaldadıgım zaman gider targocid le birlikte kombine tedavi alırdım. Tedavinin başında 1 kutu anti ile iyi oluyordum. Şimdi kutu kutu içsem nafile.. Yani demem oki kardeşim tıpta orda burda vakit kaybetme..işin rasgelsin.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Merhaba ,
Bi kere bu prostattaki enfeksiyon ne kanda , ne Usg de, ne de idrar kültüründe tespit ediliyor. Sen daha önce prostat sıvısında tespit ettirmistin bakteriyi.Prostat sıvısından niye yapmıyorlar kültürü? Bunu onlardan isteyebilirsin.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

curvey12 yazdı:Hocam bi endokrine görünün, Total testosteron , Free testosteron , Prolaktin , E2 ( östrojen ) Dht , Lh bunlara bi baktırın derim, Bunlar direk cinsel sorunlar ile alakalı hormonlar birde Dhea-S var hepsini enkorin ister zaten, Spermiogramda yaptırın. Benim sorunumda sizinle aynı zaten, Sizde garip olan hiç birşey kullanmamış olmanız ama geçen açtığım konuya istisnaden, Bu duruma düştügünüz süreç içerisinde kullandığınız bi antibiyotik veya ürün oldu mu ? Ben nebido , sustanon gibi ürünler kullanıp testosteronu yükselttim ama sorunuma çare olmadı. Free testosteron en önemlileri total tamamen cinsellik üzerine bi anlam ifade etmiyor coğu kişinin totali zaten ref aralıklarının altında gelebiliyor. Eğer hormonel bi problem ise Trt tedavisine alırlar sizi direk sorunlarınız çözülebilir, Endokrine görünmekte fayda var üroloji sadece 3 5 hormona bakıyor. Endokrin detaylı değerlendiriyor.
Hocam yazdıklarım dışında herhangi bir şey kullanmadım hele de semptomları yaşadığım dönem hiç bir şey kullanmıyordum belki bir iki bilinen bitki çayı papatya vs. Endokrin lh fsh ve testo baktı. Benim estradiol dhea normal çıkıyor. Serbest testo bakmadım hiç . Ama prostat sıvısında enterokok ve staph var .
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

duman64 yazdı:Merhaba ,
Bi kere bu prostattaki enfeksiyon ne kanda , ne Usg de, ne de idrar kültüründe tespit ediliyor. Sen daha önce prostat sıvısında tespit ettirmistin bakteriyi.Prostat sıvısından niye yapmıyorlar kültürü? Bunu onlardan isteyebilirsin.
Hocam söyledim belki pazartesi günü yaparlar. Ancak artık o kadar prostattan alakasız konuştular ki ben de acaba sorun başka mı demeye başladım. Yani sizin de crp psa usg normal mi çıkıyor?
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Hergele yazdı:
Hocam söyledim belki pazartesi günü yaparlar. Ancak artık o kadar prostattan alakasız konuştular ki ben de acaba sorun başka mı demeye başladım. Yani sizin de crp psa usg normal mi çıkıyor?
Evet Benim crp, psa, usg , idrar kültürü, idrar tahlili ilk zamanlarda ve şimdi de normal. Hatta tomografi de normal. Olay prostat sıvısında kilitleniyor. Ona batırmadan her şey eksik olur.Biliyorsun sendeki bakteriden bende de üremişti. Geçen pazartesi Hüseyin Seçgin' e gittim.Bu kez öncekiler üremedi. Farklı flora bakterileri üredi. Burda da bir sıkıntı var.Bu kez yine farklı labda hem pcr hem kültür yaptırcam ve bu sonuçlarla ben de senin gibi tıp fakültesine gitmeyi düşünüyorum. Çünkü semptomlarin bir kısmı geçmesine ve azalmasına rağmen bazı semptomlar devam ediyor.

Problem prostatta. Sende daha önce böyle problemler varmıydı.sanirim yoktu. Belki de senin ağrın yanman yok ya geçti sanıyorlardır.(Inşallah gecmistir).isteksizlikten bahsedince psikiyatri ve endokrin konusu geçmiştir.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

duman64 yazdı:
Hergele yazdı:
Evet Benim crp, psa, usg , idrar kültürü, idrar tahlili ilk zamanlarda ve şimdi de normal. Hatta tomografi de normal. Olay prostat sıvısında kilitleniyor. Ona batırmadan her şey eksik olur.Biliyorsun sendeki bakteriden bende de üremişti. Geçen pazartesi Hüseyin Seçgin' e gittim.Bu kez öncekiler üremedi. Farklı flora bakterileri üredi. Burda da bir sıkıntı var.Bu kez yine farklı labda hem pcr hem kültür yaptırcam ve bu sonuçlarla ben de senin gibi tıp fakültesine gitmeyi düşünüyorum. Çünkü semptomlarin bir kısmı geçmesine ve azalmasına rağmen bazı semptomlar devam ediyor.

Problem prostatta. Sende daha önce böyle problemler varmıydı.sanirim yoktu. Belki de senin ağrın yanman yok ya geçti sanıyorlardır.(Inşallah gecmistir).isteksizlikten bahsedince psikiyatri ve endokrin konusu geçmiştir.
Farklı üremesi de garip düzende mi yaptınız testleri hocam? İsteksizlikten önce idrar damlaması ve testis ağrısını söyledim. Bir de benim hastalık döneminde testosteronun normal aralıkta olduğu bir dönem var o dönemde de isteksizlik vardı. Ben tekrar test yapmadım henüz onu da düşünüyorum hocam hangi bakteriler üredi ?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Şu başlığı bir süre hortlatacağım kusuruma bakmayın. Tecrübeli ağabeylerden yardım bekliyorum.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

.