Prostat Kas Kasılması

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
lullaby27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Prostat Kas Kasılması

Mesaj gönderen lullaby27 »

kadir yazdı:Eger eski hastaysan lokosit cikmayabilir...bakteri biofilm yapiyor ama semptomlar azda olsa devam edebiliyor bazi hastalarda...özellikle debi düşüklüğü. Bazı drlar 1-2 lokosite ilac yazmazlar. Kültürleri arada bir tekrarlamak lazim farklı lablarda.
evet kadir abi şu makat problemlerini bir hallolsa gerisini zaten dediğin gibi takip edicem farklı lablardan.
Prostatit751
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Prostatit751 »

kadir yazdı:
lullaby27 yazdı:
kadir yazdı: Cam lamda prostat sivisi lokosit sayimi yapilmismiydi?
yapıldı hocam dediğim gibi zafer hoca sıvıda hiçbir şey yok prostatit değilsin dedi.ama raporu aldığımda 1-2 lökosit olduğu yazıodu..forumdaki çoğu yazarın lökositi 1-2 ye düşmesine rağmen antibiyotik tedavisine devam ediyordu zafer hoca ama bana ilaca gerek yok dedi..yüksekten 1-2 ye düşünce veya ilk tahlilde 1-2 çıkınca farklı tedavi protokolleri uyguluyor sanırım..ya da sen daha iyi bilirsin kadir abi lökosit olmasa bile raporda 1-2 lökosit yazdığı olur mu hiç zafer hocanın ?
Eger eski hastaysan lokosit cikmayabilir...bakteri biofilm yapiyor ama semptomlar azda olsa devam edebiliyor bazi hastalarda...özellikle debi düşüklüğü. Bazı drlar 1-2 lokosite ilac yazmazlar. Kültürleri arada bir tekrarlamak lazim farklı lablarda.
Kadir abi bende de makatta kaşıntı, dolgunluk hissi ve mastürbasyon yaoınca ağrı oluyor. Bunların anal fistür olma olasılığı var mıdır akıntı, kanama gibi birşey yok
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Prostatit751 yazdı:
kadir yazdı:
lullaby27 yazdı: yapıldı hocam dediğim gibi zafer hoca sıvıda hiçbir şey yok prostatit değilsin dedi.ama raporu aldığımda 1-2 lökosit olduğu yazıodu..forumdaki çoğu yazarın lökositi 1-2 ye düşmesine rağmen antibiyotik tedavisine devam ediyordu zafer hoca ama bana ilaca gerek yok dedi..yüksekten 1-2 ye düşünce veya ilk tahlilde 1-2 çıkınca farklı tedavi protokolleri uyguluyor sanırım..ya da sen daha iyi bilirsin kadir abi lökosit olmasa bile raporda 1-2 lökosit yazdığı olur mu hiç zafer hocanın ?
Eger eski hastaysan lokosit cikmayabilir...bakteri biofilm yapiyor ama semptomlar azda olsa devam edebiliyor bazi hastalarda...özellikle debi düşüklüğü. Bazı drlar 1-2 lokosite ilac yazmazlar. Kültürleri arada bir tekrarlamak lazim farklı lablarda.
Kadir abi bende de makatta kaşıntı, dolgunluk hissi ve mastürbasyon yaoınca ağrı oluyor. Bunların anal fistür olma olasılığı var mıdır akıntı, kanama gibi birşey yok
Kaşinti, makatta dışkı kalintisi oldugunda olabilir. Kaşinti oldugunda makatı yikayin. Kurulayip travocort krem sürün pirinc tanesi kadar.
mokoko
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen mokoko »

Kadir abi bi bakabilir misin kafayı yemek üzereyim çünkü uyuyamıyorum makat bölgesinin kasılmasından. O kdr kasılıyor ki o taraftaki kaslar acayip sert bir hal aldı artik. Prostatit de böyle kasılma yapıyor mu bende idrarda yanma ereksiyon kaybı yok. Tuvalete de genelde çok çıkmıyorum ama makatla testis arası, makatla kuyruk sokumu arasında yanma ve testis kasık ağrısı var. Ama en çok bu kasılmalar rahatsız ediyor. Mastürbasyon sonrası ve büyük tuvalet sonrasında da artıyor bu kasılmalar. Sizde böyle kasılma oluyor muydu ne yapayım. Anismus tedavisi de biraz pahalı ama sadece anismustan kaynakliysa verecem parayı artık dayanamıyorum
Followme

Mesaj gönderen Followme »

mokoko yazdı:Kadir abi bi bakabilir misin kafayı yemek üzereyim çünkü uyuyamıyorum makat bölgesinin kasılmasından. O kdr kasılıyor ki o taraftaki kaslar acayip sert bir hal aldı artik. Prostatit de böyle kasılma yapıyor mu bende idrarda yanma ereksiyon kaybı yok. Tuvalete de genelde çok çıkmıyorum ama makatla testis arası, makatla kuyruk sokumu arasında yanma ve testis kasık ağrısı var. Ama en çok bu kasılmalar rahatsız ediyor. Mastürbasyon sonrası ve büyük tuvalet sonrasında da artıyor bu kasılmalar. Sizde böyle kasılma oluyor muydu ne yapayım. Anismus tedavisi de biraz pahalı ama sadece anismustan kaynakliysa verecem parayı artık dayanamıyorum
Makatta yırtık varsa dışkı çıkarken cam kesiği gibi acı olur, yanma olur, batma olur, iyileşen yırtıklar makatta büzülme yapabilir. Sarıkantoran kremi, aynı safa kremi, zeytin yağı gibi yumuşatıcı sabah akşam makat içine etrafına sür. Masturbasyon çok yapıyorsan sfinkter kasın kasılı kala kala gevşekliğini yitirmiş olabilir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

mokoko yazdı:Kadir abi bi bakabilir misin kafayı yemek üzereyim çünkü uyuyamıyorum makat bölgesinin kasılmasından. O kdr kasılıyor ki o taraftaki kaslar acayip sert bir hal aldı artik. Prostatit de böyle kasılma yapıyor mu bende idrarda yanma ereksiyon kaybı yok. Tuvalete de genelde çok çıkmıyorum ama makatla testis arası, makatla kuyruk sokumu arasında yanma ve testis kasık ağrısı var. Ama en çok bu kasılmalar rahatsız ediyor. Mastürbasyon sonrası ve büyük tuvalet sonrasında da artıyor bu kasılmalar. Sizde böyle kasılma oluyor muydu ne yapayım. Anismus tedavisi de biraz pahalı ama sadece anismustan kaynakliysa verecem parayı artık dayanamıyorum
Cardura yada xatral kullandinmi hiç?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

lullaby27 yazdı:
kadir yazdı: Cam lamda prostat sivisi lokosit sayimi yapilmismiydi?
yapıldı hocam dediğim gibi zafer hoca sıvıda hiçbir şey yok prostatit değilsin dedi.ama raporu aldığımda 1-2 lökosit olduğu yazıodu..forumdaki çoğu yazarın lökositi 1-2 ye düşmesine rağmen antibiyotik tedavisine devam ediyordu zafer hoca ama bana ilaca gerek yok dedi..yüksekten 1-2 ye düşünce veya ilk tahlilde 1-2 çıkınca farklı tedavi protokolleri uyguluyor sanırım..ya da sen daha iyi bilirsin kadir abi lökosit olmasa bile raporda 1-2 lökosit yazdığı olur mu hiç zafer hocanın ?
Hocam lökosit yok semptom var ise kültür baktırsanız daha iyi olur.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

kadir yazdı:
Hayır abi kullanmadım. Kullansam kasılmalar azalır mı?
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

Followme yazdı:
Makatta yırtık varsa dışkı çıkarken cam kesiği gibi acı olur, yanma olur, batma olur, iyileşen yırtıklar makatta büzülme yapabilir. Sarıkantoran kremi, aynı safa kremi, zeytin yağı gibi yumuşatıcı sabah akşam makat içine etrafına sür. Masturbasyon çok yapıyorsan sfinkter kasın kasılı kala kala gevşekliğini yitirmiş olabilir.
Doktor çatlak fln olmadığını söyledi ancak anismus varmış ztn kasların çok kasılı olduğu pelvik mr ve muayenede de belli oldu ama kasılmanın nedenini bulamadık. Öyle bir kasılma varki bütün gün sürdüğü için oradaki bütün sistem bozuldu pelvik kaslar çok sert durumda ve gevsemiyor bir türlü. Böyle olunca da prostat tarafınını da etkiliyor tabi ama ben acaba prostatta çok büyük sıkıntı varda o mu bu denli kasılma yapıyor acaba onu düşünüyorum yani özet neyin neyi etkilediğini de bulamıyorum geçmiyor da.
Followme

Mesaj gönderen Followme »

Egzersiz yap kardeşim yukarda attım videoları germe gevşeme yap pelvik kaslar anlaşılan baya gerginleşmiş sende.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

mokoko yazdı:
kadir yazdı:
Prostat ve urogenital kasilmalarin tedavisinde kullanilan alfa1-adrenoseptör antagonistleri, Alfuzosin etken maddeli bu ilaclar bu semptomlarda basariyla kullanilmis. Xalfu, xatral v.s gibi bph tedavisindede kullanilan bu alfablokerleri drunuz tavsiyesi ile kullanabilirsiniz.
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

Followme yazdı:Egzersiz yap kardeşim yukarda attım videoları germe gevşeme yap pelvik kaslar anlaşılan baya gerginleşmiş sende.
3-4 gündür yapıyorum ama nereye kadar yapacağımı yada hangi sıklıkla yapacağımı bilmiyorum. Fizik tedaviye de randevu aldım belki kronik pelvik ağrı için bir şeyler yaparlar.
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

kadir yazdı:
mokoko yazdı:
kadir yazdı: Cardura yada xatral kullandinmi hiç?
Prostat ve urogenital kasilmalarin tedavisinde kullanilan alfa1-adrenoseptör antagonistleri, Alfuzosin etken maddeli bu ilaclar bu semptomlarda basariyla kullanilmis. Xalfu, xatral v.s gibi bph tedavisindede kullanilan bu alfablokerleri drunuz tavsiyesi ile kullanabilirsiniz.
Kadir abi bunları antibiyotiklerle beraber mi veriyorlar yoksa lökosit yoksa mesela sadece bunları verebilirler mi. Küçüklükten beri çok antibiyotik içmek zorunda kaldım da bağışıklık sistemim çokta iyi değil. Eğer antibiyotikle beraber prostatit tedavisine başlarsamda bu bağırsak ve vücut dengesi için çok kötü olur da benim için. Birde bu kasılmalar prostatta sıkıntılar zamanla azalıyor değil mi hayatımı böyle geçirmem imkansız çünkü :(
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Hayir, enfeksiyon yoksa antibiyotik kullanilmasina gerek yok.
lullaby27

Mesaj gönderen lullaby27 »

Hergele yazdı:Hocam lökosit yok semptom var ise kültür baktırsanız daha iyi olur.
Zafer hocaya söyledim hazır prostat sıvısı alıyorken ona da baktıralım dedim ,yok gerek yok deyip kestirip attı.başka bir yere gidip baktırıcam artık