Prostatitmiyim

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ndnr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Prostatitmiyim

Mesaj gönderen ndnr »

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim rahatsızlığım Ramazan ayında başlamıştı bir günde defalarca tuvalete gitme ihtiyacı duydum sonra özel bir hastanede ürologa gittim kan testi, idrar testi birde ultrason ile muayene oldum bir sıkıntımın olmadığı söylendi toz antibiyotik verdiler tek kullanımlık sonrasında bir sıkıntım olmadı uzunca süre . Yaklaşık 3 ay sonra sağlık ocağında ki doktora rutin bir muayeneye giderken gene idrar yolu iltihabından şüphelendiğimi söyledim aynı toz antibiyotikden yazdı kullandım gene sorun yok gibi oldu ama bugünlerde gene sık sık idrara çıkma sorunu yaşıyorum. Öncelikle evliyim, cinsel yönden sorun yaşamıyorum, testislerde de ağrı yok sadece defalarca tuvalete gitme ihtiyacı kesik kesik idrar ve penis bölgesinde soğukluk hiss ediyorum sizce ne yapmalıyım Allah rızası için yardımcı olun sevgi ve saygı ile.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostatitmiyim

Mesaj gönderen kadir »

Geçmiş olsun kardesim.. Öncelikle kesin acil tani icin iyi bir ürologa gidip muayene olmanı öneririm. Sanirim gittigin dr sana rektal muayene yapmamis. Prostat sivisindan lokosit sayimi kültür ve antibiogram yaptirman gerekir. Tedavi seklinde antibiogram sonucuna gore degerlendirilir. Vakit gecirmeden bunlari yaptirmanizi tavsiye ederim. Forumda adi gecen drlardan birinede gidebilirsin.
ndnr

Mesaj gönderen ndnr »

merhabalar kadir abi bugün ürologa gittim düzcede öğretmenim de idrar testi, kültür testi birde kan aldılar çarşamba günü de böbreklere bakacaklarmış kesin prostatitmiyim sizce
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ndnr yazdı:merhabalar kadir abi bugün ürologa gittim düzcede öğretmenim de idrar testi, kültür testi birde kan aldılar çarşamba günü de böbreklere bakacaklarmış kesin prostatitmiyim sizce
Merhaba kardesim, kesin prostatitmisin şu an belli olmaz. Prostat sıvisınin lokosit ölçümüne baktirıp aynı zamanda kültür ve antibiogram yaptirmani öneririm. Kandan prostatit tanısı koyulmaz. Olsa olsa PCR en yüksek cikar enfeksiyon varsa. Onunda lokalizasyonu belli olmaz.
ndnr

Mesaj gönderen ndnr »

tamam kadir abi sağolasın ben düzcedeyim herhangi bir özel hastane bu dediğiniz testi yapar mı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ndnr yazdı:tamam kadir abi sağolasın ben düzcedeyim herhangi bir özel hastane bu dediğiniz testi yapar mı.
Tabiki yapar, zor bir islem degil. Fakat ısrar etmeniz gerekebilir.
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

kadir yazdı:
ndnr yazdı:merhabalar kadir abi bugün ürologa gittim düzcede öğretmenim de idrar testi, kültür testi birde kan aldılar çarşamba günü de böbreklere bakacaklarmış kesin prostatitmiyim sizce
Merhaba kardesim, kesin prostatitmisin şu an belli olmaz. Prostat sıvisınin lokosit ölçümüne baktirıp aynı zamanda kültür ve antibiogram yaptirmani öneririm. Kandan prostatit tanısı koyulmaz. Olsa olsa PCR en yüksek cikar enfeksiyon varsa. Onunda lokalizasyonu belli olmaz.
CRP değilmi abi o
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Düzeltiyorum CRP. Tşk.
crunkstar

kadir yazdı:Düzeltiyorum CRP. Tşk.
est abicim. bende tekrarlayan iye yaşıyorum abicim şeffaf renkli karışık ve üretramca sancı yaşıyorum. ilacları kullandıgımda neredeyse tamamen düzelen bıraktığımda 30 gün sonra başa saran üretrit yaşıyorum. monurol ile destekleyerek haftanın 3 günü pzt salı carsamba tek tablet 6 ay bactrim kullanıcam. başka hiç bir çarem kalmadı kullanmadığım ilaçta kalmadı. boşa zaman geçirmiş mi olurum düzelme ihtimalim varmıdır hiç bilmiyorum artık ilac icecek halimde yok bu şekilde 4 kutu ilac ile 6 ay en azından iyi kalmış olacağım ben ilacı tamamen bırakamıyorum abi 1 senedir. 14 ayrı sıkı tedavi ile tekrarlayan iye nu yenemedim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Crunkstar kardesim ozaman sen prostatit degilsin, uretrit olabilirsin. Prostat sivisindan lokosit,kultur baktirmamismiydin?
crunkstar

kadir yazdı:Crunkstar kardesim ozaman sen prostatit degilsin, uretrit olabilirsin. Prostat sivisindan lokosit,kultur baktirmamismiydin?
yok abicim ben prostat sıvısı hiç baktırmadım. sadece idrar semen ve gelen akıntılardan 3 defa pcr + 2 defa sürüntü çubugundan pcr ve kültür 7 defada normal kültür baktırdım hiç bişey çıkmadı. bende prostatit olmadığımı düşünüyorum prostatite dair tek şikayetim. sancım arttıgımda makatda yanma şiddetleniyor. birde idrarım aşırı bozuk çapraz çatallı ve çok dağınık bir akış var onun haricinde. tamamen üretra acısı yanması içerde batmalar. ve çeşitli akıntı türleri yaşıyorum 1 senedir. ilacı bırakınca 30 gün sonra muhakkak yemyeşil akıntı geliyor duruyor ama gene geliyor bel soguklugu gibi sürekli değil ama 2 3 günde 1 haftada bir muhakkak geliyor. ve ciddi şekilde canım acıyor. şuan 2 haftadır haftanın 3 günü bactrim uzun kullanıma geçtim. oldukça rahatım. ama bu bir oyalamamıdır. kalıcı bir yöntemmidir. onu bilemiyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Hangi antibiyotik iyi geliyorsa ona devam edin kardesim ama probiyotik beslenme ve takviye kullanmayi unutmayin. Bagirsak floraniz bozulmasin.
crunkstar

dikkat ediyorum ya o benim icin en kolayı ilk anti yuttugumdan bu yana aralıksız probiyotik sarımsak activia ürünlerini hiç bırakmıyorum cok sükür daha dilim 1 kere bile beyazlamadı. bir çok antibiyotik iyi geliyorda bırakınca en başa geri dönüyor ne illetmiş anasını sattığımın şeyi.
ndnr

Mesaj gönderen ndnr »

ben anlamıyorum nasıl bir rahatsızlıkmış saat 5 oldumu zerre uyutmuyor hiç bir yerde ağrım yok şükürde sürekli sanki idrara çıkmam gerekiyor isteği var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ndnr yazdı:ben anlamıyorum nasıl bir rahatsızlıkmış saat 5 oldumu zerre uyutmuyor hiç bir yerde ağrım yok şükürde sürekli sanki idrara çıkmam gerekiyor isteği var.
Cranberry kullandinmi hiç kardesim?
ndnr

Mesaj gönderen ndnr »

yok abim sadece toz kullandım birde sağlık ocağı geçen ay iki antibiyotik vermişti onu benim ağrı sızım yok sürekli idrar isteği birde yanma başka hiç sıkıntım yok. Ama evde 9 aylık oğlum, zoomdan ders anlat derken bütün hayatım mahvoldu
ndnr

Mesaj gönderen ndnr »

Kadir abi bu dediğin ilaç mı turna yemişi deniyor internette aktardan mı alayım
ndnr

Mesaj gönderen ndnr »

Bugün gittim doktora dayanamayıp tekrar aşırı aktif mesane tanısı koydu sizce ne yapmalıyım.
crunkstar

ndnr yazdı:Bugün gittim doktora dayanamayıp tekrar aşırı aktif mesane tanısı koydu sizce ne yapmalıyım.

zomdan ders anlat deyince neden mahvoldun anlamadım ben. creanberry takviye ocean olanı alırsanız en kaliteli ve etkilisi ocean marka crenbery fiyatı yüksek ama denemeye değer bir çok kişi semptomlarını azalttığını yazmış ben denedim kayda değer bir fayda görmedim ama denenmesi gerek.
ndnr

Mesaj gönderen ndnr »

crunkstar yazdı:
ndnr yazdı:Bugün gittim doktora dayanamayıp tekrar aşırı aktif mesane tanısı koydu sizce ne yapmalıyım.

zomdan ders anlat deyince neden mahvoldun anlamadım ben. creanberry takviye ocean olanı alırsanız en kaliteli ve etkilisi ocean marka crenbery fiyatı yüksek ama denemeye değer bir çok kişi semptomlarını azalttığını yazmış ben denedim kayda değer bir fayda görmedim ama denenmesi gerek.
Hocam yani 30 dakikalık derste sürekli idrar isteği yüzünden çocuklara kendimi veremiyorum.
crunkstar

anladım hocam. geçmişinizi hikayenizi yaşınızı bilmiyorum ama. sadece sık idrar sorununuz var ise prostatınız büyük de olabilir. yani prostatit değil prostat da olmuş olabilirsiniz halk arasında ki tabirle . antibiyotikler soruna cözüm olmuyor ise prostat büyümesi vardır doğal ve tıbbi şekilde önüne geçebilirsiniz.
ndnr

Mesaj gönderen ndnr »

crunkstar yazdı:anladım hocam. geçmişinizi hikayenizi yaşınızı bilmiyorum ama. sadece sık idrar sorununuz var ise prostatınız büyük de olabilir. yani prostatit değil prostat da olmuş olabilirsiniz halk arasında ki tabirle . antibiyotikler soruna cözüm olmuyor ise prostat büyümesi vardır doğal ve tıbbi şekilde önüne geçebilirsiniz.
Hocam 30 yaşındayım ultrason da baktılar öyle bir problem de yoktu işte tek sıkıntım çatallı idrar, sık idrara çıkma ve hep idrarım gelmiş gibi hiss etmek.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ndnr yazdı:Kadir abi bu dediğin ilaç mı turna yemişi deniyor internette aktardan mı alayım
Urinonvef tablet kullanabilirsin fiyatida uygun.
ndnr

Mesaj gönderen ndnr »

kadir yazdı:
ndnr yazdı:Kadir abi bu dediğin ilaç mı turna yemişi deniyor internette aktardan mı alayım
Kadir abi sipariş verdim bugün sen yazınca baktım Google dan. Abi bugün gittim idrar ge kan testi yaptı özel hastane enfeksiyon yok dendi ama dediğin ürünü aldım inşallah işe yarar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ndnr yazdı:
kadir yazdı:
Kadir abi sipariş verdim bugün sen yazınca baktım Google dan. Abi bugün gittim idrar ge kan testi yaptı özel hastane enfeksiyon yok dendi ama dediğin ürünü aldım inşallah işe yarar
idrara cikis sayisinda %40 fayda sagliyor ndnr kardesim.