PCR Testi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Ahmet34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

PCR Testi

Mesaj gönderen Ahmet34 »

Selam Kadir Bey

Mayıs ayında PCR testi yaptırdım gelişimde, *Garneralla vaginalis, * Mycoplsma hominis, * Enterobacteriaceae spp. sapatandı. Flagyl 500 mg x 1 kutu, Tetradox x 1 kutu ve Azitro 500 mg x 1 kutu, Cipro 750 mg x 1 kutu kullandım rahatladım ama yinede bitmedi. 2 kere PCR yaptırdım temiz çıktı. Daha sonra tekrar nüks yaşayınca, başka bir hastneye bir doktora gittim orada önce prostatit tedavisine başladı Tavanic 500 mg x 3 kutu kullandım, semptomlar artınca PCR yaptırdim, orada da * Mycoplsma hominis, * M. Spp, * U. Urealyticum/parvum çıktı doktor tekrar Tetradox x 2 kutu ilaçaları kullandım. Tekrar PCR verdim sadece * M. Spp, bu arada bende gelişmde PCR verdim orada ise sadece * Enterobacteriaceae spp. sapatandı, Gelişimden Paşa bey 2 kutu avelox yazdı, daha kullanmaya başlamıdım. Bu orada bir enfeksiyoncuya gittim. O da uzun vadeli bir tedavi önerdi, Tetradox x 4 kutu ve Azitro 500 mg x 2 kutu. Gittiğim enfeksiyoncu PCR bu hastalıkları tespit etmek, doğru değildir, ast olan kültürdür dedi. PCR bakmadı bile. Gelişimdende Paşa bey diğer hastanenin yaptığı PCR, PCR değil dedi. Türkçesi kaldım hocaların arasında. Bu arada defalarca idrardan kültür verdim, semenden 3 kere kültür verdim, prostat sıvısından 3 kere denedim, 1 kere test verebildim (Biruni, Düzen, sonomed, Acıbadem) hiçbirnde üreme olmadı. Toplamda 9 kere PCR yaptırdım. Aklınıza ne gelirse yaptırdım. Tetradox ve Azitroyu kullanıyorum, azitro bitti teradaox 1,5 kutu oldu.
Lütfen bir yorum yaparmısınız....
Ahmet34

Re: PCR Testi

Mesaj gönderen Ahmet34 »

Paşa hoca sende Enterobacteriaceae spp var dedi ve temizlemesi zaman alır diyor, avelox yazılı reçeteyi bekletiyorum, tetradox bittikten sonra deneyim diyorum...
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Antibiyotikleri bitir . En az 2 hafta sonra git duzen, gelisim ve biruniye en az 2 ser kez cikana kadar mikoplazma kulturu ver. Kulture gore antibiyotik kullan doktor dogru demis. Zaten azitro tetra kullanmissin kac sefer direncli hale gelmis olabilir ve belki bosa kullaniosun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ahmet34 yazdı:Selam Kadir Bey

Mayıs ayında PCR testi yaptırdım gelişimde, *Garneralla vaginalis, * Mycoplsma hominis, * Enterobacteriaceae spp. sapatandı. Flagyl 500 mg x 1 kutu, Tetradox x 1 kutu ve Azitro 500 mg x 1 kutu, Cipro 750 mg x 1 kutu kullandım rahatladım ama yinede bitmedi. 2 kere PCR yaptırdım temiz çıktı. Daha sonra tekrar nüks yaşayınca, başka bir hastneye bir doktora gittim orada önce prostatit tedavisine başladı Tavanic 500 mg x 3 kutu kullandım, semptomlar artınca PCR yaptırdim, orada da * Mycoplsma hominis, * M. Spp, * U. Urealyticum/parvum çıktı doktor tekrar Tetradox x 2 kutu ilaçaları kullandım. Tekrar PCR verdim sadece * M. Spp, bu arada bende gelişmde PCR verdim orada ise sadece * Enterobacteriaceae spp. sapatandı, Gelişimden Paşa bey 2 kutu avelox yazdı, daha kullanmaya başlamıdım. Bu orada bir enfeksiyoncuya gittim. O da uzun vadeli bir tedavi önerdi, Tetradox x 4 kutu ve Azitro 500 mg x 2 kutu. Gittiğim enfeksiyoncu PCR bu hastalıkları tespit etmek, doğru değildir, ast olan kültürdür dedi. PCR bakmadı bile. Gelişimdende Paşa bey diğer hastanenin yaptığı PCR, PCR değil dedi. Türkçesi kaldım hocaların arasında. Bu arada defalarca idrardan kültür verdim, semenden 3 kere kültür verdim, prostat sıvısından 3 kere denedim, 1 kere test verebildim (Biruni, Düzen, sonomed, Acıbadem) hiçbirnde üreme olmadı. Toplamda 9 kere PCR yaptırdım. Aklınıza ne gelirse yaptırdım. Tetradox ve Azitroyu kullanıyorum, azitro bitti teradaox 1,5 kutu oldu.
Lütfen bir yorum yaparmısınız....
Gecmis olsun, Pcr bir patojenin varligini belirlemek için cok iyi bir yöntem, enson koronada pozitif olmamı gelisimdeki pcr testinde ögrendim allahtan erken yaptirmisim çok şükur atlattik. Mikoplazma ve suşlarina gelince... bendede bir ara yaptirdigim külturde mikoplazma cikmisti, antibiogram yaptirdigimda doksisiklin ( tetradoks) ve moksifloksasine (Aveloks) dirençli çıkıp, klindamisine duyarlı cıkmisti. Duyarliyi iki kutu kullandim bir dahada ureme olmadi. O yuzden pcr den sonra kültür yaptirmanizi öneririm.
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

banada 2 doktor pcr nin bu hastalıkta bi geçerliliği yok demişti. ne diyor bu manyaklar demiştim. ben hiç bir tetkik de sonuca ulaşamadım. tavanic kullanırken aynı durumu yaşamışız. bende 1 kutuyu bitirdim hiç ilaç yutmuyormuşum gibiydi aynı hiç fayda görmedim. başka doktora gittim. yanına desefin iğne ile ornisid ekledi toplamda 4 kutu tavanic ile beraber ornisid kullandım ama az iyileşip daha kötüydüm. bırakır bırakmazda bayağı rahatsızlanmıştım. boşa 4 kutu tavanic yuttuk
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

Se38 yazdı:Antibiyotikleri bitir . En az 2 hafta sonra git duzen, gelisim ve biruniye en az 2 ser kez cikana kadar mikoplazma kulturu ver. Kulture gore antibiyotik kullan doktor dogru demis. Zaten azitro tetra kullanmissin kac sefer direncli hale gelmis olabilir ve belki bosa kullaniosun.
6 kere normal kültür, 13 kere mycoplasma için kültür verdim... 1 tanesi prostat sıvından düzene, 3 kere semen ( 2 si sonomed, 1 tanesi düzen) 9 kere de ön idrardan ( Sonomed, biruni, Amerikadan hst, düzen, gelişim) hiç birinde üreme olmadı...
Ürolog ve enfeksiyoncu ( 2. De prof., Amerikan hst) mikoplasmaya odaklanırken, paşa bey enterekok var diyor, gelişimde yapılan pcr göre...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatitseniz idrardan vermenizin bir önemi yok. Idrarda gorulmeyen bakteri, prostat sıvisinda görülebiliyor.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Ön idrari gec mikrop prostatta o is hikaye.

Semenden ve prostat sivisindan daha fazla vermeyi dene. Sonomedi gec, duzen biruni gelisim onlara odaklan . Prostat sivisi zor olur uretmek ve vermek surekli ama semen kolay. İllaki cikacaktir. Bendede 10 kere verdiysem bir kere cikti ama biliyorum senelerdir bu mikrop var . Bende hep antibiyotik kullandim ampirik vs baya dirençli. Zaten cok kurtulanda yok bu mikoplazmadan, 2-3 ay antibiyotiki icicek g.t yoksa o da bende yok açıkçası
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

kadir yazdı:Prostatitseniz idrardan vermenizin bir önemi yok. Idrarda gorulmeyen bakteri, prostat sıvisinda görülebiliyor.
Ben ureplazma çıktı fakat antibiyogram çalışması yapılamadı kültür de üreme olmadi diye ne yapmam gerek şimdi hangi testi yaptırmalıyım
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

Se38 yazdı:Ön idrari gec mikrop prostatta o is hikaye.

Semenden ve prostat sivisindan daha fazla vermeyi dene. Sonomedi gec, duzen biruni gelisim onlara odaklan . Prostat sivisi zor olur uretmek ve vermek surekli ama semen kolay. İllaki cikacaktir. Bendede 10 kere verdiysem bir kere cikti ama biliyorum senelerdir bu mikrop var . Bende hep antibiyotik kullandim ampirik vs baya dirençli. Zaten cok kurtulanda yok bu mikoplazmadan, 2-3 ay antibiyotiki icicek g.t yoksa o da bende yok açıkçası
Semen testi, sabah ilk idrardan sonra vermem yada gün içerisinde vermem bir şey değiştirir mi ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Antibiogram calismasi yapilmadiysa antibiyotik tedavisinde mikrobu öldurmek şansa kalır. Geniş spektrumlu kullanirsanizda mikrobiyatanızdaki dost bakterileride öldürürsunüz zararli bakterilerle beraber... bu tüm sindirim sisteminizi ve dolayisi ile immun sisteminide bozar. O yüzden ilk tercihiniz mikrobu uretip duyarli antiyi kullanmanizdir.
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

kadir yazdı:Antibiogram calismasi yapilmadiysa antibiyotik tedavisinde mikrobu öldurmek şansa kalır. Geniş spektrumlu kullanirsanizda mikrobiyatanızdaki dost bakterileride öldürürsunüz zararli bakterilerle beraber... bu tüm sindirim sisteminizi ve dolayisi ile immun sisteminide bozar. O yüzden ilk tercihiniz mikrobu uretip duyarli antiyi kullanmanizdir.
% 100 katılıyorum size, fakat üretmek çok zor... buda çok zaman kaybettiriyor .... kültür, pcr dan doğru sonuç veriyor...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahmet34 yazdı:
kadir yazdı:Antibiogram calismasi yapilmadiysa antibiyotik tedavisinde mikrobu öldurmek şansa kalır. Geniş spektrumlu kullanirsanizda mikrobiyatanızdaki dost bakterileride öldürürsunüz zararli bakterilerle beraber... bu tüm sindirim sisteminizi ve dolayisi ile immun sisteminide bozar. O yüzden ilk tercihiniz mikrobu uretip duyarli antiyi kullanmanizdir.
% 100 katılıyorum size, fakat üretmek çok zor... buda çok zaman kaybettiriyor .... kültür, pcr dan doğru sonuç veriyor...
Pcrde mikrobun varligı dogrulugunu % 99 diye biliyorum. Fakat antibiogram şansı yok.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Ahmet34 yazdı:
Se38 yazdı:Ön idrari gec mikrop prostatta o is hikaye.

Semen testi, sabah ilk idrardan sonra vermem yada gün içerisinde vermem bir şey değiştirir mi ?
Hayir degistirmez. Semenin icinde prostat sivisi vardir. Bakteriyi semendede yakalayabilirler.
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

kadir yazdı:
Ahmet34 yazdı:
Pcrde mikrobun varligı dogrulugunu % 99 diye biliyorum. Fakat antibiogram şansı yok.

En son acedemic hst. yapılan pcr : M. Spp
Ertesi gün gelişimde yapılan pcr : enterekok
Gösteriyor, bu konuda fikriniz...
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

En son acedemic hst. yapılan pcr : M. Spp
Ertesi gün gelişimde yapılan pcr : enterekok
Gösteriyor, bu konuda fikriniz...
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

yine dolusmus foruma felaket tellallari
yok micoplazma tedavisi yokmus filan.
mycoplazma tetrasiklin grubuna %98 duyarlidir.
hocam siz de enterekok var. ama bu enterekok cok acayip bir bakteri, kendisini biofilm ile kapladigi icin antibiyotikler fayda etmiyor. bunun icin en iyi yontem asetilsistein kullanmaktir. biofilmi engeller. aveloks kullanirken bol bol sicak suya oturup bol bol masaj yaptirin. ins temizlersiniz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Mrshadow yazdı:yine dolusmus foruma felaket tellallari
hocam siz de enterekok var. ama bu enterekok cok acayip bir bakteri, kendisini biofilm ile kapladigi icin antibiyotikler fayda etmiyor. bunun icin en iyi yontem asetilsistein kullanmaktir. biofilmi engeller. aveloks kullanirken bol bol sicak suya oturup bol bol masaj yaptirin. ins temizlersiniz
Mrshadow; nerelerdesin kardesim? :) Özledik seni.
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

kadir yazdı:

Enfeksiyoncu ve urolog :

1.ay : 2 kutu azitro, 4 kutu tetradox
2.ay : 2 kutu tetradox
3.ay : 2 kutu tetradox
4.ay : 2 kutu tetradox
5.ay : 2 kutu tetradox
6.ay : 2 kutu tetradox

Önerdi...

Paşa bey, 2 kutu avelox yazdı, ( şu ana kadar kullanmadım)
1. Ayın 2. Tetradox kullanıyorum , ama ilerleme yok...
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Ahmet34 yazdı:
kadir yazdı:

Enfeksiyoncu ve urolog :

Önerdi...

Israrla tedradoks kullanmıssın maşallah yani işe yaramayan anti neden kullanılır anlamıyorum
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

efsane2036 yazdı:
Ahmet34 yazdı:
kadir yazdı: Mrshadow; nerelerdesin kardesim? :) Özledik seni.

Enfeksiyoncu ve urolog :

Önerdi...

Israrla tedradoks kullanmıssın maşallah yani işe yaramayan anti neden kullanılır anlamıyorum
Doğru diyorsun, enfeksiyoncu önemli bir profesör olunca ve sende kronik prostatit var deyip, uzun vadeli bir tedavi uygulama yapmak gerekli deyince... yoksa antibiyotik kullanmak istemiyorum... burada temel problem, hocaların tespitleri farklı... bu yüzden ikilemde kaldığım için, sizlerinde fikrine danışmak istedim.. forumu ayrıntılı okudum...
19 kere kültür yaptırdım, sonuç alamadım.. ama yine yaptırmaya devam edeceğim...

Elimde seçenekler
1- 2. Tedradox tan sonra, 2 kutu avelox ile kombin yapıp 2 hafta daha kullanmak... sonra 10-15 gün beklryip pcr ve kültür yaptırmak..

2- 2. Tetradox tan sonra ara verip, 10-15 gün sonra tekrar pcr ve kültür yaptırmak 5-6 yerde

3- yada enfeksiyoncunun tedavisine kesintisiz devam etmek...
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Antibiyotike 2 hafta ara verip 2 hafta sonra baslamak bosa kullanmaktan baska birsey degil. 6 ay o sekilde kullanicagana 3 ay araliksiz kullan kurtulma sansin cok daha fazla tabi hala duyarli ise
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Avelox kullanicaksan da tetradoxun arkasina kullanman lazim. Yurtdisinda bu sekilde iyilesen hastalar var. İlk once bakteriyel yuku azaltip sonra bakterisidal antibiyotikle temizliyolar. Bu tedavi 14 gun tetradox arkasina ara vermeden 14 gun avelox
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

1. Ayda
İlk hafta : 1 tetradox + 2 kutu azitro
İkinci hafta : 1 tetradox (şu anda ikinci haftadayım)
Üçüncü hafta : 1 tetradox ( ayrıca paşa beyin yazdığı avelox başlıyayım ?)
Dördüncü hafta : 1 tetradox ve 1 avelox ?

Sonraki ayları bilmiyorum ?
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

Ahmet34 yazdı:1. Ayda
İlk hafta : 1 tetradox + 2 kutu azitro
İkinci hafta : 1 tetradox (şu anda ikinci haftadayım)
Üçüncü hafta : 1 tetradox ( ayrıca paşa beyin yazdığı avelox başlıyayım ?)
Dördüncü hafta : 1 tetradox ve 1 avelox ?

Sonraki ayları bilmiyorum ?

Kadir bey bir yorumunuz var mı ?