antideprasan"

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
erdem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: antideprasan"

Mesaj gönderen erdem »

ABittersweetLi yazdı:
merter1510 yazdı:4 yil cipralex kullandim gec bosalmanin disinda hic bir yan etkisi yok hatta hayatimin en iyi 4 yilini grcirdim diyebilirim. Muhtemelen tekrar baslicam.
bırakırken sorun oldu mu peki.neden kullanmayı bırakmıştınız.
Antidepresan kullanılıp bırakılır zaten. Çok uzun süre kullanım ilerleyen zamanda daha sıkıntılı olur. Lustral ilk bir hafta kullanım sonunda geç bosalma harici yan etkisi olmaz çoğu kişide. Yani kullandığım sene cinsellik sorunum yok iken mükemmel bir ilaç idi. Spralex ve lustral birbirine muadil ilaçlar. 6 ay kullanıp yavaş yavaş bırakmak gerek doz düşürerek
erdem

Mesaj gönderen erdem »

merter1510 yazdı:Kullanmama gerek olmadigini dusunerek gereksiz yere ilac icmemk icin biraktim ama belli bir sebebi yoktu devam etsem ederdim psikologum hic birakmana gerek yok diyordu hep de ben biraktim. Kullanilirken ozen gosterilmesi gerek bir ilac cunku icmeyi kesinlikle unutmamaniz lazim 2 gun icme tekrar hersey en bastan baslar vucudun dengesi bozulur cunku. Ben kendi kendime bilincsizce birakmistim 1 sene sonunda 5 gun sonra kusma halsizlik cenede kitlenme gibi sorunlar yasadim. Ondan sonra 3 yil daha devam ettim ve busefer doktorla 3 ayda doz azaltarak biraktim ve cok rahat biraktim. Ama ilaci biraktiktan belli bir sure sonra panik ataklarim kalp carpintilarim tekrar basladi zaman icinde onunlada bas etmeyi ogrendim. Ama dedigim gibi tek olumsuz tarafi gec bosalma ki oda kime gore olumsuz tartisilir ve gercekten faydasi var ama faydasini gormek icin en az 6 ay duzenli kullanilmali 1 kutu bitirdim eee hala kotuyum nezmn duzelicem die kullaniyosaniz cipralex dogru ilac degil. Uzun vadede rahatlama ve umursamama yapmaya baslar ve siz bunun ilacin etkisinden degil kendiliginden oldugunu sanirsiniz bana ilac hic etki etmedi die dusunursunuz ama ilaci birakinca ozmn aslinda ilacin etkisi oldugu ortaya cikar. Yanlis dusunuyor olabilirim ama ben bir ilaca bagimli olucaksam cipralex veya muadili bir ilaci secerim benim hayatimda olumlu etkileri oldu. Yanlis anlasilmasin kimseyi ozendirmek degil amacim kendi yasadiklarim ve dusuncelerim
Benim durumumda ben bi hastalık duysam bende hastayım diye acile gidiyordum. Kalp krizi yada beyin kanaması diye. En Son acildeki doktor tanıdık idi dediki spralex al dedi ve eczaneden almaya gittim lustral var dedi ve lustral Pfizer in ilacı diyerekten aldım. Çocukluğum o ilaç fabrikasinda geçti ve bildiğim bir ürün olduğu için lustral aldım. Yan etkisi dediğim gibi ilk bir hafta sonunda sadece geç bosalma idi ki oda benim için bulunmaz nimet İdi. Uzun süreli kullanmayın Max 6 ay zaten panik atak durumunuz var ise anında etkisini görürsünüz. He birde hiçbir şekilde aglayamiyorsunuz. Benim nefes darlığı ve kronik yorgunluğum vardı hepsi geçti. 5 senedir kullanmıyorum çünki kullandığım dönemde cinsel sorunlarım başladı ve antidepresan dan kaynaklı saniyordum belkide ondan oldu bilmiyorum. He birde kullandığım dönemde ereksiyon çok farklı idi sertleşme normal en sert sandigimdan daha iyi idi ama kullandıktan 6 ay sonra ereksoyon sorunlarım başlamıştı. Belkide bağırsak florasini bozan bu diyede düşünmüyor değilim. Sonuçta kimyasal ilaç aldığınızi unutmayın arkadaşlar. Tamam bir yeri iyi edebilir ama çok uzun süreli kullanım karaciğere sıkıntı olabilir. Tavsiyem illa kullanacaksaniz haftada en az 1 gün enginar yiyin. Yok ben hiç kullanmayım derseniz ki tavsiyem bu arkadaşlar birsürü bitkisel rahatlatıcı çay mevcut alın için rahatlayın. Bu tür ilaçlar beyne sentrenalin hormonu salgılar sentrenalin mutluluk hormonu ki bunu çikolata dan da alabilirsiniz bu tür kimyasallar ile. Herşey beyinde biter kelimesini çok duymussunuz dur fakat nasıl bitecek diye dusunursunuz ama hiç düşünmeyin arkadaşlar gerçekten psikolojik sorunlar beyinde biter biraz sabır ve irade gerekli.
kenan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen kenan »

ben ilk ilacım seralin baya bi kullandım sonra panik atak başladı lustural baya kullandım 2 3 sene felan kullandım ozamanlar cinsel sorunlarım yokdu dişi sinek görsem afedersiniz kalkardı iyidim şimdi cinsel isteksizlik var fıstık gibi karı geçsin kalkmıyor el ile uyarılmada kalkıyor baya bi geç boşalıyorum cinsel performans düşdü çok mutsuzum penisde yanma ve ağrı şikayeti börekler bel ve kasıklarda ağrı şikayetiyle gittim menimde azaldı kornik prostatit teşhisi koyuldu acaba diyorum bu ilaçları 1 2 senedir kullanmıyorum bu cinsel sorunlarım prostatit değilde bu hapaları bırakıncamı oldu işim sitresli ve yorucu bu piskolojik olduğunu düşünmüyom değildi bunu güzel bir form açmıssnız bende düşündüklerimi yazdım yorumu olanlar yazsın bilgilendirsinler benide özellikle kadir abi tşkler
kenan

Mesaj gönderen kenan »

ben ilk ilacım seralin baya bi kullandım sonra panik atak başladı lustural baya kullandım 2 3 sene felan kullandım ozamanlar cinsel sorunlarım yokdu dişi sinek görsem afedersiniz kalkardı iyidim şimdi cinsel isteksizlik var fıstık gibi karı geçsin kalkmıyor el ile uyarılmada kalkıyor baya bi geç boşalıyorum cinsel performans düşdü çok mutsuzum penisde yanma ve ağrı şikayeti börekler bel ve kasıklarda ağrı şikayetiyle gittim menimde azaldı kornik prostatit teşhisi koyuldu acaba diyorum bu ilaçları 1 2 senedir kullanmıyorum bu cinsel sorunlarım prostatit değilde bu hapaları bırakıncamı oldu işim sitresli ve yorucu bu piskolojik olduğunu düşünmüyom değildi bunu güzel bir form açmıssnız bende düşündüklerimi yazdım yorumu olanlar yazsın bilgilendirsinler benide özellikle kadir abi tşkler
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Bence ilacı bırakmak ile alakası yok. Çünki ben ilacı kullanırken Son zamanlarda olmaya başladı. Stres sıkıntı yoktu. Bence bu ilaçlar bile bu sekilde yapmış olabilir. Artık herseyi düşünüyorum. Çünki ereksiyon sorunu yaşadıktan sonrada kullandım yine değişen birsey olmadı. Acaba antidepresan kullanıp da bu şekilde sonrasında ereksiyon sıkıntısı yaşayan başka arkadaşlar varmıdır. Tekrar ilaca başlayarak bu rahatsızlığı atlatacagimizi hiç sanmıyorum.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ekşi sözlükte bu gibi ilaçların yan etkileri ile ilgili oldukça fazla kullanıcı deneyimi var.onları okuyabilirsiniz.benim şu an aklıma yatan cipralex oldu.
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

ABittersweetLi yazdı:abi Efexor iştah kesiyormuş araştırdığım kadarı ile.sende ne etkileri var.ne zamandır kullanıyrsun
Ben 5 yldır kullanıyorum maalesef.O kadar bağışıklık kazandım ki hiçbir yan etkisini görmüyorum.
Ama sakın kullanma.1 gün kullanmazsan perişan ediyor,alışkanlık yapıyor,bırakması çok zor..
erdem

Mesaj gönderen erdem »

selchuk yazdı:
ABittersweetLi yazdı:abi Efexor iştah kesiyormuş araştırdığım kadarı ile.sende ne etkileri var.ne zamandır kullanıyrsun
Ben 5 yldır kullanıyorum maalesef.O kadar bağışıklık kazandım ki hiçbir yan etkisini görmüyorum.
Ama sakın kullanma.1 gün kullanmazsan perişan ediyor,alışkanlık yapıyor,bırakması çok zor..
Bu tarz ilaçlara bağışıklık kazanmak gibi bir şey olacağını sanmıyorum. Kullandığımız şey antibiotik gibi bir şey değil. Kullanılan kimyasal ilaç ve beynin ihtiyacı olan sentralanin salgilayan kimyasal bi ilaç. Bağışıklık kazanmak değil ama vücut doz artırımı isteyebilir. Bence hiç gereği de yok yazık gunah karaciğere böbrege. Bence fazla devam etme yavaş yavaş bırakmaya başla. Birde şöyle bi sıkıntı var uzun dönemde kullanım da ilerde ne gibi sorunlar olabileceği gibi öngörü yok. Antidepresan grubu ilaçlarda bizler zaten denek gibiyiz malesef. Şuanda içiyoruz rahatlıyoruz ohhh diyoruz ama nasip olurda 60li 70 lj yaşlarda bizleri ne gibi rahatsızlıklar bekliyor bu kimyasallar yüzünden malesef bilmiyoruz. Vucudumuz ve beynimiz resmen hergün uyusturuluyor ki gerçek bu. Sizlerden ricam bu tür kimyasal gıdaları çok fazla kullanmayın. Ben bir süre kullanım evet çokta iyi geldi ama büyük konuşmak istemiyorum para verseler iç deseler icmeyecegim bir ilac grubu antidepresan
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

erdem yazdı:
selchuk yazdı:
Bu tarz ilaçlara bağışıklık kazanmak gibi bir şey olacağını sanmıyorum. Kullandığımız şey antibiotik gibi bir şey değil. Kullanılan kimyasal ilaç ve beynin ihtiyacı olan sentralanin salgilayan kimyasal bi ilaç. Bağışıklık kazanmak değil ama vücut doz artırımı isteyebilir. Bence hiç gereği de yok yazık gunah karaciğere böbrege. Bence fazla devam etme yavaş yavaş bırakmaya başla. Birde şöyle bi sıkıntı var uzun dönemde kullanım da ilerde ne gibi sorunlar olabileceği gibi öngörü yok. Antidepresan grubu ilaçlarda bizler zaten denek gibiyiz malesef. Şuanda içiyoruz rahatlıyoruz ohhh diyoruz ama nasip olurda 60li 70 lj yaşlarda bizleri ne gibi rahatsızlıklar bekliyor bu kimyasallar yüzünden malesef bilmiyoruz. Vucudumuz ve beynimiz resmen hergün uyusturuluyor ki gerçek bu. Sizlerden ricam bu tür kimyasal gıdaları çok fazla kullanmayın. Ben bir süre kullanım evet çokta iyi geldi ama büyük konuşmak istemiyorum para verseler iç deseler icmeyecegim bir ilac grubu antidepresan
Yanlış söyledim,pardon :) Bağımlılık olacaktı.
erdem

Mesaj gönderen erdem »

:) sorun yok . Bilmeyip okuyan arkadaşlar yanlış anlar diye düzeltmek istedim.
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Birde önemli bir not.
Panikatak rahatsızlığı ni yenmek isteyen arkadaşlar, bu hastalığın en büyük tedavisi kendinize bir hobi edinmek. Ben tercihimi fotoğraftan yana kullandım. Kendime ilk önce uygun yollu bir makine aldım ve çektiğim fotograflari aksam yada boş zamanlarımda bilgisayarda işleyerek vakit gecirdim ve sosyal ortamlarda paylaşım yaparak kendimi sürekli motive ettim ve boş zamanlarimi cancsikintisi değil bi uğraşla geçirdim. Bu beni çok etkiledi bu rahatsızlığı atlatmaya en büyük etkendir. Sonrasında dalışa başladım ve 3 senedir dalış yapıyorum yaz kış çünki bende bi bağımlılık oldu ve dalış yaptığım zamanlarda inanın psikolojik olarak çok rahatım ve hiç can sıkıcı şeyler düşünmüyor dum. Dalış olayı biraz maliyetli ama fotoğraf olayını çalışan herkes yapabilir. Hiç mi imkan yok ozaman balık tutun en basiti bunun gibi bir uğraş ile ugrasirsaniz inanın ki psikolojik olarak cok cok rahatlar ve huzur bulursunuz.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

en iyisi kullanmamak.şöyle arada sinir bozukluğu için günü kurtaracak kadar tek atımlık ilaç yokmu hiç :)
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Var DUÂ :)
mprost

Mesaj gönderen mprost »

Ben 3 yildir kullaniyorum nefes darligi anksiyete nedeniyle .Anti depresanlarin en onemli etkisi gec bosalma yapar bunun nedenide vucudu rahatlattigi icin dusunun masturbasyon yaparken bile gece bosaliyorum.

2 yil cipralex kullandim 7 aydir da prozac kullaniyorum bende supheleniyorum acaba idrar icin tuvalette uzun sure beklemem neden olabilir mi diye ama ultrsonda 37 gr prostat cikti.
dreamer8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dreamer8 »

Antidepresanların en belirgin yan etkileri, cinsel isteksizlik, ereksiyon ve boşalma sorunları...Prozac ın cinsel yan etkilerinin epey az olduğu söyleniyor, muadili deprex.
kenan

Mesaj gönderen kenan »

bende lustural ve seralin içtim 3 4 sene aradan 5 6 sene geçti bu hastalıpa antideprasn ilaçlarmı yaptıki olabilirmi ?