Evet Kronik Prostatitmişim

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Kombinasyon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Evet Kronik Prostatitmişim

Mesaj gönderen Kombinasyon »

Sevgili abilerim ve kardeşlerim,

http://www.kronikprostatit.org/viewtopi ... =26&t=5407 bu konuda Prostatitmiyim diye sorarak sizlere hikayemi anlatmıştım.

Dün son PCR testim de temiz çıkmıştı. Bu forum olmasa iyileştim der hayatıma devam ederdim. Lakin forumda öğrendiğim bilgiler ışığında bugün Zafer Oyman hocaya gittim. İyki bu foruma gelmiş ve üye olmuşum...

Zafer hoca prostat masajı ile aldığı sıvıda 10-12 lökosit olduğunu söyledi.

Prostat masaj sonrası yapılan İdrar tahlili temiz çıktı.

Zafer hoca hafif orta şiddetli bir prostatit olduğunu erken yakaladığımı ve iyileşebileceğimi söyledi.

Prostat sıvısı ile PCR TESTİ ve Kültür bakma konusunu istedim ama o ısrarla istemedi.

Bir reçete verdi,

1-) 5 Adet İesef Amp.
2-) Klindan Kap.
3-) Tetradox Kap.

Verdi ilk olarak 5 iğneyi vurduracaksın, sonra klindan kullanılacak oda bitince tetradox kullanılacak dedi.

Acı baharat yok
Haftada 2-3 kere sıcak oturma banyosu
Haftada 2-3 boşalma

Şeker hastası olduğum için şurana kadar aldığım tedavinin yeterli olmadığını bunu alınca yeterli olacağını söyledi.

Siz tecrübeli abi ve kardeşlerim bu husus da ne düşünüyorsunuz.

Prostat sıvısından
Kombinasyon

Re: Evet Kronik Prostatitmişim

Mesaj gönderen Kombinasyon »

Kombinasyon yazdı:Sevgili abilerim ve kardeşlerim,

Dün son PCR testim de temiz çıkmıştı. Bu forum olmasa iyileştim der hayatıma devam ederdim. Lakin forumda öğrendiğim bilgiler ışığında bugün Zafer Oyman hocaya gittim. İyki bu foruma gelmiş ve üye olmuşum...

Zafer hoca prostat masajı ile aldığı sıvıda 10-12 lökosit olduğunu söyledi.

Prostat masaj sonrası yapılan İdrar tahlili temiz çıktı.

Zafer hoca hafif orta şiddetli bir prostatit olduğunu erken yakaladığımı ve iyileşebileceğimi söyledi.

Prostat sıvısı ile PCR TESTİ ve Kültür bakma konusunu istedim ama o ısrarla istemedi.

Bir reçete verdi,

1-) 5 Adet İesef Amp.
2-) Klindan Kap.
3-) Tetradox Kap.

Verdi ilk olarak 5 iğneyi vurduracaksın, sonra klindan kullanılacak oda bitince tetradox kullanılacak dedi.

Acı baharat yok
Haftada 2-3 kere sıcak oturma banyosu
Haftada 2-3 boşalma

Şeker hastası olduğum için şurana kadar aldığım tedavinin yeterli olmadığını bunu alınca yeterli olacağını söyledi.

Siz tecrübeli abi ve kardeşlerim bu husus da ne düşünüyorsunuz.

Prostat sıvısından
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Pro2020 yazdı:İlkbaşlarda kültür ve pcr çok önemli ozellikle kültür menderes adli yeni hasta arkadasda bakteriye göre tedavi oldu 5 günde iyi oldu yeni hastalarda yüzde 100 e yakın fayda goruyor kültür odaklı tedaviden. zafere giden yeni hastalarda bile olumsuz donüşler çok bakteri bulunmuyorsa mecbur tabi lökosite veye semptoma göre tedavi.
Kültür dediğiniz prostat sıvısından yapılan kültür değil mi?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Pro2020 yazdı:İlkbaşlarda kültür ve pcr çok önemli ozellikle kültür menderes adli yeni hasta arkadasda bakteriye göre tedavi oldu 5 günde iyi oldu yeni hastalarda yüzde 100 e yakın fayda goruyor kültür odaklı tedaviden. zafere giden yeni hastalarda bile olumsuz donüşler çok bakteri bulunmuyorsa mecbur tabi lökosite veye semptoma göre tedavi.
Hocam önemli elbette de şans ve bakteri direnci bağışıklık hepsi büyük aktör. Ben tedaviye Zafer hocada başladım işe yaramadı değiştim. Kültür antibiyogram da yaptırdım pek değişim olmadı. Yani hiç belli olmuyor ne yazık ki .
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

:cry:
sianure yazdı:
Hergele yazdı:
Hocam önemli elbette de şans ve bakteri direnci bağışıklık hepsi büyük aktör. Ben tedaviye Zafer hocada başladım işe yaramadı değiştim. Kültür antibiyogram da yaptırdım pek değişim olmadı. Yani hiç belli olmuyor ne yazık ki .
katiliyorum bazi arkadaslar kulturde bakteri buluyor antibiyograma gore anti kullaniyor ama hemen iyilesemeyenler de oluyor. ben de zafer hocada 2 kur tedavi aldim, tedavi biteli 2 ay oldu, son 1 aydir semptomlarim azalarak devam ediyor
Hocam tuhaf bir hastalık metisilin dirençli staf var bende bu bakteri prostatında olup sıfır olan da var. Semptom yaşayan da benim nadir lökosit semptom var birinde 10 lökosit var semptom yok. Kafa karıştırmak niyetinde değilim ama doğru tedavi bulunana dek vücudu dinlendirerek arayış içinde olmak bulunca da üzerine düşmek lazım. Belki de sadece bağışıklık için çabalamalıyız. Bu arada şifan daim olsun umarım tamamiyle iyileşir bu hastalığı unutursun.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Ya Kronik Prostatit’sinizdir ya da hastalığınız başka bir şeydir. Çok uzun süreler geçmeyenleri başka komplikasyonlara bağlıyorum. Şayet, en az 6, 7 ay sürüyor. Bahsi geçen doktorda bir çoğumuz tedavi aldık. Hatta bana, ilk ciddi müdahale eden doktor o idi.