İYİLEŞEN HASTALAR BU BAŞLIK ALTINA YORUM YAPABİLİRLER.....

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

İYİLEŞEN HASTALAR BU BAŞLIK ALTINA YORUM YAPABİLİRLER.....

Mesaj gönderen kadir »

İyileşen hastalar bu baslık altına nasıl iyilestiklerini, neler kullandıklarıni, hangi dra gittiklerini paylasırlarsa seviniriz.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Re: İYİLEŞEN HASTALAR BU BAŞLIK ALTINA YORUM YAPABİLİRLER.....

Mesaj gönderen duman64 »

Arkadaşlar herkese merhaba ve herkese gecmiş olsun.Öncelikle bu siteyi kuran ve herkese yardım etmeye çalısan Kadir Abiye ne kadar tesekkür etsek azdır.Kadir abi sana bu yaptığın hayır yeter.
Abilerim ve arkadaşlarım,prostatit geçmeyecek diye bir şey yok .geçiyor ama yavaş geçiyor.Bana da böyle yaşamaya alış veya TURP öneren doktor oldu.Ben kabul etmedim ve iyileştim.11 yıl boyunca normal hayatıma devam ettim.Fakat kendi hatamdan (stress ve uzun süre araba kullanma 13 saat)nüküs yasadım.5 aydir tekrar sil baştan ugasiyorum.Ben de sizlerden bende ilk defa ortaya çıkan bir sempton (makata ve testislere vuran agrı) konusunda yardım istiyorum.

NASIL İYİLEŞTİM ?

2008 Yılında sık ve düşük akım şikayetiyle İzmirde doktora gittim.Yapılan tahlil ve sistoskopide bir bulunamayınca bana ürodinami testi yapildı.Test esnasında kaptığim enfeksiyon sonucu kan işemeye başladım.Sık idrar ve peniste yanma oluyordu.Hemen acile gittim ve tahilide silme lökosit görüldü.Cipro verdiler,geçmedi.Baska doktora gitti kültür yaptı,üreme olmadı ve tavanic verdi.Tavanic tendon attırdı.Bu kez bir profa gittim.tahlil kültürde bir şey yok.2ay roxin kullandım.geçmedi.sonra izmirden taşindım.Tekrar kültür yaptırdım ve E-COLİ üredi.Buna göre;
8 genta ,4 hafta zinnat
7 Netromycin 1 kutu amikoglikozit 2 kutu spectracef
Doktor bununla yasamaya aliş dedi ve doktora gitmeyi bıraktım .bitkisel kürler yaptım.Ayrıca 3 defa idrar kültürü ve 1 defa semen testi:üreme olmadı.
fakat peniste yanma,ucunda acı ve sık idrar devam ediyordu.Antideprasan da kullanıyordum.Geçmeyince 7-8 ay sonra bu kez Ankara'da son defa bir profa gittim.Birçok tahlil ( canditida dahil) ve tüm vücut MR çektirdim. ve bana 2 ay bactrim kullandırdı.3 ay sonra kontrole gittim ve bana TURP önerdi.Geçer mi yanma dedim .Geçmez dedi.Bundan sonra doktora gitmedim ve sadece yatarken popomun altına sıcak su koydum ve bir süre sonra yanmalar azalmaya başladı ve kayboldu giti.Artık ben normal olmuştum .Her şeyi yiyiyordum,bira içebiliyordum,denize giriyordum.(mayo degiştirerrek)Antideprasanı da bıraktım.bu 11 yıl sürdü.Sadece soğuk havalarda ve uzun süren oturmalarda penisin ucun hafif yanma ve konfosuzluk oluyordu.Hemen sıcak su torbası koyuyordum ve geçiyordu.İnanın asla doktora gitmedim.Kullandıgım cardurayı bile paramla aldım.Buraya kadar her şey iyiydi. Taa ki Geçen 1 Nisan 2020'ye kadar.

NASIL NÜKS YASADIM?
Stress içinde 13 saat aralıksız araba kullandıktan 15 gün sonra karın agrısıyla başladı.sonra sık idrar,penis kökünde,ucunda yanma ve agrı,idrar kanalı boyunca agrı,perine,makata ve testislere vuran ağrı.Hemen doktora gittim.Anlattım .tahlil ultrason tomografi filan derken prostatit atlattım daha önce dememe ragmen basit idrar yolu tedavisi uyguladı.durum kötüeşince kültür yaptı.üreme olmadı ama lökosit 7-8 çıktı.O da masajdan sonra yapalım dediğim için yaptı.Bu kez ilaç olarak CEFDİNEX verdi.Yanında ESWT yapıldı.Şikayetlerim devam ediyordu.İlçemdeki başka doktora ilaç yazdırmak için gitmiştim.Tahlilde eritrosit 6-7 çıkınca bana CEC diye bir anti verdi.Fakat 10 gün sonra bogazlarıma zarar verdi ve bu kez ZİMAX 400 verdi.Ve ilaçlar bitince benim makata ve testislere vuran agrı hariç hepsi geçti.Tekrar Özeldeki ilk doktora gittiğide durumu anlattım ve prostata rektal tuşe yaptı.şislik var dedi.Her hafta masaja başladı.Yarın 10ncu olacak fakat ağrılar geçmedi.Daha önce hiç agrı olmamıştı.Acaba o zaman antibiyotkle beraber hep ağrı kesici kullanmıştım.Oysa bu doktor sadece anbiyotıi veriyor.Takviye kullanayı mı diyorum.Quarcetin için bilimsel olarak kanıtlanmadı diyor.Ama ben polen ve ev yoğurdu,bazen kefir ,brokoli kürü (bir hafta bitti) ve ligone basliycam.Ayrıca kusburnu kürü yapmıştım(Bana bir doktor önermişti.Çok iddalıYdı).Ama bana pek faydası olmadı.Olsaydı size söyleyecektim.

Şu anda makata vuran ve bazen de testislere vuran ağrıyı çözmeye çalısıyorum.Böyle sorun yasayıpta geçen arkadasların tavsiyesine ihtiyacım var.

Amanın arkadaslar 1-soğuk 2-stress 3-seyahatin uzunundan sakının.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Allah sifalar versin kardesim. Paylasimin icin tesekkur ederim. Kendine dikkat et.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Her gün işim gereği 12 saat araç kullanıyorum. Sadece oturduğum için mesaneye baskı hissediyorum bunun dışında bir sıkıntısını görmedim
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Bir gün bu başlığa bende iyileştim diye yazmak isterim
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Hüseyin kardeşim
Ben de daha önce geçmeyecek diye korkuyordum fakat gecmisti.Simdi yine çoğu geçmesine rağmen ağrı geçmeyecek diye korkuyorum. Ağrının geçmesi için her şeyi yapıyorum. Hemen geçmesini istiyoruz.Sanirim doku onarımı için sabır zamana ihtiyacımız var. Çünkü benim tkan tahlilleri normal.prostat mesajından sonra yapılan tahlilde lökosit 6-7 den 3-4 e inince yanmalar geçti. On taraf eskisi gıbı oldu.Bir de mskat bölgesi geçse. Senin de geçer. Bir gün her şeyi unutursun.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

duman64 yazdı:Hüseyin kardeşim
Ben de daha önce geçmeyecek diye korkuyordum fakat gecmisti.Simdi yine çoğu geçmesine rağmen ağrı geçmeyecek diye korkuyorum. Ağrının geçmesi için her şeyi yapıyorum. Hemen geçmesini istiyoruz.Sanirim doku onarımı için sabır zamana ihtiyacımız var. Çünkü benim tkan tahlilleri normal.prostat mesajından sonra yapılan tahlilde lökosit 6-7 den 3-4 e inince yanmalar geçti. On taraf eskisi gıbı oldu.Bir de mskat bölgesi geçse. Senin de geçer. Bir gün her şeyi unutursun.
Son prostat masajında canım yandı yani enfeksiyon geri gelmiş tedaviyi bırakmıştım yüzde 85 90 falan olmuştum dedim herhalde bu kadar oluyor diye 6 ay tedavi almadım sanırım nüks gibi bişey oldu yani tedavi yarım kalmış
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
maks
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen maks »

nick i selchuk olan bir hasta varmış eski, iyileşmiş yüzde 100 olmuş ve bir daha siteye girmemiş. Tanıyan var mi acaba özellikle Kadir abi, ulaşabiliyorsak tecrübelerini paylaşabilse bizimle çok iyi olacak.