Hastalığımın teşhisinden emin değilim

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
merovingian

Hastalığımın teşhisinden emin değilim

Mesaj gönderen merovingian »

Rahatsızlığım 4 sene önce başladı: sürekli olarak çişim geliyordu ve otobüste giderken 4 durakta bir inip tuvalet bulup çok az miktarda çişimi yapıp aynı şekilde devam ediyordum bu durum yaklaşık 2 hafta sürdü ve sonrasında komple kesildi. Bir sene sonra tekrar aynı rahatsızlık başladı ve bu sefer 3 hafta sürdü ve yine komple geçti.
Şuan son 1 yıldır bu rahatsızlık sürekli olarak devam ediyor ve bununla beraber dışkılamada da sıkıntı çekiyorum. Dışkıladıktan sonra sanki hala kakam varmış gibi hissediyorum ve çoğu zaman sanki klozete oturmuşum da dışkılamaya başlayacakmışım gibi bir hissiyat var.
Tanı ve tedavi için birçok doktora başvurdum ve birçok tanı kondu; aşırı aktif mesane, huzursuz bağırsak sendromu, kalın bağırsağın antibiyotik kullanımı ve başka etmenler sonucunda zarar görüp şişmesi sonucunda hem mesaneye baskı nedeniyle aşırı idarara çıkartması hem de dışkılama problemi yaratması.
Bu senenin başlarında Dr. Zafer Oyman' a prostat sıvısı testi için gitmiştim ve bunun sonucunda prostatit olmadığımı söylemişti ve aşırı aktif mesane tanısı koymuştu.
Ancak daha önceki yıllarda bu rahatsızlık 2 -3 hafta sürüp geçtiği için şuanki durum kafama hiç yatmıyor ve bu durum yaşam kalitemi çok etkiliyor.

Durumum hakkındaki yorum ve önerilerinizi bekliyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Hastalığımın teşhisinden emin değilim

Mesaj gönderen kadir »

merovingian yazdı:Rahatsızlığım 4 sene önce başladı: sürekli olarak çişim geliyordu ve otobüste giderken 4 durakta bir inip tuvalet bulup çok az miktarda çişimi yapıp aynı şekilde devam ediyordum bu durum yaklaşık 2 hafta sürdü ve sonrasında komple kesildi. Bir sene sonra tekrar aynı rahatsızlık başladı ve bu sefer 3 hafta sürdü ve yine komple geçti.
Şuan son 1 yıldır bu rahatsızlık sürekli olarak devam ediyor ve bununla beraber dışkılamada da sıkıntı çekiyorum. Dışkıladıktan sonra sanki hala kakam varmış gibi hissediyorum ve çoğu zaman sanki klozete oturmuşum da dışkılamaya başlayacakmışım gibi bir hissiyat var.
Tanı ve tedavi için birçok doktora başvurdum ve birçok tanı kondu; aşırı aktif mesane, huzursuz bağırsak sendromu, kalın bağırsağın antibiyotik kullanımı ve başka etmenler sonucunda zarar görüp şişmesi sonucunda hem mesaneye baskı nedeniyle aşırı idarara çıkartması hem de dışkılama problemi yaratması.
Bu senenin başlarında Dr. Zafer Oyman' a prostat sıvısı testi için gitmiştim ve bunun sonucunda prostatit olmadığımı söylemişti ve aşırı aktif mesane tanısı koymuştu.
Ancak daha önceki yıllarda bu rahatsızlık 2 -3 hafta sürüp geçtiği için şuanki durum kafama hiç yatmıyor ve bu durum yaşam kalitemi çok etkiliyor.

Durumum hakkındaki yorum ve önerilerinizi bekliyorum.
Semptomlariniz klasik prostatit semtomlari. Prostat sivisinda lokosit cikmiyorsa kultur yaptirin. Patojen varsa duyarlı antibiyotik kullanin.
MENDERES1983
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

Aynı sorunlar bendede var dışkılama birbiriyle bağlantılı çok karmaşık bi olay bazen keşke kanser olsamda bunlar başıma gelmese dediğim oluyor çünkü şıp diye buluyorlar kemoterapi ilaç vs ya iyi oluyordun yada hayata gözlerini yumuyorsun o bizim işimiz öle değil öldürmüyor acı çekiyorsun gece kafamı yastığa rahat koyamaz oldum Rabbime ne dualar ediyorum kimse bilmez düşünmekten zaten olası kalp rahatsızlığım yakındır yok tedavisi antalyadayım antibiyotik yazıp gönderiyorlar kimse ilgikenmiyor bide garibansak pilimiz bitti bitkisel hayattayım oturamax oldum iş yapamaz oldum her gün intihar geçiyor aklımdan eşime anlatıyorum bizi böyle bırakma hakkımı helal etmem diyor ağladığımı görünce çocuklarımda başlıyor ağlamaya ailemden anam babam kendi ailem dahil organ lazım olsa direk kendim vericem işe yaramıyorum çünkü bitkisel hayattayım bazen coronanın üstüne gidip kendime bulaştırsammı diyorum öldürür diye internette nasıl kalp krizi geçirilir diye çok aramışlığım var öte yandan ahiretim de mahvolur diye elim kolum bağlanıyor çocuklarım eşim gözümün önünden gitmiyor:(
MENDERES1983

Abi numaram 0543-588-48-47 ismim menderes Bir tedavi teşhis iyileşme olursa bana haber edermisin 2 tane evladım var kendimden geçtim artık onlar için mezara girsem gözlerim arkalarda kalacak sağol varol şimdiden
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

MENDERES1983 yazdı:Aynı sorunlar bendede var dışkılama birbiriyle bağlantılı çok karmaşık bi olay bazen keşke kanser olsamda bunlar başıma gelmese dediğim oluyor çünkü şıp diye buluyorlar kemoterapi ilaç vs ya iyi oluyordun yada hayata gözlerini yumuyorsun o bizim işimiz öle değil öldürmüyor acı çekiyorsun gece kafamı yastığa rahat koyamaz oldum Rabbime ne dualar ediyorum kimse bilmez düşünmekten zaten olası kalp rahatsızlığım yakındır yok tedavisi antalyadayım antibiyotik yazıp gönderiyorlar kimse ilgikenmiyor bide garibansak pilimiz bitti bitkisel hayattayım oturamax oldum iş yapamaz oldum her gün intihar geçiyor aklımdan eşime anlatıyorum bizi böyle bırakma hakkımı helal etmem diyor ağladığımı görünce çocuklarımda başlıyor ağlamaya ailemden anam babam kendi ailem dahil organ lazım olsa direk kendim vericem işe yaramıyorum çünkü bitkisel hayattayım bazen coronanın üstüne gidip kendime bulaştırsammı diyorum öldürür diye internette nasıl kalp krizi geçirilir diye çok aramışlığım var öte yandan ahiretim de mahvolur diye elim kolum bağlanıyor çocuklarım eşim gözümün önünden gitmiyor:(
Ağabey sen napıyorsun Allah aşkına herkes bir dönem böyle düşündü belki iyileşenler de oldu hafifletenler de ama bu fikir yapısı sizin en büyük engeliniz bunu atlatsanız başka bir derde düçar olursunuz. Önce zihninizi psikolojinizi toplamayı deneyin sonra da yılmadan tedavi için çaba gösterin illa ki bir yerde şifayı bulursunuz. Bağırsaklar için probiyotik beslenin şekeri tatlıyı asitli baharatlıyı kesin sağlıklı beslenmeyi deneyin bir yerde bu günleri umarım hatırlayıp şükür edeceksiniz .
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
MENDERES1983

Kardeşim işten ayrıldım bu yüzden sigortam yok karanlık bi odadayım deprem olmuş bina üzerime yıkılmış sanki o çöküntüden sesim ancak yaradana yetişiyor dua ediyorum sadece maddi imkanım sıfıra dayandı tesadüfen gördüm bu forumu içimi döküyorum sadece kendiliğinden de geçecek hali yok Rabbim eğer bir gün bana merhamet edip şifa bulmamı dilerse ancak o zaman bitecek sıkıntılar ne ankaraya ne istanbula gidecek gücüm yok 37 yıl yaşadım 3-4 sene bile ömrüm kalmış olsa çoluğumun çocuğumun gözleri önünde eriyip bitmek beni hergün 10 defa öldürüyor
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

MENDERES1983 yazdı:Kardeşim işten ayrıldım bu yüzden sigortam yok karanlık bi odadayım deprem olmuş bina üzerime yıkılmış sanki o çöküntüden sesim ancak yaradana yetişiyor dua ediyorum sadece maddi imkanım sıfıra dayandı tesadüfen gördüm bu forumu içimi döküyorum sadece kendiliğinden de geçecek hali yok Rabbim eğer bir gün bana merhamet edip şifa bulmamı dilerse ancak o zaman bitecek sıkıntılar ne ankaraya ne istanbula gidecek gücüm yok 37 yıl yaşadım 3-4 sene bile ömrüm kalmış olsa çoluğumun çocuğumun gözleri önünde eriyip bitmek beni hergün 10 defa öldürüyor
Ağabey Allah yardımcın olsun ama bırakma kendini o kadar kötü hastalıklar var ki İnan ki kimisini bilsen haline şükredersin. Ha bizim durumumuz çok iyi demiyorum elbette ancak psikolojik yıkım bu hastalığın semptomunu artırmak bi yana ben stres ile yakalandım. Evet özellikle ilk birkaç ay en zor dönem oluyor psikolojik olarak ama inanın hafifliyor iyileşenler de az değil. Çocukların da varmış Allah bağışlasın. Rabbim şifa versin kendinizi salmayın geçecek inanın.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
maks

Mesaj gönderen maks »

MENDERES1983 yazdı:Aynı sorunlar bendede var dışkılama birbiriyle bağlantılı çok karmaşık bi olay bazen keşke kanser olsamda bunlar başıma gelmese dediğim oluyor çünkü şıp diye buluyorlar kemoterapi ilaç vs ya iyi oluyordun yada hayata gözlerini yumuyorsun o bizim işimiz öle değil öldürmüyor acı çekiyorsun gece kafamı yastığa rahat koyamaz oldum Rabbime ne dualar ediyorum kimse bilmez düşünmekten zaten olası kalp rahatsızlığım yakındır yok tedavisi antalyadayım antibiyotik yazıp gönderiyorlar kimse ilgikenmiyor bide garibansak pilimiz bitti bitkisel hayattayım oturamax oldum iş yapamaz oldum her gün intihar geçiyor aklımdan eşime anlatıyorum bizi böyle bırakma hakkımı helal etmem diyor ağladığımı görünce çocuklarımda başlıyor ağlamaya ailemden anam babam kendi ailem dahil organ lazım olsa direk kendim vericem işe yaramıyorum çünkü bitkisel hayattayım bazen coronanın üstüne gidip kendime bulaştırsammı diyorum öldürür diye internette nasıl kalp krizi geçirilir diye çok aramışlığım var öte yandan ahiretim de mahvolur diye elim kolum bağlanıyor çocuklarım eşim gözümün önünden gitmiyor:(
burada bulunan veya bulunmayan onbinlerce insan bu sorunları yaşıyor. En büyük silahınız sakin kalmak. Sonra bir üroloğa ve gastroloğa gidip gerekli testleri yapmanız lazım. Bunun yanında ürologda prostat sıvısı aldırıp lökasit baktormanız ve kültür yaptırmanız gerekecek. Öncelikle tanı konulması gerekiyor. Sakin kalın bir çok kişinin bu rahatsızlıkla uğraştığını bir şekilde ayakta kaldığını. Sonunda sabırla iyileştiğini veya hayatını sürdürebilir duruma getirdiğini göreceksiniz. Unutmayın en büyük silahınız sakin kalmak fazla internetde dolaşmamak olmalı. Gastrolog kısmını unutmayın.
MENDERES1983

Bunu antalyada yapan bi yer bakıyorum internetten hiç bi sonuca ulaşamıyorum bi antalyalı kardeşimiz yol gösterse keşke
MENDERES1983

Bide direk size cevap olarak yazamıyorum onu nasıl yapıyoruz
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

MENDERES1983 yazdı:Bide direk size cevap olarak yazamıyorum onu nasıl yapıyoruz
Abi cevap vereceğin mesajın sağ üstüne tırnak işareti var ona tıkla ordan yaz
MENDERES1983

jakeupp yazdı:
Teşekkür ederim güzel kardeşim saol
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

MENDERES1983 yazdı:
jakeupp yazdı:
Rica ederim abi sağlığına kavuşacaksın inşallah sadece sabır ve gayret
MENDERES1983

jakeupp yazdı:
MENDERES1983 yazdı:
jakeupp yazdı: Abi cevap vereceğin mesajın sağ üstüne tırnak işareti var ona tıkla ordan yaz
Rica ederim abi sağlığına kavuşacaksın inşallah sadece sabır ve gayret
İnşallah gönlü güzel herkesin ayağına taş değmesin rabbim şifa versin işlerine kolaylık katsın