IYILEŞTIM

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: IYILEŞTIM

Mesaj gönderen red »

geçmiş olsun, güzel bir haber..
sağlığınız daim olsun..
umutcan

Mesaj gönderen umutcan »

efsane2036 yazdı:
umutcan yazdı:
efsane2036 yazdı:Bel soğukluğu genel bir terımdır cınsel yolla bulaşan hastalıklara denir
doktor ilk o şekilde tabir ettigi için bende oyle kullandim hep evet gonore normalde olduğum hastalik
Tahlılde gonore cıktımı
Hayir belkide ondan oyle demiş olabilir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

umutcan yazdı:
maks yazdı:
umutcan yazdı:2 sene once bel soğukluğu sonra yakalanmıştım arkadaşlar hastalığa 6 aydır hiçbir sıkıntım yok paylaşmak istedim yeni yakalanan arkadaşlar varsa canlarını sıkmasınlar geciyor sorusu olan varsa sorabilir seve seve yantilarim.
daha ayrıntılı yazabilir misiniz? sıkıntılar neydi ne kadar sürdü. Nasıl tedavi aldınız. bakteri var mıydı gibi.
Sıkıntılarım ilk bel soğukluğu şikayetleriyle başladı akıntı ve işerken yanma sonra klasik prostatit şikayetlerine evrildi idrara sıkışma boşalırken agri,testislerde ve karnın altında agri kültür hic yaptırmadı bakteri var mi bilmiyorum o yüzden. Tedavi olarak zafer oymanda tedavi gördüm 2 ay kur kullandım lökosit sıfırladım bazen tekrar yükseldi tekrar sıfırladım daha sonra bir artış olmadi ama şikayetler azala azala bir sene kadar surdu son altı aydır da bir şikayetim olmadi
Sifan daim olsun kardesim. Ama kendine dikkat et yinede.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Hola yazdı:Targocid kardeşim Benim kan ve idrar testinde temiz başka hangi test yaptırmam lazım
:)
Followme

Mesaj gönderen Followme »

Bencede arkadaş akut dönemde tedavi almış ve iyileşmiş belki prostat tam iltihaplanmadan toparlamış olabilir bazılarımız gerçekten prostat iltihaplanana kadar bişey hissetmiyor ve birden geliyor semptomlar. Mesela
Damlama, bel ağrısı hafif seyreden semptomlar varken tedavi olmadık çünki bilmiyorduk böyle bi hastalık olacağını.
umutcan

Mesaj gönderen umutcan »

Targocid yazdı:
umutcan yazdı:
Hola yazdı:Umutcan bendede bel soğukluğu Var ve sık idrara çıkma nasıl geçti bu bel soğukluğu. Hangi ilaç kullandın
ilk belk soguklugu olduğumda cipro ile cefamed vermişti kullandım geçer gibi oldu sonra geri geldi daha sonra daha farklı şikayetler oluştu zafer hocayı gittim onun kurunu kullladim onlarla gecti.
Tarivid
Biteral
Iesef bu üçünü kullandim
Kardeşim sen akut dönemde atlatmışsın. Bizim durumlarımız çok daha karmaşık. Bazılarımızın bakterileri çok inatçı ve prostatlarımızda hasara bağlı kalsifike alanlar mevcut.
Abi benimde 1,5 2 sene sürdü cokta akut gibi değil sanki :D
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Kadir abi sence başka hangi test yaptırmam lazım abi bel soğukluğu için
umutcan

Mesaj gönderen umutcan »

kadir yazdı:
umutcan yazdı:
maks yazdı: daha ayrıntılı yazabilir misiniz? sıkıntılar neydi ne kadar sürdü. Nasıl tedavi aldınız. bakteri var mıydı gibi.
Sıkıntılarım ilk bel soğukluğu şikayetleriyle başladı akıntı ve işerken yanma sonra klasik prostatit şikayetlerine evrildi idrara sıkışma boşalırken agri,testislerde ve karnın altında agri kültür hic yaptırmadı bakteri var mi bilmiyorum o yüzden. Tedavi olarak zafer oymanda tedavi gördüm 2 ay kur kullandım lökosit sıfırladım bazen tekrar yükseldi tekrar sıfırladım daha sonra bir artış olmadi ama şikayetler azala azala bir sene kadar surdu son altı aydır da bir şikayetim olmadi
Saol kadir abi çok teşekkür ederim çok katkınız oldu bu forum olmasa hiç iyileşmeyecektim belki
umutcan

Mesaj gönderen umutcan »

Hola yazdı:Kadir abi sence başka hangi test yaptırmam lazım abi bel soğukluğu için
Akıntin varmi hocam en sagliklisi ondan yaptirmak
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Bazen oluyor
Targocid

umutcan yazdı:
Targocid yazdı:
umutcan yazdı: ilk belk soguklugu olduğumda cipro ile cefamed vermişti kullandım geçer gibi oldu sonra geri geldi daha sonra daha farklı şikayetler oluştu zafer hocayı gittim onun kurunu kullladim onlarla gecti.
Tarivid
Biteral
Iesef bu üçünü kullandim
Kardeşim sen akut dönemde atlatmışsın. Bizim durumlarımız çok daha karmaşık. Bazılarımızın bakterileri çok inatçı ve prostatlarımızda hasara bağlı kalsifike alanlar mevcut.
Hayırlısı. Enterekoka falan bulaşmadan atlatmışsın ya, geçmiş olsun.
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Farate »

Targocid yazdı:
umutcan yazdı:
Targocid yazdı:
Abi enterekok ilerleyince kendi mi ürüyor neden böyle dedin ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Hola yazdı:Kadir abi sence başka hangi test yaptırmam lazım abi bel soğukluğu için
Prostat sivisindan gonokok kulturu yaptirman lazim belsoguklugu icin.
Targocid

Farate yazdı:
Targocid yazdı:
umutcan yazdı: Abi benimde 1,5 2 sene sürdü cokta akut gibi değil sanki :D
Uzun hikaye. Bilgilenmek istersen, bakteriler hakkındaki eski postları okuyabilirsin.
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Farate »

Targocid yazdı:
Farate yazdı:
Targocid yazdı:
Uzun hikaye. Bilgilenmek istersen, bakteriler hakkındaki eski postları okuyabilirsin.
Tamam abi hemen bakıyorum teşekkür ederim
igozukara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen igozukara »

kadir yazdı:
umutcan yazdı:
maks yazdı: daha ayrıntılı yazabilir misiniz? sıkıntılar neydi ne kadar sürdü. Nasıl tedavi aldınız. bakteri var mıydı gibi.
Şunda bende hastalığın 9. ayındayım, bende zafer hocayla hastaligin 3. ayinda tanıştım. İlk gittigimde her sahada bol lökosit cikti, sonra 3-4 e düşürdüm hic şikayetim kalmamisti, daha sonra denize gidince nüks yaşadım, bir keresindede duştan çıkınca kurulanmadim havanin sıcaklığına güvenip, yine şikayetler arttı. En son 6-7 lökosit vardi sadece penis ucunda agri vardı, suanda hicbir şikayetim yok lökosit normal seviyeye indi sanırım kontrole gidicem önümüzdeki gunlerde. İnsallah tekrar nüks yasamam cok dikkat ediyorum artık, hatalarimdan tecrube kazandim.
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Akut , kronik isini gectim tamamen bakteri tipi ve sans baska birsey degil. Cok sanslisin sifan daim olsun. Sanki ölmussun de hayata geri donmussun gibi sevin ve hayatini yasa . Bir dahada kari kiz islerine bulasma hayatina devam et. Darisi bize ..

Lokosit takibi ne kadar mantikli gelmese de inanmasamda, bu yontemle iyilesen bir hasta daha ..
Ahbikurtulsam25

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Şık idrara çıkma.6 yıldır.var. eylul ayında zafer hocaya gittim lökosit prostat sıvısında 10-12 cıktı. Geceleri 2 kez idrara çıkıyorum mesaneyi boşaltamiyorum. Daha da uyuşamıyorum 4 saat uyku rahatlayamadigim için uykuya geçemiyorum.gunduz zorlanma yok .lutfen yardim edin bunalımdayım. Zafer hocaya 2. Kez gidecem haftaya .
Followme

Mesaj gönderen Followme »

Ahbikurtulsam25 yazdı:Şık idrara çıkma.6 yıldır.var. eylul ayında zafer hocaya gittim lökosit prostat sıvısında 10-12 cıktı. Geceleri 2 kez idrara çıkıyorum mesaneyi boşaltamiyorum. Daha da uyuşamıyorum 4 saat uyku rahatlayamadigim için uykuya geçemiyorum.gunduz zorlanma yok .lutfen yardim edin bunalımdayım. Zafer hocaya 2. Kez gidecem haftaya .
Özelden mesaj at bana kardeşim