grampozitif kok için ne yapabilirim.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
deva
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

grampozitif kok için ne yapabilirim.

Mesaj gönderen deva »

selam.bende eski bir hastayım.uzun bir süredir forma girmiyordum.anadolunun bir ilçesinde oturuyorum.o yüzden lokosit testi yaptıramadım.lakin kronikprostatitin bütün belirtileri var.en son penis ucundan pamuklu çubukla örnek alımında boyalı tahlil sonucunda gram pozitif kok bulunmuştu.sağolsun kadir abinin tedavisini bir kaç kes uyguladım.iyi geliyordu.hatta bazı ciddi rahatsızlıkları azalttı ancak erken boşalma ve isteksizlik halla var.kahve,aşırı çay asitli ve baharatlı yemekler yediğimde gene şikayetler başlıyor.mesanede idrar sıkışıklıgında ağrı oluyor.uzun bir süredir ilaç kullanmıyordum.aç karna bir avuç çiğ kabak çekirdeği,sıcak su oturma banyosu,sıcak su torbasını prostat bölgesine uygulama,kaynatılmış soğan suyu içme,ve brokoli kürü,ayakları sıcak tutma vb ile götürmeye çalışıyorum.ancak kalıcı bir çözüm bulamadım.takviyeler ve iesef iğneler faydalı ama sürekli kullanamıyorum.özellikle iesef in yanında tablet antibiyotik konusunda grampozitif kok e karşı etkili bir antibiyotik tavsiyeniz var mı acaba.iyi günler hayırlı cumalar
"O kimseler ki, başlarına bir musibet geldiğinde 'Biz Allah'ın kullarıyız; dönüşümüz de ancak Onadır' derler."
Bakara Sûresi, 2:156

"Beni yediren ve içiren Odur. Hastalandığımda bana şifa veren de Odur."
Şuarâ Sûresi, 26:79-80.
kolcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: grampozitif kok için ne yapabilirim.

Mesaj gönderen kolcak »

Tam bir tahlil yaptirmalisiniz.
Birinde duyarlı olan antibiyotik sizde dirençli olabilir.
En sağlamı bir antibiyogram yaptırıp.
Duyarlı çıkan antibiyotiklerden birini kullanmanız.
Aksi halde gereksiz yere kullanacağınız ilaçlar hem bakteriye etki etmez.
Hem de boş yere barsak florasını bozar.
Immun sisteminizi azaltır.
Yan etkileri de üstüne..