20'li yaşlarda prostat kanseri olur mu?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
aekn0014

20'li yaşlarda prostat kanseri olur mu?

Mesaj gönderen aekn0014 »

Merhabalar, adım Ekin, 20 yaşında üniversite öğrencisiyim. Uzun yıllardır böbrek taşı problemi çekiyorum, 2 kez URS ameliyatı oldum. En sonuncu taşımı 1.5 ay önce düşürdüm.
Yaklaşık tahminen 2-3 yıldır anüs ile testis arasında ki bölgede zaman zaman yanma hissediyorum, bu bazen durduk yere oluyor, bazen ereksiyon sonucu, bazende işeme öncesi-sonrası, şiddetleri değişiyor bazen az bazen çok. Böbrek taşını düşürmeme rağmen neden yandığını merak ediyordum ama doktorlar doğru düzgün cevap vermiyordu.
2 gün önce ki rutin kontrolümde doktora bu belirtileri anlattığımda muhtemelen kronik prostatittir dedi ve hiç bir şey söylemeden gönderdi. Ben de güvenemediğim için başka bir ürologdan randevu aldım. Bu aralar o bölgede geçen zamanlara nispeten daha az yanma oluyor fakat sık idrara çıkma, idrarda kuvvetsizlik (ileriye doğru işeyememe ama bu genelde sadece sabah ilk tuvalete çıkmamda oluyor) gibi şikayetlerim belirdi. Prostatit hadi neyse ama bu yaşımda prostat kanseri veya prostat büyümesi olmasından korkuyorum, internette de benim yaşımda prostat kanseri olacağına dair bilgi bulamadım, sürekli 50 yaş üstünde olur diyor. Beni aydınlatabilir misiniz? Gerçekten bu konu beni huzursuz etmeye başladı.
Maximus7781
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: 20'li yaşlarda prostat kanseri olur mu?

Mesaj gönderen Maximus7781 »

Bu yaşta ihtimal yok denecek kadar az ama bir psa testi yaptır en azından için rahat etsin
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

prostat kanseri olacağını sanmam. bu arada rowatinex ya da virenal kullanıyor musunuz?
aekn0014

muzdarip yazdı:prostat kanseri olacağını sanmam. bu arada rowatinex ya da virenal kullanıyor musunuz?
hayır ama 2 ay kadar sabah-akşam birer kez olmak üzere Urocit-K kullandım, geçen hafta bitti. Doktorum 2 gün önce yine yazdı.
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

yazdığım ürünleri bir araştırın. rowatinex bulamayabilirsin ama virenal bulur. bol su ve mandalin dememe gerek yoktur zaten malumundur diye düşünüyorum.
aekn0014

muzdarip yazdı:yazdığım ürünleri bir araştırın. rowatinex bulamayabilirsin ama virenal bulur. bol su ve mandalin dememe gerek yoktur zaten malumundur diye düşünüyorum.
teşekkür ederim
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Erken teşhis de prostat kanserinin tedavisi var.prostat büyümesinin de öyle.bi ara gittiğim bir doktor prostatit olacağına bunlardan birini olsaydın keşke demişti :)