MAKATTA AĞRILI YANMA ACI

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
fireblade

MAKATTA AĞRILI YANMA ACI

Mesaj gönderen fireblade »

Arkadaşlar yaklaşık 10-15 gündür makatta ağrılı,yanma-acı durumu mevcut(Daha öncelerde de vardı ama şuan hat safhada).Dışkılamada sıkıntı yok kabız,ishal değilim.Ağrıdan yumuşak koltukta bile rahatsiz ediyor.Bulunduğum ilde genel cerrah iç hemoroid dedi.Krem,ilaç kullanıyorum onun icinde.Geçen hafta Zafer hocanın masajından sonra biraz arttı gibi yakınlamalar.Sıcak su iyi geliyor.5 gündür Klindan içiyorum.böyle bir sıkıntı yaparmı klindan yoksa prostatit in var ettiği bir sıkıntı mıdır?Kadir abi ve tecrübeli arkadaşlar bu konu hakkında yorumunuz ne olur?
fireblade

Re: MAKATTA AĞRILI YANMA ACI

Kc34 sizinde yorumunuzu bekliyorum.
hayirdirinsallah
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

prostat ödemli olduğu için baskı yaparak makatta acıya sebep olabilir
Allah büyük.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

fireblade yazdı:Arkadaşlar yaklaşık 10-15 gündür makatta ağrılı,yanma-acı durumu mevcut(Daha öncelerde de vardı ama şuan hat safhada).Dışkılamada sıkıntı yok kabız,ishal değilim.Ağrıdan yumuşak koltukta bile rahatsiz ediyor.Bulunduğum ilde genel cerrah iç hemoroid dedi.Krem,ilaç kullanıyorum onun icinde.Geçen hafta Zafer hocanın masajından sonra biraz arttı gibi yakınlamalar.Sıcak su iyi geliyor.5 gündür Klindan içiyorum.böyle bir sıkıntı yaparmı klindan yoksa prostatit in var ettiği bir sıkıntı mıdır?Kadir abi ve tecrübeli arkadaşlar bu konu hakkında yorumunuz ne olur?
Hemoroid yada anal fissür bulgulariniz yoksa, prostat enfeksiyonuyla alakali olmasi zaten kacinilmaz. Ayrica asidik beslenme, bu yangıyi arttrir.Ve yine ayrica Klindan, günluk idrar miktarini azaltarak, ürik asit seviyesini arttirir. Buda yangiya sebep olur. Bol bol su için.
fireblade

Çok sağol Kadir abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

fireblade yazdı:Çok sağol Kadir abi
Sende sagol kardesim...
Gsmahmut

Mesaj gönderen Gsmahmut »

kadir yazdı:
Sende sagol kardesim...
Kadir abi benim 2 aydır lokosit 1-2 ilkinde hatirlarsan 20 25 cikmisti lokositim. Bugun zafer hocaya kontrole gittigimde ağrilarim devam ediyor dedigimde tekrar idrar tahlili yaptirdi eritrosit hücresi cıktı idrar yollarinda iltihap var dedi. 5 genta igne 1 kutu 400mg taravid yazdi. Anlamadigim oncesinde 5 isef iğne 1 kutu tavanic 1 kutu monodoks. Akabinde 9 forsef iğne 2 kutu biteral 2 kutu taravid bitirmistim. Bunlar neden etki yapmadi idrar yolu iltihabima
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Gsmahmut yazdı:
kadir yazdı:
Sende sagol kardesim...
Kadir abi benim 2 aydır lokosit 1-2 ilkinde hatirlarsan 20 25 cikmisti lokositim. Bugun zafer hocaya kontrole gittigimde ağrilarim devam ediyor dedigimde tekrar idrar tahlili yaptirdi eritrosit hücresi cıktı idrar yollarinda iltihap var dedi. 5 genta igne 1 kutu 400mg taravid yazdi. Anlamadigim oncesinde 5 isef iğne 1 kutu tavanic 1 kutu monodoks. Akabinde 9 forsef iğne 2 kutu biteral 2 kutu taravid bitirmistim. Bunlar neden etki yapmadi idrar yolu iltihabima
Etki etmistir muhakkak ama, sanirim hala.devam.eden bir enfeksiyon artigi kalmis olabilir. Eritrosit olmasi uriner sistemde kan kalintilari olmasi demektir.Enfeksiyondan dolayi bir miktar inflamasyon olabilir.Tedavinizi olursaniz.oda.gececektir.
Gsmahmut

Mesaj gönderen Gsmahmut »

kadir yazdı:
Gsmahmut yazdı:
kadir yazdı: Sende sagol kardesim...
Etki etmistir muhakkak ama, sanirim hala.devam.eden bir enfeksiyon artigi kalmis olabilir. Eritrosit olmasi uriner sistemde kan kalintilari olmasi demektir.Enfeksiyondan dolayi bir miktar inflamasyon olabilir.Tedavinizi olursaniz.oda.gececektir.
kadir abi suan kullanacagim kür 5 genta 1 kutu taravid 400mg ve Advil ligui Gels 200mg kapsul. Advili netten arastirdim yam etkisi cokmus. Abi senin önerin nedir
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

Muhterem arkadaşlar bende bakteri çıktıgı ilk günden beri 45 kutu antibiyotik 150 yakın serum almama rahmen makatta batma, karıncalama , çok nadir yanma ayak üşümesi az da olsa geçmedi çok rektoskobi kononoskobi ünüversite hastaneleri mevlüt topbaşlar proktolojiler kastroentorojiler bir sürü dr...
geçmedi tam olarak bu hastalıkta 5 genta üç ıesef 1 kutu monodox bakteri olmasada lokosit için bile yetersin kadir bey yazılarda ne diyor lokosit stabil lokosit düşmedimi tekrar tedavi alacaksın şuan bende bakteri çıkmıyor lokosit çıkmıyor ama bu hastalık şak diye iyileşmiyor not lokosit ve bakteri varsa üroloji degil enfeksiyon bölümü tedaviyi uzun süre ve etlkili antibiyot veriyo üroloji drna sıvıyı çıkarttırıp sonuçu enfeksiyoncuya götüreceksin ben şuan ne yapacagımı bilemiyorum biraz zamana bırakacagım baktım geçmiyor faj yaptıracagım herkese Allah şifa versin
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Ali1453 yazdı:Muhterem arkadaşlar bende bakteri çıktıgı ilk günden beri 45 kutu antibiyotik 150 yakın serum almama rahmen makatta batma, karıncalama , çok nadir yanma ayak üşümesi az da olsa geçmedi çok rektoskobi kononoskobi ünüversite hastaneleri mevlüt topbaşlar proktolojiler kastroentorojiler bir sürü dr...
geçmedi tam olarak bu hastalıkta 5 genta üç ıesef 1 kutu monodox bakteri olmasada lokosit için bile yetersin kadir bey yazılarda ne diyor lokosit stabil lokosit düşmedimi tekrar tedavi alacaksın şuan bende bakteri çıkmıyor lokosit çıkmıyor ama bu hastalık şak diye iyileşmiyor not lokosit ve bakteri varsa üroloji degil enfeksiyon bölümü tedaviyi uzun süre ve etlkili antibiyot veriyo üroloji drna sıvıyı çıkarttırıp sonuçu enfeksiyoncuya götüreceksin ben şuan ne yapacagımı bilemiyorum biraz zamana bırakacagım baktım geçmiyor faj yaptıracagım herkese Allah şifa versin
ben de makattan çok çektim yeri geldi götümün üstüne oturmadım sonra bş genell cerraha gittim baktı anal çatlak var dedi bi krem verdi bepantol diye 2-3 ay kullandım yediğime içtiğime dikkat ettim geçti bazen çözüm çok basit olabiliyor
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Ali1453 yazdı:Muhterem arkadaşlar bende bakteri çıktıgı ilk günden beri 45 kutu antibiyotik 150 yakın serum almama rahmen makatta batma, karıncalama , çok nadir yanma ayak üşümesi az da olsa geçmedi çok rektoskobi kononoskobi ünüversite hastaneleri mevlüt topbaşlar proktolojiler kastroentorojiler bir sürü dr...
Ali fajın da garantisi yok antibiyotik ile
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

Fajında garantisi yok antibiyotik ile derken tam olarak neyi kastediyorsunuz ayrıca faj alan arkadaş var şuan bayağı iyi gidiyor en azında benim bu zamana kadar aldıgım tedaviye rahmen senttom olarak bende iyi