İdrar kültüründe üreme olmadı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
fireblade

İdrar kültüründe üreme olmadı

Mesaj gönderen fireblade »

Arkadaşlar Zafer hocaya muayene olduğumda prostat sıvısı lökosit 14-16 çıktı.İdrar tahlili temiz ve kültürü sonucunda hiçbirsey üremedi.Muhsin hocaya da prostat sıvısından kültür yaptırmıştım daha öncesinde oda temiz.Benim olay aşırı ayak üşütmesine bağlı.5 yıllık evliyim.Bu durum sadece inflamasyon varlığına mı işaret?inflamasyon dan dolayı lökosit varlığı olabilirmi?Kadir abi ve diğer tecrübeli arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.
Srk76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: İdrar kültüründe üreme olmadı

Mesaj gönderen Srk76 »

Valla kardeşim bende de aynı sorun var.İdrar da ve Prostat sıvısında lokosit var ama PCR da bakreti üremiyor.Nedeni nedir bilen yok.
fireblade

Vallahi benim mantığımın aldığı bizim durumumuzun inflamasyon sonucu lökositin var olduğu yönünde.Bunu farklı ürologlara da danıştım onlarda bu görüşte.Zamanla yara iyileştikçe lökosit ve semptomlar azalacak inşallah
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

Lökosit varlığı vücudun o bölgede tehdit oluşturan bir varlığa karşı savunma birlikleri yolladığını gösterir. Kültür ve PCr da bakteri saptanamaması sizde bakteri olmadığı anlamına gelmez. Zafer hocanın ne yapacaksın bakteriyi deme sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum. Lökosit varsa patojen vardır ve antibiyotik kullanınca lökosit düşüyorsa patojen ölüyor demektir.
Gsmahmut

Mesaj gönderen Gsmahmut »

İdrar kulturunde uremiyor bende idrardan pcr yaptim bisey cikmadi en mantiklisi lökosit uzerinden tedavi almak. Lökosit dustukten 2-3 e dustukten sonra muhtemelen zafer hoca ilac yazmayacak. Sonra bize dusen 1 ay sonrasinda prostat sivisindan pcr yaptirmak.. 2 hafta oncesinde intihari bile dusunmustum zafer hocanin yazdigi igneler mi yoksa takviyeler mi iyi geldi bilmiyorum ama bende yanma ve agrilar azaldi biraz. Bu demektir lökositim biraz dustu galiba haftaya lökositimi ölçmeye gidecem Allah hepimize şifa versin
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

Ben şuan Tavanic kullanıyorum 3 gün sonra bitiyor ilaç bu arada sabah akşam probiotik alıyorum.Probioticin çok faydasını gördüğümü söyleyebilirim.karın ağrısı ve bağırsak hareketliliği sıkıntısı olanlar her gün düzenli kullanabilir.Bu tarz sıkıntısı olmayanda antibiotik kullanıyorsa da probiotici mutlaka kullanmalı.
Gsmahmut

Srk76 yazdı:Ben şuan Tavanic kullanıyorum 3 gün sonra bitiyor ilaç bu arada sabah akşam probiotik alıyorum.Probioticin çok faydasını gördüğümü söyleyebilirim.karın ağrısı ve bağırsak hareketliliği sıkıntısı olanlar her gün düzenli kullanabilir.Bu tarz sıkıntısı olmayanda antibiotik kullanıyorsa da probiotici mutlaka kullanmalı.
probioticin hangi türünü kullaniyon aga
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

fireblade yazdı:Vallahi benim mantığımın aldığı bizim durumumuzun inflamasyon sonucu lökositin var olduğu yönünde.Bunu farklı ürologlara da danıştım onlarda bu görüşte.Zamanla yara iyileştikçe lökosit ve semptomlar azalacak inşallah
İnflamasyon sonucu lokosit ile ilgili bir labın makalesini buldum.Paylaşmak istedim.

https://synevo.com.tr/tr/Kronik-Inflamasyon
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

Gsmahmut yazdı:
Srk76 yazdı:Ben şuan Tavanic kullanıyorum 3 gün sonra bitiyor ilaç bu arada sabah akşam probiotik alıyorum.Probioticin çok faydasını gördüğümü söyleyebilirim.karın ağrısı ve bağırsak hareketliliği sıkıntısı olanlar her gün düzenli kullanabilir.Bu tarz sıkıntısı olmayanda antibiotik kullanıyorsa da probiotici mutlaka kullanmalı.
NT Biotic kullanıyorum.Piraz pahalı ama gerçekten çok işime yaradığını söyleyebilirim.İçerdiği Lactobacillus Bulgaricus bildiğim kadarıyla Candida mantarı savaşı içinde faydalı.Yanlış yönlendirmek istemem daha bilgili arkadaşlar yorum yapabilirler.
Gsmahmut

Srk76 yazdı:
Gsmahmut yazdı:
NT Biotic kullanıyorum.Piraz pahalı ama gerçekten çok işime yaradığını söyleyebilirim.İçerdiği Lactobacillus Bulgaricus bildiğim kadarıyla Candida mantarı savaşı içinde faydalı.Yanlış yönlendirmek istemem daha bilgili arkadaşlar yorum yapabilirler.
ürunun adini tam olarak yazip nereden temin edebilecegimizi ve fiyatini yazar mısın aga sana zahmet
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

Eczanelerde satılıyor dostum.Ntbiotic ismi.Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 180 TL civarı ama içerisinde 90 kapsül var.
fireblade

Bugün ala ve ligoneyi de kattım takviyelere.Bromelain+polen+propolis+k.çekirdeği yağı+çörek otu yağı kullanıyordum.Antb.bittikten sonra da quercetin e devam edicem.Bakalım nasıl bir fayda sağlayacak.
Gsmahmut

fireblade yazdı:Bugün ala ve ligoneyi de kattım takviyelere.Bromelain+polen+propolis+k.çekirdeği yağı+çörek otu yağı kullanıyordum.Antb.bittikten sonra da quercetin e devam edicem.Bakalım nasıl bir fayda sağlayacak.
iğnelerin bitti mi aga
Gsmahmut

Srk76 yazdı:Eczanelerde satılıyor dostum.Ntbiotic ismi.Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 180 TL civarı ama içerisinde 90 kapsül var.
Gunde kac tane nasil kullaniyon aga antibiyotigin emilimini ddusuruyormu bide kac ay kullanmak lazım
fireblade

İğneler bugün bitti Mahmut.Yarın biterala başlıcam.
Srk76

Mesaj gönderen Srk76 »

Gsmahmut yazdı:
Srk76 yazdı:Eczanelerde satılıyor dostum.Ntbiotic ismi.Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 180 TL civarı ama içerisinde 90 kapsül var.
Gunde kac tane nasil kullaniyon aga antibiyotigin emilimini ddusuruyormu bide kac ay kullanmak lazım
Ben ilkhafta sabah akşam kullandım.Antibiyotik emilimini düşürmez çünkü bağırsakta çözülüyor aksine antibiyotiğin etkilediği bağırsak florasını korumak için kullanılıyor.Bir hafta sonra günde tek içiyorsun.Ben bunu bir üroloğa sorduğumda hiç bir zararı olmayan tamamen faydalı bakteriler içeren bir probiotic demişti.Sürekli kullanan hastalar var dedi.Bir kutu iç sonuçta zararlı bir ilaç değil.Ben onu içmeye başladığımdan beri baya bir düzelme var.
Gsmahmut

Srk76 yazdı:
Gsmahmut yazdı:
Ben ilkhafta sabah akşam kullandım.Antibiyotik emilimini düşürmez çünkü bağırsakta çözülüyor aksine antibiyotiğin etkilediği bağırsak florasını korumak için kullanılıyor.Bir hafta sonra günde tek içiyorsun.Ben bunu bir üroloğa sorduğumda hiç bir zararı olmayan tamamen faydalı bakteriler içeren bir probiotic demişti.Sürekli kullanan hastalar var dedi.Bir kutu iç sonuçta zararlı bir ilaç değil.Ben onu içmeye başladığımdan beri baya bir düzelme var.
tesekkurler aga denicem
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

Gsmahmut yazdı:İdrar kulturunde uremiyor bende idrardan pcr yaptim bisey cikmadi en mantiklisi lökosit uzerinden tedavi almak. Lökosit dustukten 2-3 e dustukten sonra muhtemelen zafer hoca ilac yazmayacak. Sonra bize dusen 1 ay sonrasinda prostat sivisindan pcr yaptirmak.. 2 hafta oncesinde intihari bile dusunmustum zafer hocanin yazdigi igneler mi yoksa takviyeler mi iyi geldi bilmiyorum ama bende yanma ve agrilar azaldi biraz. Bu demektir lökositim biraz dustu galiba haftaya lökositimi ölçmeye gidecem Allah hepimize şifa versin
Zafer hoca nasıl bir tedavi uyguladı aga
Gsmahmut

Lokosit 20-25cikinca 6 forcef igne 2 kutu bittreal 2 kutuda taravid