prostat florası hk.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Mrshadow

Re: prostat florası hk.

Mesaj gönderen Mrshadow »

mantigi su:
bazi bakteriler hucre duvarina adeta yapisiyor, idrar ya da semen cikarken yeterli sayida koloni ornegin icine dahil olmuyor, kalitesiz ortam ve besiyerlerde de uremiyor haliyle. acikcasi onerim kalitesiz lab calismalarini sansa birakmamak
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

mantigi su:
bazi bakteriler hucre duvarina adeta yapisiyor, idrar ya da semen cikarken yeterli sayida koloni ornegin icine dahil olmuyor, kalitesiz ortam ve besiyerlerde de uremiyor haliyle. acikcasi onerim kalitesiz lab calismalarini sansa birakmamak
Prostatozurlu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

Arkdaşalar bütün sıvı örneklerinde lokosit 0-1 düzende enterecocus bakteri çıktı günden güne artan semptom var buna ne diyorsunuz?
hayirdirinsallah

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

Prostatozurlu yazdı:Arkdaşalar bütün sıvı örneklerinde lokosit 0-1 düzende enterecocus bakteri çıktı günden güne artan semptom var buna ne diyorsunuz?
semptomların neler üstad açıklar misin biraz
Allah büyük.
Prostatozurlu

hayirdirinsallah yazdı:
Prostatozurlu yazdı:Arkdaşalar bütün sıvı örneklerinde lokosit 0-1 düzende enterecocus bakteri çıktı günden güne artan semptom var buna ne diyorsunuz?
semptomların neler üstad açıklar misin biraz
Belde kuyruk kemiginde agrı sızı penis ucu batma kasık agrısı apış arası bölgesinde hareketlilik :roll:
Prostatozurlu

cucu3636 yazdı:
modjo yazdı:
cucu3636 yazdı:
Abi bugün kültür için akıntı aldırdım, ama içine sokup almadı. Çıkan sıvıdan aldı. Öyle olmaz mı?

olur böyle daha iyi olur hatta

Abi senin durumun ne bilmiyorum, bugün kü görüştüğüm doktor. Tıkalı kanalları boşalarak açın az boşalırsanız o kanallar daha büyük problem yaşar dedi
Yaw arkadaş 1 haftadır hareketlilik var hergün boşalıyorum belimin agrısı azdı amk nasıl evlencez lan biz.
abarayi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen abarayi »

Mrshadow yazdı:mantigi su:
Hocam o zaman şu soru geliyor kaliteli lab hangisi ? Zaten biruni düzen gelişim bir kaç tan lab var sanırım bu işi yapan panel olarak PCR bakan eden.
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen akoray »

Beyler prostatta flora bakterisi bendede çıktı. Purinol ile temizledim. Denenebilir bence
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen akoray »

O bölgedeki tüm bakterileri temizleyen bir yöntem bulunması lazım . Kadir abi nin takviyeleri bence . Ari poleni v.s. .....
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Prostatozurlu yazdı:
cucu3636 yazdı:
modjo yazdı:

olur böyle daha iyi olur hatta

Abi senin durumun ne bilmiyorum, bugün kü görüştüğüm doktor. Tıkalı kanalları boşalarak açın az boşalırsanız o kanallar daha büyük problem yaşar dedi
Yaw arkadaş 1 haftadır hareketlilik var hergün boşalıyorum belimin agrısı azdı amk nasıl evlencez lan biz.
Prostatiniz hasta iken sık sık bosalirsaniz iyilesme sureciniz uzar. Dolayisi ile agriniz artar.
Gsmahmut

Mesaj gönderen Gsmahmut »

cucu3636 yazdı:
kadir yazdı:
Prostatozurlu yazdı: Yaw arkadaş 1 haftadır hareketlilik var hergün boşalıyorum belimin agrısı azdı amk nasıl evlencez lan biz.
Prostatiniz hasta iken sık sık bosalirsaniz iyilesme sureciniz uzar. Dolayisi ile agriniz artar.
Çevre hastanesinde ki Halil İbrahim adında ki doktor, hafta da en az 2 kere boşalmalısın dedi. Haftada 1 boşalırsan kanallar iyice kapanır dedi.
haftada 2 kez normal. Sende agrilar var mı aga
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

cucu3636 yazdı:
kadir yazdı:
Prostatozurlu yazdı: Yaw arkadaş 1 haftadır hareketlilik var hergün boşalıyorum belimin agrısı azdı amk nasıl evlencez lan biz.
Çevre hastanesinde ki Halil İbrahim adında ki doktor, hafta da en az 2 kere boşalmalısın dedi. Haftada 1 boşalırsan kanallar iyice kapanır dedi.
Zaten 2 den fazlası zarar. Bir ara 10 gün ara ile yaptım boşalmada sorun çıkmadı ama bu prostat öyle illet ki birinde olan semptom herkeste olmuyor ayda 1 yaptım bu seferde sperm çok koyu geldi ağrılar basladi
Gsmahmut

cucu3636 yazdı:
Gsmahmut yazdı:
cucu3636 yazdı:
haftada 2 kez normal. Sende agrilar var mı aga

Abi olmaz olur mu, işi bıraktım. Şimdi pcr ve kültür verdim ctesi çıkacak. İnşallah bir şey çıkarda ona göre tedavi oluruz
Aga ben pcr yaptim bisey cikmadi doktorun verdigi ilaclarla daha kotu oldum napacagimi şaşırdım
Gsmahmut

cucu3636 yazdı:
Gsmahmut yazdı:
cucu3636 yazdı:

Abi olmaz olur mu, işi bıraktım. Şimdi pcr ve kültür verdim ctesi çıkacak. İnşallah bir şey çıkarda ona göre tedavi oluruz
Aga ben pcr yaptim bisey cikmadi doktorun verdigi ilaclarla daha kotu oldum napacagimi şaşırdım

Pcr yi nerde yaptırdın?
Hangi ilaçları kullanıyorsun?
Ağrıların nedir?
duzende idrardan pcr ve semen kulturu yaptirdim. Benim idrar yollarinda yanma ve ara ara pelvik bölgeye agri geliyor. 5 ısef igne 2 kutu tavanic ve 1 kutu monotoks
Gsmahmut

cucu3636 yazdı:
Gsmahmut yazdı:
cucu3636 yazdı:

Pcr yi nerde yaptırdın?
Hangi ilaçları kullanıyorsun?
Ağrıların nedir?
duzende idrardan pcr ve semen kulturu yaptirdim. Benim idrar yollarinda yanma ve ara ara pelvik bölgeye agri geliyor. 5 ısef igne 2 kutu tavanic ve 1 kutu monotoks
Abi sen daha yenisin, bu bahsettiğin ağrılar 3 sene önce ki ağrılarım. Yani bende prostat sıvısından pcr ve kültür yaptır.
aynen oyle yapacam seninki de iliski sonrasi mı oldu
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Bize de, cilt ve flora bakterileri için, bu bakteriler zaten prostatta bulunur demişti. Ali1453 vardı yanımda, beraber girmiştik odasına. Hatta, ben o yüzden kültüre gerek yok o zaman herhalde demiştim. Ahmet Abi iyi oldu başlığı taşıdığın, teşekkür ederim.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

demek ki benim söylediğimi başka doktorlarda destekliyor. zaten bizde doktorların dediğini yazıyoruz buraya.kafamızdan uydurmuyoruz. bak bu bakteriler prostatta da bulunur denmiş.
Targocid

Bence, o an öyle işine geldiği için öyle demiş. :) Ali1453 ilk defa, ben de 3. defa gitmiştim kendisine nitekim. MrShadow ise, biliyoruz ki, eski hastası. Doktorlara pek güvenme her zaman, kesin bilgi almak için yakın olmak ve arada bir hukukun olması şart.
ABittersweetLi

hocam adam durduk yere neden yalan söylesin :) yani bunun güvenle alakası yok. adam yalan söyledi diye ne çıkarı oldu ki. doktor olmak kolay değil sonuçta. bir doktor kaç sene eğitimden geçiyor. sadece sana ya da bana bakmıyor ki bu adamlar. her gün onlarca kişiye bakıp test yapıyor.

tabi şimdi konu öyle bir hal aldı ki buraya dünyanın en iyi doktorunu getirip bakın bu adamda benim dediğim gibi söylüyor desem yine sen herkese güvenme denilecek. o yüzden yapacak bir şey yok :)
Targocid

ABittersweetLi yazdı:sadece sana ya da bana bakmıyor ki bu adamlar. her gün onlarca kişiye bakıp test yapıyor
Anahtar tümce burada. Devlet hastanelerindeki doktorlar prostatitle ilgileniyor mu örneğin? Tanıdık olmayan doktorlar. Biz neden doktor doktor geziyoruz diye hiç sorguladın mı? O zaman doktor değiştirmeye de gerek yok o mantıkla, enfeksiyon uzmanları zaten hikaye değil mi?

Sana diğer rahatsızlığımdan örnek vereyim, ben son gittiğim tanıdık doktordan önce iki farklı profesöre daha gittim üniversite hastanesinde ve bana Parafon gibi, Dulloxx gibi ilaçlar reçete edip, egzersiz yap deyip gönderdiler. Egzersiz yapabilsem zaten yapacağım ki benim öyle ağrılarım oluyor ve kılımı bile kıpırdatamıyorum. Son gittiğim doktor ise bunun nedenlerini, tedavi olmazsam nasıl bu hastalığım FBM’ye dönüşebileceğine dair tüm detayları anlattı ve tedavi programı çizdi. Yorumu sana bırakıyorum. Diğer doktorlar bilmiyor mu bunu? Tabii ki biliyorlar, ama dediğin gibi o kadar kişi içinden seninle mi uğraşacaklar.
ABittersweetLi

Adam prostatta bu bakterilerin bulunması anormal bir durum dese ne kadar uğraşacaktı ki. Antibiyotik yazıp gönderecekti. Yani özeldeki doktorların yaptığını yapacaktı. Yani bu konuda yalan söylemesine gerek yok.
Targocid

ABittersweetLi yazdı:Adam prostatta bu bakterilerin bulunması anormal bir durum dese ne kadar uğraşacaktı ki. Antibiyotik yazıp gönderecekti. Yani özeldeki doktorların yaptığını yapacaktı. Yani bu konuda yalan söylemesine gerek yok.
Öyle de yaptı zaten. Bana yazmadı ama. Benim de şikayetlerim olmasına rağmen, eğer kültür yaptırmasaydım, lökosit nasıl olsa 0 deyip şikayetlerle devam edecektim.
crazy96
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen crazy96 »

bende stafilokok hominis üremesi oldu çoğu kişide aereus epidermis var bende ki niye farklı lab mı yanlış buldu acaba