Test Sonuçlarım ve Tedavim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
cenksoydan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Test Sonuçlarım ve Tedavim

Mesaj gönderen cenksoydan »

Bu arada bu site gerçekten harika bir site. Bu sitenin yonlendirmesi olmasa gerçekten cok daha vahim sonuclarin olacagina inanıyorum. İnsanlar bu site araciligiyla kime gidilmesi hangi testlerin yapilmasi gerektiğini ogreniyor. Zaten surec cok sıkıntılı en azindan burdan tecrübeli arkadaslar sayesinde basta Kadir abimiz sagolsun bi yol oluşturuyoruz kendimize. Burasi olmasa ben nerden bilicem prostat sivisinin pcr sini kulturunu. Zaten bu istende anlayan sayili doktor var. E onlarida bu site olmasa isimlerini dahi bilemezdim denk gelmem sans olurdu. Simdi sonuclarimi bekliyorum ve burda paylasicam insallah. Ama bu surecte de basta Kadir abi olmak uzere bilgilerini paylasan butun arkadaslara teşekkür ederim.
Gsmahmut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Gsmahmut »

kadir yazdı:
gonore yazdı:Evet arkadaşlar bundan 10 gün önce şikayetlerim artınca Türkiye’ye geldim ve şu an dönüyorum. Bir takım testler oldum ve sonuçları paylaşayım sizlerle.

Hisar Hastanesinde prostat akıntısından;
1) Mikoplazma kültürü NEGATIF
2) Üreoplazma kültürü NEGATIF
3) Klamidya Antijeni NEGATIF
4) Kültürde streptokok hakimiyetinde flora bakterleri üredi
5) Basri Hoca gram boyamalı preparatta lökositi 1-2 buldu.

Gelişim Lab prostat akıntısı ve idrardan androflor test;
6) Bakteri yükü sınırı az birşey geçti ve cornybacterium ve commensals üredi diğer etkenler negatif geldi..

Düzen Lab prostat akıntısından;
7) Kültürde neisseria gonore üremedi, patojen etken üremedi, epitel hücreler görüldü bakteri görülmedi.

Zafer Hoca Medicana Bahçelievler;
8) Prostat sıvısı lökosit 8-10
9) Prostat masajı sonrası alınan idrarda lökosit 1 geldi

Teşhis: Prostatit
Tedavi:
-Forcef 1000mg enjeksiyon 5 gün
-Tetradox 100mg günde 2 kez 7 gün boyunca
-Floxilevo 500 mg günde 1 kez 14 gün boyunca

Mevcut şikayet: Sabahları penisi sıkınca şeffaf akıntı ve popoda azcık ağrı.

10 gün önceki şikayetler:
*Şeffaf akıntı
*Peniste yanma
*Makatta yanma ve kaşıntı
*Bel ağrısı ve eklemlerde ağrı
*İdrarda yanma
*Kalçada ağrı
*Testislerde şişlik ve ağrı
*Kasıkta ağrı
Evet kardesim,
Sonunda 8-10 lokositle prostatit oldugun belli oldu..buradan lokosit bulunmasi ile tanı konulmaz diyenlere cevabimizi vermis oldugumuzu belirteyim bu arada.Lokosit ölçumunun nekadar onemli oldugunu yine görmüs olduk.Tabi bu aradada, kültür+antibiogram ve pcr yönteminide bazi durumlarda elimine edemeyiz.Ilaclarin bittikten sonra, lokositi tekrar olctur. Ilaclar yaramismi görelim.
kadir abi bu hastalik icin sigarayi birakmak mi lazim biraksak kafayi yeriz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Gsmahmut yazdı:
kadir yazdı:
gonore yazdı:Evet arkadaşlar bundan 10 gün önce şikayetlerim artınca Türkiye’ye geldim ve şu an dönüyorum. Bir takım testler oldum ve sonuçları paylaşayım sizlerle.

Hisar Hastanesinde prostat akıntısından;
1) Mikoplazma kültürü NEGATIF
2) Üreoplazma kültürü NEGATIF
3) Klamidya Antijeni NEGATIF
4) Kültürde streptokok hakimiyetinde flora bakterleri üredi
5) Basri Hoca gram boyamalı preparatta lökositi 1-2 buldu.

Gelişim Lab prostat akıntısı ve idrardan androflor test;
6) Bakteri yükü sınırı az birşey geçti ve cornybacterium ve commensals üredi diğer etkenler negatif geldi..

Düzen Lab prostat akıntısından;
7) Kültürde neisseria gonore üremedi, patojen etken üremedi, epitel hücreler görüldü bakteri görülmedi.

Zafer Hoca Medicana Bahçelievler;
8) Prostat sıvısı lökosit 8-10
9) Prostat masajı sonrası alınan idrarda lökosit 1 geldi

Teşhis: Prostatit
Tedavi:
-Forcef 1000mg enjeksiyon 5 gün
-Tetradox 100mg günde 2 kez 7 gün boyunca
-Floxilevo 500 mg günde 1 kez 14 gün boyunca

Mevcut şikayet: Sabahları penisi sıkınca şeffaf akıntı ve popoda azcık ağrı.

10 gün önceki şikayetler:
*Şeffaf akıntı
*Peniste yanma
*Makatta yanma ve kaşıntı
*Bel ağrısı ve eklemlerde ağrı
*İdrarda yanma
*Kalçada ağrı
*Testislerde şişlik ve ağrı
*Kasıkta ağrı
Evet kardesim,
Sonunda 8-10 lokositle prostatit oldugun belli oldu..buradan lokosit bulunmasi ile tanı konulmaz diyenlere cevabimizi vermis oldugumuzu belirteyim bu arada.Lokosit ölçumunun nekadar onemli oldugunu yine görmüs olduk.Tabi bu aradada, kültür+antibiogram ve pcr yönteminide bazi durumlarda elimine edemeyiz.Ilaclarin bittikten sonra, lokositi tekrar olctur. Ilaclar yaramismi görelim.
kadir abi bu hastalik icin sigarayi birakmak mi lazim biraksak kafayi yeriz
Sigarayi bırakırsanız bagisikliginizda guclenir. Dolayisi ile immun sistem, patojenlere karsi daha dayanikli olur.
gonore

Mesaj gönderen gonore »

cenksoydan yazdı:Gonore bugun ayni yoldan gecmisiz ben de Ibrahim Hoca dan sivi aldirip gelisim le duzen e biraktim. Ibrahim Hoca da bayagi ilgili. Prostat i resimden anlatti sagolsun sonuclarin cikinca gel dedi. Daha once pcr yaptirmistim ama baska yerde. Prostat sivisindan yaptirmamistim benim de supheli iliskiden 95 gun gecti. Masaj sonrasi idrarda bayagi partikul gibi seyler gorunuyordu. Sanki kirec parcaciklari gibi. Bakalim artik sonuclarimiza hakkimizda hayirlisi.
Ben 15:10’da gittim Halil hocaya. İyi bir insan konuşmak bilgi almak için. Bu konuyla ilgili yurt dışında 3 doktor, Türkiye’de ise Basri hoca, Zafer hoca ve en son dün Halil hocaya gittim. Zafer Hoca ile lökositi indirdim. Basri Hoca sen bitirmişin bu hastalığı dedi sonuca göre, Halil hoca ile tedavi olmadım.
:P
cenksoydan

gonore yazdı:
cenksoydan yazdı:Gonore bugun ayni yoldan gecmisiz ben de Ibrahim Hoca dan sivi aldirip gelisim le duzen e biraktim. Ibrahim Hoca da bayagi ilgili. Prostat i resimden anlatti sagolsun sonuclarin cikinca gel dedi. Daha once pcr yaptirmistim ama baska yerde. Prostat sivisindan yaptirmamistim benim de supheli iliskiden 95 gun gecti. Masaj sonrasi idrarda bayagi partikul gibi seyler gorunuyordu. Sanki kirec parcaciklari gibi. Bakalim artik sonuclarimiza hakkimizda hayirlisi.
Ben 15:10’da gittim Halil hocaya. İyi bir insan konuşmak bilgi almak için. Bu konuyla ilgili yurt dışında 3 doktor, Türkiye’de ise Basri hoca, Zafer hoca ve en son dün Halil hocaya gittim. Zafer Hoca ile lökositi indirdim. Basri Hoca sen bitirmişin bu hastalığı dedi sonuca göre, Halil hoca ile tedavi olmadım.

Ibrahim Hoca da ben de tedavi almadim ama sivi aldirmak cin gitmeme ragmen ilgilenmesi anlatmasi hosuma gitti. Ben de 11 civarinda ugradim. Artik cikan sonuclara gore burdaki arkadaslarin yonlendirmesiyle ya enfeksiyon doktoruna yada burdaki adi gecen doktorlardan birine gidicem ve tedaviye basliycam insallah
gonore

Mesaj gönderen gonore »

cenksoydan yazdı:
gonore yazdı:

Ibrahim Hoca da ben de tedavi almadim ama sivi aldirmak cin gitmeme ragmen ilgilenmesi anlatmasi hosuma gitti. Ben de 11 civarinda ugradim. Artik cikan sonuclara gore burdaki arkadaslarin yonlendirmesiyle ya enfeksiyon doktoruna yada burdaki adi gecen doktorlardan birine gidicem ve tedaviye basliycam insallah
Düzene verdiğim kültür için numune kaptaki sıvı oldu, gelişime verdiklerimde ki swam çubuğu oldu.. Bir de gelişim androflor için idrar da aldı. Dedim sadece prostat sıvısından çalışılsın kadın o şekilde olmuyor dedi.
cenksoydan

Evet ayni sekilde oluyormus..
gonore

Mesaj gönderen gonore »

Düzen kültür sonucum 2 gün sonra çıktı. Lökosit yok, patojen görülmedi diyor. Yarın da gelişim androflor ve kültür sonucum gelecek. Makatta yanma var hafiften 2-3 gündür. Penis başı yanması geçti.
cenksoydan

Pcr de insallah temiz gelir. Benim duzen kultur daha cikmamis sanirim..mail gelmedi site uzerinden girdigimde de calismada diyor hala sanirim biseyler buldular :(
gonore

Mesaj gönderen gonore »

gelişim kültür bişey çıkmadı, pcr bişey çıkmadı...Nonbakteriyel miyim ben acaba? Düzen kültürde bişey yok aynı zamanda... Canım çok sıkkın.
gonore

Mesaj gönderen gonore »

4 kültür 2 pcr oldum. 1 kere kültürde streptokok çıktı. 1 kere pcrda corinebakterisi çıktı. Lökositte stabil. Ne yapmam lazım. Ara ara yanmalarım var 3 gündür.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

gonore yazdı:gelişim kültür bişey çıkmadı, pcr bişey çıkmadı...Nonbakteriyel miyim ben acaba? Düzen kültürde bişey yok aynı zamanda... Canım çok sıkkın.
acaba kullandığın antibiyotikle tamamen temizlemiş olabilir misin ?
hocam hani atacaktın kafadan
gonore

Mesaj gönderen gonore »

Mrshadow yazdı:
gonore yazdı:gelişim kültür bişey çıkmadı, pcr bişey çıkmadı...Nonbakteriyel miyim ben acaba? Düzen kültürde bişey yok aynı zamanda... Canım çok sıkkın.
acaba kullandığın antibiyotikle tamamen temizlemiş olabilir misin ?
hocam hani atacaktın kafadan
şikayetlerim var yapmurda ayağım ıslandı yanma var.. Dün makattaydı bugün penis başında var.
gonore

Mesaj gönderen gonore »

cenksoydan yazdı:Pcr de insallah temiz gelir. Benim duzen kultur daha cikmamis sanirim..mail gelmedi site uzerinden girdigimde de calismada diyor hala sanirim biseyler buldular :(
cenk kardeşim kültür sonucun hala çıkmadı mı?
cenksoydan

Pcr cikti sadece bisey yok onda da temiz ama kültürler cikmamis
gonore

Mesaj gönderen gonore »

cenksoydan yazdı:Pcr cikti sadece bisey yok onda da temiz ama kültürler cikmamis
pcr gelişimde yaptırmıştın dimi? fotoğrafını atma şansın var mı?
gonore

Mesaj gönderen gonore »

cenksoydan

cenksoydan

sadece sari bisey var onu anlamadim sen de yok o
cenksoydan

gonore yazdı:https://imgyukle.com/i/klaq1h
benim sonuç bu
Bu arada ben duzen e semen ornegi ve prostat sivisi haricinde idrar da verdim. Belki benim oyuzden daha cikmadi
gonore

Mesaj gönderen gonore »

cenksoydan yazdı:
gonore yazdı:https://imgyukle.com/i/klaq1h
benim sonuç bu
Bu arada ben duzen e semen ornegi ve prostat sivisi haricinde idrar da verdim. Belki benim oyuzden daha cikmadi
bugün aradım düzeni benim neden 2 günde çıktı diye arkadaşın ki çalışılıyor falan dedim. Onlarda antibiyogram yapılcak durum yoksa ondandır dediler.
gonore

Mesaj gönderen gonore »

cenksoydan yazdı:sadece sari bisey var onu anlamadim sen de yok o
sende bakteri yükü 10 üzeri 4 küsürlerde normalden fazla.. Bende 10 üzeri 3,2...Daha önce de 10 üzeri 3,1 di bende..
cenksoydan

ona simdilik yapilcak birsey yok sanirim kotu birsey mi biliyor musun
gonore

Mesaj gönderen gonore »

sende stap, streptokok ve korinebakterisi çıkmış kardeşim az düzeyde..
gonore

Mesaj gönderen gonore »

gonore yazdı:
sende stap, streptokok ve korinebakterisi çıkmış kardeşim az düzeyde..
bulaş olmuş gibi bence...bunlar ciktte bukunan bakteriler.