Antibiyotik bittikten sonra tekrar başa dönmek

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Antibiyotik bittikten sonra tekrar başa dönmek

Mesaj gönderen huseyin252 »

kadir yazdı:
huseyin252 yazdı:
esanjor01 yazdı:
sayet sadece gardenella ise bu iki kullandigin ilac onlara uygun degil ki .....

gardenalla icin ornidazol veya metranidazol etkendir ikisinden biri cozer .... burada ampirik gidilir , once biri , o olmazsa digeri kullanilir
esanjör01 staph lar ne ile çözecegiz
Staph yada streptokok bunlarin onlarca suşu versiyonu var.. herbirinin her ilac icin direnclisi ve duyarlisi var..bu soruya antibiogram yapilmadan cevap verilmez.

Abi kültür yaptırdım antibiyogram da yaptırdım duyarlı antibiyotik akşam sabah clin bahtrim forte 30 gün kullandım bakteri bitmedi
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

huseyin252 yazdı:
kadir yazdı:
huseyin252 yazdı:
Staph yada streptokok bunlarin onlarca suşu versiyonu var.. herbirinin her ilac icin direnclisi ve duyarlisi var..bu soruya antibiogram yapilmadan cevap verilmez.

Abi kültür yaptırdım antibiyogram da yaptırdım duyarlı antibiyotik akşam sabah clin bahtrim forte 30 gün kullandım bakteri bitmedi
2-3 yere kültür yaptır. Numune alırken, bende 2-3 yerde penis başını steril mendil ile temizlediler, ayrıca aynı yerlerde, penis başını tendürdiyot rengine benzer ilaç sürdü iyice, yine de Staphyloccus türü bakteri üredi hepsinde. O yüzden güvenilir birkaç labta, usulüne uygun numune aldırmanızı öneririm. Halâ flora bakterileri denen bakteriler üreme yapıyorsa, o zamam vücut bağışıklığınızın düştüğü bir anda o bakteriler üretradan bir şekilde prostata ulaşıp prostatınızı enfekte etmiştir ki, bu bakteriler için normal antibiyotik kullanıpta vücudunuzu boşuna yormayın. Elinizdeki raporlar ile enfeksiyon hastalıkları uzmanına gitmenizi öneririm.

Herkese çok geçmiş olsun.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

kader48 yazdı:
huseyin252 yazdı:
kadir yazdı: Staph yada streptokok bunlarin onlarca suşu versiyonu var.. herbirinin her ilac icin direnclisi ve duyarlisi var..bu soruya antibiogram yapilmadan cevap verilmez.

2-3 yere kültür yaptır. Numune alırken, bende 2-3 yerde penis başını steril mendil ile temizlediler, ayrıca aynı yerlerde, penis başını tendürdiyot rengine benzer ilaç sürdü iyice, yine de Staphyloccus türü bakteri üredi hepsinde. O yüzden güvenilir birkaç labta, usulüne uygun numune aldırmanızı öneririm. Halâ flora bakterileri denen bakteriler üreme yapıyorsa, o zamam vücut bağışıklığınızın düştüğü bir anda o bakteriler üretradan bir şekilde prostata ulaşıp prostatınızı enfekte etmiştir ki, bu bakteriler için normal antibiyotik kullanıpta vücudunuzu boşuna yormayın. Elinizdeki raporlar ile enfeksiyon hastalıkları uzmanına gitmenizi öneririm.

Yurt dışında bir laba kültür ve pcr verdim üretranın 3 cm içinden aldı kültür ve pcr yi bakalım oranın sonuçlarını bekliyorum ayın 19 da yine yurt dışında bir doktora muane olacagım ve bütün tahlilleri yapacak konuşduk bu iki labın kültür sonuçlarına göre hareket edeceğim
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

huseyin252 yazdı:
kader48 yazdı:
huseyin252 yazdı:

Yurt dışında bir laba kültür ve pcr verdim üretranın 3 cm içinden aldı kültür ve pcr yi bakalım oranın sonuçlarını bekliyorum ayın 19 da yine yurt dışında bir doktora muane olacagım ve bütün tahlilleri yapacak konuşduk bu iki labın kültür sonuçlarına göre hareket edeceğim
Senin dediğinin aynısını, bana bodrum Acıbadem deki ürolog yaptı. Tentürdiyot benzeri bir ilaç sürdü. Penis başını iyice açtı, inçe bir swapla çok dikkatli bir şekilde içeri girdi, baya bir içeriden prostat masajından sonra Swabı, prostat sıvısı kalıntılarını çekerek getirdi.
Sonra üretra deliğini iyice açıp çıkardı. Kültüre verdi. Yine üreme oldu. Muhtemelen sende de yine üreme olacak.

Geçmiş olsun. Eğer dirençli bakteri çıkarsa, direk enfeksiyoncuya git. Daha önce kullandığım bütün antibiyotiklere direnç geliştirmiş, kullanmadığım 2-3 antibiyotik vardı. Sadece onlar duyarlı geldi. O yüzden dirençli bakteri çıkarsa, normal antibiyotikler ile hiç uğraşma. Anında direnç geliştiriyor, koyduğumun bakterileri.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

huseyin252 yazdı:
kadir yazdı:
huseyin252 yazdı:

Bir labtami yaptirdin sadece? Demekki tam duyarli degilmis..