Ağırlık kaldırmak prostata zarar veriyor...

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ist86

Ağırlık kaldırmak prostata zarar veriyor...

Mesaj gönderen ist86 »

Merhaba daha once prostat şikayeti olanların ağır birsey kaldirmamasi gerektiğini duymuştum dün böyle birşey yaşadım damacana suyu kaldırdığım anda makat testis arsında kalan bolgede bir agri oluştu kasilmaya benzeyen rahatsiz edici bir ağrı hala geçmedi.muhsin hocada muyanede elle kontrol yaparak oraya baski yapinca agri olusmustu prostat odem doku hasari oldugundan soyledi zaten ultrasondan baktigindada proatat şişti.
Bilginize arkadaşlar dikkat edin bu konuda.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Ağırlık kaldırmak prostata zarar veriyor...

Mesaj gönderen Valeri »

Uzun süredir fitness yapıyorum şu anlık bir sıkıntısını görmedim
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

Valeri yazdı:Uzun süredir fitness yapıyorum şu anlık bir sıkıntısını görmedim
Umarim bundan sonrada yasamazsin sporu esneme ve gevseme hareketleriyle bitirmeni oneririm.
Yurt dışında Fitness yapan bir hastayı pelvik bolgede agri idrar ve erksiyon sorunu yaşıyormuş doktora sebebi ise agirlik kaldirdiktan sonra gevseme ve esneme hareketleri yapmadığı icin o bolgeseki kaslari gevsetip esnetmedigi içinmiş...her gün yaptigi belirli hareketler ve masajla o esneme yaparak problemlerinden kurtuldugunu söylemişti.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Aslında şikayet 0 iken spora başladığımda idrarda yanma da başlamıştı hafif olmak sureti ile. Zaman geçtikçe o yanma bir geldi bir gitti, rahatsız etmediği için devam ettim bende spora. Artık zarar gelmiş midir gelmemiş mıdır bilmiyorum. Spordan sonra ilk 2-3 saat daha rahat oluyorum aslında. İdrar tazyigi de artıyor, bunu kan akışının hızlanmasına bağlıyorum ben
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

Bende fitness yapiyorum hemen hemen her gun gidiyorum , psikolojiyi duzeltmek icin ve seratonin artmasi icin ...gerek fiziksel gerekse ruhsal olarak cok iyi degilim.... Fitnesin zarar verdiginden cok emin degilim ...Kadir abi ozellikle masane doluyken dikkat edin yapmayin demisti ..Onun haricinde faydali demisti o yuzden devam ediyorum ..
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

Evet spor fiziklsel ve ruhsal rahatlama sağladığı aşikar... profosyonel sporculara dikkat ederseniz(bende yaklasik 3 yıl bir kulupte spor yaptim )bir sakatlik yasamamak icin isinma hareketleriyle baslayip en sondada esneme hareketleriyle bitiriyorlar...
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Mesane doluyken kesinlikle ağırlık kaldırmıyorum. Kadir abi haklı o konuda
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Valeri yazdı:Mesane doluyken kesinlikle ağırlık kaldırmıyorum. Kadir abi haklı o konuda
Evet arkadaslar, mesane doluyken agirlik kaldirmassaniz sorun olmaz. Bilhassa squat yaparken mesaneniz boş olsun. Agirliktan sonrada 10 dakika kosu bandinda normal tempo yuruyus yapin pelvik bolge rahatliyor. Faydasini gorursunuz. Prostat hareketlenir.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

kadir yazdı:
Valeri yazdı:Mesane doluyken kesinlikle ağırlık kaldırmıyorum. Kadir abi haklı o konuda
Evet arkadaslar, mesane doluyken agirlik kaldirmassaniz sorun olmaz. Bilhassa squat yaparken mesaneniz boş olsun. Agirliktan sonrada 10 dakika kosu bandinda normal tempo yuruyus yapin pelvik bolge rahatliyor. Faydasini gorursunuz. Prostat hareketlenir.
Katılıyorum abi. Spor bitiminde yürüyüş ve koşu çok iyi geliyor, ağırlık kaldırmak istemeyen kişiler sadece koşu veya yürüyüş yapabilir.