Spermde katılşmış parçacıklar

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
yasar12

Spermde katılşmış parçacıklar

Mesaj gönderen yasar12 »

Merhaba arkadaşlar, herhangi bir prostatit teşhisi almış birisi değilim. 6 sene önce marmarise gittiğim bir tatil sırasında ilk kez sperm içinde gelen jöle kıvamındaki parçaları fark ettim. önceden böyle bir şey yoktu, ancak başladıktan sonra hiç geçmedi. İlk önce tabii üroloğa gittim. Bir testis muayenesi yaptı solda hafif varikosel var ama bunla alakası yoktur dedi spermiyogram örneği verdim ve spermlerde herhangi bir problem çıkmadı. Daha sık boşalırsan geçer dendi ancak herhangi bir bağlantı yok arada buna eminim 6 yıldır. Neyse, şunu da belirtmekte fayda var iki tane prostatit benzeri semptom başladı bu dönemde ama ben şimdi fark ediyorum çünkü yoğun şikayetlerim yoktu. Bunlardan birincisi işeme sıklığında artış ve işedikten sonra bir 10-15 dk sonra idrar kesesindeki doluluk hissi. Bu bazı günler hiç olmuyor. Örneğin gün içinde 3 kez idrara gittiğim günde oluyor 9 kez de ama işeme sonrası idrar kesesinde baskı hep var. Neyse efendim ben bunun üzerine varikosel ameliyatı oldum ama ameliyat pek başarılı geçmedi. Sonraki doppler muayenemde iki taraflı olduğu hatta teşhis edildi. Doktorlar bunun patoloji olmadığından bahsediyor. Patoloji olmasa bile normal bir durum olmadığı ortada ve benim canımı çok sıkıyor. Bu yüzden kendim meni ve idrar kültürü yaptırdım geçenlerde. herhangi bir organizma gözlenmedi ancak hem idrarda hem menide nadir lökosit gözlendi (sizce prostatit olma ihtimali nedir). Ve bu jöle kıvamında sperm olayını deneyimleyip çözüm bulan varsa yardımını bekliyorum. Varikosel kaynaklı mı yoksa prostat veya seminel vezikül veya sperm kanallarıyla mı ilgili bir durum emin olamıyorum.