İdrar sıklığı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
romeo

İdrar sıklığı

Mesaj gönderen romeo »

Merhabalar, netteki bilgilerde günde 8 keze kadar idrara çıkmak normal diyor. Ama sorduğum ürologlar fazla diyor. Bana göre de fazla, çünkü prostatit ten önce 3-4 kez çıkıyordum idrara, şimdi 8 civarı.

Her çıktığımda bol idrar yapıyorum. Bunun sebebi ve ilacı nedir? Fazla su da içmiyorum. 2 litre su içiyorsam 3 litre idrar yapıyorum bu sıvı fazlalığı nası oluşuyor?
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: İdrar sıklığı

Mesaj gönderen huseyin252 »

O da bişey mi ben akşamdan sabaha 8 kere çıkıyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

Arkadaşlar muhtemelen prostatınız şiş durumda. Şiş durumda olduğu için mesane tam boşalmıyor. Buna bağlı olarakta normalde, bir kerede boşaltmanız gereken idrarı, 2-3 defada parça parça boşaltıyorsunuz. Doktor kontrolünde tedavi alıyor musunuz bilmiyorum ama, idrar sorunları için Cranberry üzüm ve Kereviz tohumu ile hazanbel kökünün çayı iyi geliyor.

Yine de doktor kontrolünde olmanıZı tavsiye ederim.

Geçmiş olsun....
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

kader48 yazdı:Arkadaşlar muhtemelen prostatınız şiş durumda. Şiş durumda olduğu için mesane tam boşalmıyor. Buna bağlı olarakta normalde, bir kerede boşaltmanız gereken idrarı, 2-3 defada parça parça boşaltıyorsunuz. Doktor kontrolünde tedavi alıyor musunuz bilmiyorum ama, idrar sorunları için Cranberry üzüm ve Kereviz tohumu ile hazanbel kökünün çayı iyi geliyor.

Geçmiş olsun....
Cranberry kapsül mü meyvesimi ?
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

ist86 yazdı:
kader48 yazdı:Arkadaşlar muhtemelen prostatınız şiş durumda. Şiş durumda olduğu için mesane tam boşalmıyor. Buna bağlı olarakta normalde, bir kerede boşaltmanız gereken idrarı, 2-3 defada parça parça boşaltıyorsunuz. Doktor kontrolünde tedavi alıyor musunuz bilmiyorum ama, idrar sorunları için Cranberry üzüm ve Kereviz tohumu ile hazanbel kökünün çayı iyi geliyor.

Geçmiş olsun....
Cranberry kapsül mü meyvesimi ?
Kapsülde olur meyveside.
Canaydogan

Mesaj gönderen Canaydogan »

Kader, amacım muhafeletlik değil ama Cranberry kapsülün bilimsel olarak prostata iyi geldiğinde dair birbilgi yok. Sadece mesane duvarına mikropların yapışmasını önleyerek kadınlarda sistiti erkeklerdede idrar yolu enfeksiyonlarını önlüyor. Ancak ille de kullanacaksan da C vitaminli olanını kullanmanı tavsiye ederim.

Ayrıca sorununa gelirsek 2 litre su içiyorum 3 tlire çkartıyorum demişssin. Eğer günde 2 litre su içiyorsan zaten 6 ya kadar lavaboya çıkarsın çok rahat bir şekilde. En basiti sabah uyanıyorsun o gün içmediğin su için lavaboya çıkıyorsun. Herkesin mesanesi aynı değil ki. 2 litre su içiyorsan ve 4 kere lavaboya çıkıyorsun her seferinde yarım litre işemen demek buda çok anlamsız. Mesaenene zaten 300 ML dolduğunda bayağı işeme hissi bastırır. KAbaca hesap yaparsak 300 ML x 6=1.8 Litre yapar. Eğer çay kahve içiyorsan zaten çok çok daha fazlasını işersin. O kadar kafana takma bunları. Önemli olan idrar yaptıktan sonra ve boşalmadan sonra yanma ağrı sızı olmaması. Eğer bunlar yoksa zaten her şey normaldir. Hastalıktan kaynaklıysa bile bu konu hakkında hiç bir şey yapamazsın ki ben hastalığın pek etkisi olduğunu düşünmüyorum. Böyle küçük şeylerle kendini oyalama.

Geçmiş olsun.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Gece idrara çok çıkıyorsan sorun kardeşim alevli dönemde 17 kere kalktığını biliyorum ben
huseyin252

asosyal yazdı:Gece idrara çok çıkıyorsan sorun kardeşim alevli dönemde 17 kere kalktığını biliyorum ben
O zaman daha bizim alevli dönem bitmemiş mi 4 aydır çekiyorum hastalığı bunun alevli dönemi ne kadar sürüyor
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

huseyin252 yazdı:
asosyal yazdı:Gece idrara çok çıkıyorsan sorun kardeşim alevli dönemde 17 kere kalktığını biliyorum ben
O zaman daha bizim alevli dönem bitmemiş mi 4 aydır çekiyorum hastalığı bunun alevli dönemi ne kadar sürüyor
Aynen öyle kardeşim
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

cucu3636 yazdı:
asosyal yazdı:
huseyin252 yazdı:
Aynen öyle kardeşim
Abi bu idrar mevzusu anamızı ağlattı. Bir gün çok iyi bir gün çok kötü. Ben çözemedim bu işi. Bakalım şu siktiğimin ödemi gidince ne olacak.
Hocam sen Muhsin hocaya gidiyordun galiba son durum gelişmeleri nelerdir hoca masaj sonrası için ne önerdi
huseyin252

Bu idrar da sıkıntı soguk penis sendromunda sıkıntı cinsel isteksizlikte sıkıntı bence ödemden degil hale enfeksiyon devam ediyor fındık kadar yer her tarafı etkiliyor işte ilaçlarda işlemiyor sıcak su torbası uyguluyorum hergün bu lökosit olayına gelince bakacam lökosit azalmışmı artmıştı bayramdan sonra kültür lökosit baktıracağız bu a.g hastalık bizi çok uğraştıracak hemde çokkkkkk inşallah geçer geçerde ne zaman biraz sabırrr