Enfeksiyon doktoruna gittim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Genc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Enfeksiyon doktoruna gittim

Mesaj gönderen Genc »

efervesan yazdı:
Genc yazdı:
murat222 yazdı:
Cinsel yolla bulaşan hastalıklar kültür ile saptamak zordur
Multipleks (andflor )pcr yap bide
Yanliz ben bir tek esimle beraber oldum. Onda bir hastalik yok. Sadece ilk zamanlari ters iliskide yapiyorduk. O yuzden cinsel yolla bulasan hastaligin olacigini sanmıyorum.
korunmadan mı vücudun bütün pisliği attığı yere
Zamaninda yaptik bir hata iste
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

Mrshadow yazdı:Zafer hoca buyuk adam bence. Duzende herkeste cikan stafilokoklari, streptokoklari takmiyor adam hakli. Bakin saglam adamlarda bile cikar bunlar. Vucudumuzda beraber yasiyoruz cogu ile. Vicudunuzdaki 1.5 kilo bakteriyi olduremezsiniz. Ancak dengelersiniz. Bence sen bu duyarlilik testine gore antb kullan, hominis gider, baskasi bu defa artar. Bu benim fikrim. Herkes istedigini yapmakta ozgur
kendi hikayemde belirtecektim tesadufen Mrshadow mesajini gorunce konu ile ilgili buraya da ekliyeyim dedim ... Bende ektekiler cikti duyarli antibiyotikleride ekledim ( pamukla penis ici suruntu )

1 Citrobacter spр. : AMIKACIN ,AMOXICILLINE CLAVULANAT,AMIKACIN,CIPROFLOXACIN,CEFTRIAXON,GENTAMICIN,OFLOXACIN

2 Staphylococcus aureus GENTAMICIN ( CEFTRIAXON calisilmamis burada )

3 Streptococcus faecalis : Ampisilin-sulbaktam,imipenem,Sülfametoksazol-trimetoprim (Eş-Trimoxazol, Biseptol),siprofloksasin

4 Staphylococcus haemolyticus : Daptomycin,Cephalothin,Fosfomycin,GENTAMICIN,Linezolid ,Trimeth/Sulfamethoxazole,Oxacillin,Rifampin,Teicoplanin

bu cikan sonuclarla urolujiye gittim dun henuz ilac yazmadi bakiyor ama 3 bakteriyede genta duyarli oldugu icin genta + Ampisilin-sulbaktam seklinde dusunuyor ..diyorki bu bakteriler zaten bizim vucudumuzda var yasiyor bunlari hepsini oldurmek cok zor olmez diyor , birgun biri fazla cikar diger gun cikmayabilir diyor degisir diyor flora gun icerinde degiskenlik gosterebilir diyor cevresel faktorlerden dolayi ...antibiyotik kullansan biri olur bir dgirei bu sefer cikabilir diyor yani ayni Mrshadow soyledigine benzer dedi kazak doktor ...
Bayan partnerimde hicbirsey cikmadi bunlardan neden peki dedim : demek onun bagisiklik saglam diyor , seninkisi ise cok zayif( kaldiki ben ankilozon spondolitte var nalet bagisiklik hastaligi bu rahatsizligimi soylememistim ) bu yuzden diyor , simdi tekrar onla birlikte olsam bunlar bayana gecermi diyorum , hayir gecmez diyor zaten gecseydi gecerdi .. bunlar bulasmaz diyor kendi bakterilerimiz bunlar bizim dedi ... geri kalan kismi kendi hikayem kismina yazayim ..
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

esanjor01 yazdı:
Mrshadow yazdı:Zafer hoca buyuk adam bence. Duzende herkeste cikan stafilokoklari, streptokoklari takmiyor adam hakli. Bakin saglam adamlarda bile cikar bunlar. Vucudumuzda beraber yasiyoruz cogu ile. Vicudunuzdaki 1.5 kilo bakteriyi olduremezsiniz. Ancak dengelersiniz. Bence sen bu duyarlilik testine gore antb kullan, hominis gider, baskasi bu defa artar. Bu benim fikrim. Herkes istedigini yapmakta ozgur
kendi hikayemde belirtecektim tesadufen Mrshadow mesajini gorunce konu ile ilgili buraya da ekliyeyim dedim ... Bende ektekiler cikti duyarli antibiyotikleride ekledim ( pamukla penis ici suruntu )

1 Citrobacter spр. : AMIKACIN ,AMOXICILLINE CLAVULANAT,AMIKACIN,CIPROFLOXACIN,CEFTRIAXON,GENTAMICIN,OFLOXACIN

2 Staphylococcus aureus GENTAMICIN ( CEFTRIAXON calisilmamis burada )

3 Streptococcus faecalis : Ampisilin-sulbaktam,imipenem,Sülfametoksazol-trimetoprim (Eş-Trimoxazol, Biseptol),siprofloksasin

4 Staphylococcus haemolyticus : Daptomycin,Cephalothin,Fosfomycin,GENTAMICIN,Linezolid ,Trimeth/Sulfamethoxazole,Oxacillin,Rifampin,Teicoplanin

bu cikan sonuclarla urolujiye gittim dun henuz ilac yazmadi bakiyor ama 3 bakteriyede genta duyarli oldugu icin genta + Ampisilin-sulbaktam seklinde dusunuyor ..diyorki bu bakteriler zaten bizim vucudumuzda var yasiyor bunlari hepsini oldurmek cok zor olmez diyor , birgun biri fazla cikar diger gun cikmayabilir diyor degisir diyor flora gun icerinde degiskenlik gosterebilir diyor cevresel faktorlerden dolayi ...antibiyotik kullansan biri olur bir dgirei bu sefer cikabilir diyor yani ayni Mrshadow soyledigine benzer dedi kazak doktor ...
Bayan partnerimde hicbirsey cikmadi bunlardan neden peki dedim : demek onun bagisiklik saglam diyor , seninkisi ise cok zayif( kaldiki ben ankilozon spondolitte var nalet bagisiklik hastaligi bu rahatsizligimi soylememistim ) bu yuzden diyor , simdi tekrar onla birlikte olsam bunlar bayana gecermi diyorum , hayir gecmez diyor zaten gecseydi gecerdi .. bunlar bulasmaz diyor kendi bakterilerimiz bunlar bizim dedi ... geri kalan kismi kendi hikayem kismina yazayim ..
ben daha önce paylaşmıştım
floramızda nerde ne var diye.
trilyonlarca bakteri var her yerimizde.
yaklaşık olarak 1.5 kilo toplam ağırlıkları. zerre bile demeyeceğimiz bir varlıkalar bütününün toplamı 1.5 kilo edebiliyor artık düşünün
hepsini öldüremezsiniz. zaten kendinizi de öldürmüş olursunuz. çünkü yararlıları da var. onların da birçoğu sindirime vs yardım ediyolar.
bunlar ayrıca kendi içlerinde savaş halindeler.
ne zaman savaşırız? enfeksiyon olduğu zaman. enfeksiyon var mı? herifin lokosit 0 kullanayım diyor
kullan sen bilirsin
Canaydogan

Mesaj gönderen Canaydogan »

esanjor01 kardeşim, Staphylococcus aureus bakterisinin organları enfekt ederek ölüme kadar götürmeye neden olduğunu biliyormuydunuz? Hangi bakteri olursa olsun önemli olan patolojik etki gösterip göstermediğidir. Vücudumuzda candida bulunur, bunun sayısının artması bizde enfeksiyonlara neden olmuyor mu? Bizler bu candida nın sayısını düzeltmek için özel bir diyet yaparak kurtulmaya çalışırız. Prostatta flora bakterisinin bulunduğuna dair hiç bir kanıt yok. Kaldı ki ürologlar bu tip şeyleri pek ciddiye almaz. Antibiyogram sonucunu ürologa götürmen çok büyük hata bu arada. Bunun kararını verecek olan enfeksiyon hastalıklarıdır. Eğer prostatımızda 15-20 den fazla flora bakterisi varsa neden test sonuçlarında sadece 1-2 bakteri çıkıyor? Demek ki orada o bakterinin bi etkinliği varki dikkat çekiyor artık. Farklı lablarda farklı zamanalrda testleri tekrarlayın. Eğer onlardada bubakteriler çıkıyorsa zaten probleminizin bu olma ihtimali vardır. Bence bu işe iyimser yaklaşan arkadaşların ağrısı sızısı pek yok...
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

[quote="Canaydogan"]esanjor01 kardeşim, Staphylococcus aureus bakterisinin organları enfekt ederek ölüme kadar götürmeye neden olduğunu biliyormuydunuz? Hangi bakteri olursa olsun önemli olan patolojik etki gösterip göstermediğidir. Vücudumuzda candida bulunur, bunun sayısının artması bizde enfeksiyonlara neden olmuyor mu? Bizler bu candida nın sayısını düzeltmek için özel bir diyet yaparak kurtulmaya çalışırız. Prostatta flora bakterisinin bulunduğuna dair hiç bir kanıt yok. Kaldı ki ürologlar bu tip şeyleri pek ciddiye almaz. Antibiyogram sonucunu ürologa götürmen çok büyük hata bu arada. Bunun kararını verecek olan enfeksiyon hastalıklarıdır. Eğer prostatımızda 15-20 den fazla flora bakterisi varsa neden test sonuçlarında sadece 1-2 bakteri çıkıyor? Demek ki orada o bakterinin bi etkinliği varki dikkat çekiyor artık. Farklı lablarda farklı zamanalrda testleri tekrarlayın. Eğer onlardada bubakteriler çıkıyorsa zaten probleminizin bu olma ihtimali vardır. Bence bu işe iyimser yaklaşan arkadaşların ağrısı sızısı pek yok...[/quote

Eğer lökasit yüksek ve flora bakterisi çıkıyorsa tedavi edilebilir ancak lökasit yok ancak flora bakterisi var bunun penisten örnek alırken deriden bulaş ihtimali yüksektir