şöyle bir paylaşıma denk geldim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ant07
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

şöyle bir paylaşıma denk geldim

Mesaj gönderen ant07 »

arkadaşlar belki burada da paylaşılmış olabilir, bilmiyorum. Blog yazısı, tecrübeli arkadaşlar geçerliliği üzerinde yorum yapabilir..

http://liveinyourbodyaligned.blogspot.c ... chive.html
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: şöyle bir paylaşıma denk geldim

Mesaj gönderen bb544 »

ant07 yazdı:arkadaşlar belki burada da paylaşılmış olabilir, bilmiyorum. Blog yazısı, tecrübeli arkadaşlar geçerliliği üzerinde yorum yapabilir..

Akşam ceviri ile bakıcam
Allah büyük :roll:
ant07
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen ant07 »

bb544 yazdı:
ant07 yazdı:arkadaşlar belki burada da paylaşılmış olabilir, bilmiyorum. Blog yazısı, tecrübeli arkadaşlar geçerliliği üzerinde yorum yapabilir..

Akşam ceviri ile bakıcam
Hocam bakabildin mi paylaşıma?

kabaca söylenen şu; non bakteriyel prostatit rahatsızlığının yada pelvik taban bozukluğunun uyumusuz kas iskelet yapısından kaynaklandığını, bunu düzeltebilmenin yolunun fiziksel düzenleme ile olabileceğinden bahsediyor...

alt kas gruplarının (bazılarının isimlerini vermiş anlayamadım) güçsüz olması pelvik bölgesine fazla baskı yaratıyor, bu baskı sonucunda bölge intihaplanmaya, kan akışının o bölgede zayıflamasına ve gerekli sinyallerin o bölgede sağlıklı çalışamamasına yol açıyor. netice olarak prostatit semptomları görülüyor.

çözüm olarak; pelvik bölgesinden yükü kaldırmak. bunun içinde sırt ve alt kas gruplarının güçlenmesi gerekliliğinden bahsediyor. squat hareketi üzerinde fazlaca durmuş.
toprak12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen toprak12 »

>>ÇEVİRİ<<

Kronik prostatitlerin% 95'i bakteriyel değildir ve büyük olasılıkla pelvik taban fonksiyon bozukluğunun bir sonucudur. Bakteriyel olmayan, ağrının bir enfeksiyonun sonucu olmadığı ve antibiyotiklerle "NOT" tedavi edilemeyeceği anlamına gelir. Ama vücudunuzun uyumsuz olduğu kas-iskelet sistemi sorunları ile ilgisi var. Uyum, vücudun tüm bölümlerinin optimum sağlık için birbirlerine göre nasıl konumlandırıldığıdır.

Neredeyse üç yıl boyunca vücudumun uyumsuzluğundan dolayı pelvik ağrıya dönüşen kronik prostatit olarak başlayanlarla mücadele ettim. İdrarla acı çektim üretra, rektum ve genital bölgede sıklık, aciliyet ve ağrı; beni yürüttüğümü, oturduğumu, uyuduğumu ve cinsiyetle meşgul olduğumu etkiledi. Bir çok ilaç alıyordum; antibiyotik, ağrı kesici, kas gevşetici ve mesanem için ilaç kullanıyordum. 65 yaşındaki erkeklerden oluşan bir odadan çok sayıda testin - idrar, kan, STD, ultrason, testosteron ve daha fazla prostat muayenesi yaptım. Çok sayıda doktora gittim - Ürologlar (4), proktolog, dermatologlar, nörologlar, vb ... ve çok sayıda fiziksel terapist (ikisi pelvik ağrı konusunda uzmanlaşmış). Ayrıca bir masaj terapisti, rolfer, visseral manipülatör ve karnaval sakral terapisti gördüm. Yaralanmalara hakaret eklemek için ayak ağrıları (plantar fasiit) ve karın / karın ağrılarım başladı. Boğazımdan aşağıya bir kapsam koydukları bir gastroskopi sınavına girdim ve olumsuz çıktı. boğaz kandidiyazında aşırı antibiyotik kullanımından buldular.

Sigorta şirketim bana mektuplar yazıyordu - "Neler oluyor? ... tüm bu doktorlar ... tüm bu testler ...?" Çoğu kronik ağrı gibi, pelvik ağrı da fizikseldir. Nadiren bahsettiğim acıdan kurtulmaya çalışmak için harcadığınız zaman ve çaba ... harcadığınız para, banka hesabım kayboluyordu ve ilişkileriniz - yıllar geçtikçe aile acınızı duymaktan yorulabilir ve eşiniz çok fazla tolerans gösterebilir. Ancak, Restorative Exercise TM 'i bulana kadar değildi , parçaları bir araya getirip tekrar acısız yaşadım!
Prostatit, çoğu zaman prostatit değildir. Pelvik taban çok sıkı olduğu zaman, sakatı hizalamanın dışına çekerek, pelvis kasesine ileri getirebilir. Pelvik taban düzgün çalışmadığında, organlarınız aşağı doğru göç etmeye başlar, bu da bir sürü sorun yaratır. Organlar prostatta dinlendiğinde, iltihaplanmaya neden olabilir ve kan dolaşımını, atıkların giderilmesini ve bölgeye elektrik akışını azaltabilir; bu da cinsel fonksiyonların azalmasına, prostat sorunlarının, bağırsak ve idrar sorunlarının azalmasına neden olabilir. Göreceğiniz gibi, leğen kemiğinin konumu, sıkı kalçalar ve zayıf glütenler büyük bir rol oynar, hepsi Hizalamanıza yapar!

Erkeklerde de pelvis ve pelvik taban bulunur, sadece bir kadın meselesi değildir.

PELVİK ZEMİN ANATOMİSİ (PF)
PF kase şeklinde bir pelvik diyaframdan oluşur.
Kaslar-
PF = levator ani + coccygeus (bu kas bizde olan kuyruğumuzu salladı)
levator ani = pubococcygeus + iliococcygeus
pubococcygeus = puborectalis + puboprostaticus
Obturator Internus (iliococcygeus'a yapışır) ve Piriformis duvarları oluşturur.
PF kasları kasık kemiğinden sakrum / koksikse doğru ilerler.
PF organlarını tutuyor. Bu kaslar sıkı ve kısıtlı ise, tüm bu kasları çeker, anüs ve sakrumla birlikte kasık kemiğe doğru ilerler, hizalamadan çeker .

Pudendal sinir pelvik ağrıda önemli bir rol oynayabilir. Pudendal sinir S2, S3 ve S4'te başlar ve rektum, skrotum, penis ve mesaneye yayılır. Sinir yolu boyunca sıkışıp kalabilir ve oturma ile kötüleşen tahrişe / ağrıya neden olabilir. Burası kaslarınızı uzatma ve güçlendirme (güç üretme) fark yaratabilir. Hadi başlayalım.

RAHATLAYIN
Öncelikle, nasıl rahatlayacağınızı ve pelvik tabanınızı bırakmayı öğrenmelisiniz. Muhtemelen bütün gün pelvik tabanınızı sıkı tuttuğunuzun farkında değilsiniz. Ve bir kası gererek, onu kısaltırsınız ve bu nedenle onları zayıflatırsınız. Kasların doğru uzunlukta olması gerekir. Kasların serbest bırakılması ve büzülmesi gerekir. Dikkatli olmak için önce pelvik tabanın gitmesine ve gevşemesine izin vermelisiniz. Şimdi tekrar pelvik tabanını gevşet çünkü ilk seferinde bıraktığın zaman, tamamen gitmesine izin vermediğinden eminim. Gün boyunca pelvik tabandan çıkarken dikkatli olun. Güvenli değilse, vücudun gitmesine izin vermiyor.

AYAK Her Kadının Kılavuzunu Ayak Ağrısı Rölyefine
tavsiye ederim .Bir kadının ayak kitabında olduğunu söyleyebileceğini biliyorum. Başlığın sizi aldatmasına izin vermeyin, bu kitap sizin için de.

Solda kitabın kapağı var, ama kitap kapağını sağda düşünmek isteyebilirsin. Biyomekanist Katy Bowman, ayak anatomisi, ayak fonksiyon bozuklukları ve bununla ilgili ne yapacağınız konusunda sizi “gezer”. Ayak fonksiyonlarının çoğunun DNA'nızda nasıl olmadığını, hizalama, hareket ve kötü alışkanlıklarınızla daha çok ilgisi olduğunu açıkladığından, bunu basit ve kolay hale getirir. Ayağın ve alt bacağın fonksiyonunu harekete geçirip geri yüklediğinizde, kalçaların hizalanmasına yardımcı olur ve pelvik tabanı en iyi şekilde çalışacak şekilde konumlandırır. Ayaktaki hareket kabiliyetinin olmaması, tüm bacağını ve kalçasını sürükler.

KÖPÜK MAKARASI
Köpük haddeleme derin bir doku masajına sahip olmak gibidir. Sıkı dokular üzerinde sıkı bir köpük rulo kullanmak, gevşetmelerine yardımcı olacaktır. Bu esneklik ve hareketliliğinizi artırır. Köpük haddeleme ilk başta, özellikle addüktör bölgesinde ağrılı olabilir. Yuvarlanması zor olan yerlerde, bu alanın daha fazla yuvarlanmaya ihtiyacı vardır. Her alan için, 1 ila 3 dakika arasında geçiş yapmak istersiniz. Hassas bir nokta hissederseniz, 10 saniye basılı tutun ve devam edin. Bence ızgara parÁalanmaz iyi köpük rulo yapar, ancak daha az pahalı olanlar satın alabilirsiniz. Siyah köpük silindirleri sağlam ve ucuzdur.

AYAKKABI
Olumlu topuk ayakkabılardan çıkmak istiyorsun. Olumlu bir topuk ayakkabı anında tüm eklemlerinizin mekaniğini etkiler. Topuklu ayakkabılar, evet elbise ayakkabısı ve koşu ayakkabısı bir inç topuklu olabilir ve ayak bileğinde oluşturulan açısal değişiklikler nedeniyle dikey hizalamayı önler.
İşte yalınayak / minimalist tip ayakkabılar için bazı siteler.
birthdayshoes
Yol Koşucu Sporu
Son zamanlarda en sevdiğim yalınayak tip ayakkabılardan biri de Skechers GO biyonik.

Topuktan ayağa sıfıra sıfır, ayakları serbestçe hareket ettirmek için geniş bir ayak kutusu vardır ve taban ince ve esnektir. Hatta taban hakkında daha fazla bilgi edinmek için iç tabanını çıkardım. Daha az ayakkabı, daha fazla sensin!

Kalçaları Açın ve Güçlendirin (güç üretin)
Çok fazla oturmak ve yeterince hareket etmemek problemin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Eklemlerimizi çok fazla hareket ettirmediğimizde sağlığımızı etkileyebilir. Bazı hareketler hamstrings, addductors vb. Gibi uzayan dokuları hedef almanıza ve dörtlüleri gevşetmeye ya da psoaları bırakmaya yardımcı olur. Dokudaki gerilim, pelvisin nötr oturmasına izin vermez, bu da zayıf bir çekirdeklidir.
Ton glute kasları PF kaslarını doğru uzunlukta ve sakrum hizasında tutar.

Latissimus dorsi, bir çekirdek kasıdır. Lat'ler sırtın büyük bir kısmını kaplar ve lumbodorsal ve sakral fasya yoluyla sakrum ve koksiye tutturur ve bu da latları sakrum üzerinde en büyük kas uygulama kuvveti yapar. Çekme, tırmanma ve sallanma gibi hareketler (maymun çubuklarının arasından geçmek gibi) bu kaslara zarar verir. Latinler, omurganın ve pelvisin dengelenmesinde yardımcı olur.

YÜRÜME
Optimal yürüyüş düzeniniz yoksa, optimal PF sağlığına sahip olamazsınız. Ne zaman konuşsam * nasıl yürüyeceğim *, çoğu insan "Yürüyor mu? İki yaşından beri yürüyorum" diyor. Evet, elbette bir süredir yürüyordunuz, ancak yıllar süren ayakkabı giymek, oturmak ve vücudunuzu en iyi şekilde kullanmamak, uygun olmayan kasları yürürken kullanmanıza ve kalça uzatma yürüyüşü yerine öne doğru öne doğru bir yürüteç yapmanıza neden olabilirdi ( glute / hamstring kasları). İşte bize nasıl yürüyeceğimizi gösterecek iki yıl. Bu Amari'nin okulun ilk günü.

Düz ayağına bak, topuk vuruşu, düz bacaklar ve sol bacak kalça uzantısında. Head, Arms veya Torso (HAT) hakkında konuşmayacağım, ancak üst gövdenin üst üste nasıl yığıldığını görebilirsiniz. Kalça uzatma GLUTES ve hamstrings geliyor. İleriye doğru, pelvik tabanınızı uzatan ve güçlendiren GLUTES'inizle geriye doğru (kalça uzatma) bastırıyorsunuz. Bu hareket, kalça fleksörünüzde psoalarınız gibi bir uzunluk olduğunda olduğunda en iyi şekilde gerçekleşir. Ayrıca, hamstrings ve buzağılarınız sıkı ise psoaların ve pelvik tabanın en iyi şekilde çalışmasını önler.

Psoas ve solunum mekaniği PF'yi etkileyebilir.

Psoas ve nefes kendi bloglarına ihtiyacım var, ki yakında yazacağım. Solunumla, sıkı bir PF'nin solunumu ve zayıf çekirdeği nasıl etkilediğini tartışacağım. Psoalarla, psoaların PF disfonksiyonunda nasıl bir rol oynadığı ve apandisit yaptığımı ve psoa'larımın pelvisimi nasıl döndürdüğünü ve kaburgalarımı aldığını düşünen doktorlarla ER'de nasıl sonuçlandığını.

OTURMA
Çok fazla oturmak İYİLEŞTİRMEDE yürümek, koşmak ve ayakta durmaktan ödün vermiştir, ancak doğru oturmak fark yaratabilir. Bunu ortaya çıkarmak aptalca görünebilir, gittikçe daha fazla insan doğru oturmuyor. Herhangi bir günde, bir NYC metro istasyonuna binebilirim ve insanların çoğunluğu sakallı bir leğen kemiğine oturarak sakrumlarına otururlar. Oturmak için inşa edilmemiş bir alana gereksiz baskı uygularsanız iyileştirmeler yapamazsınız! İsşiyal tübelliğinize oturmak istersiniz (Almanca "sitzbeine" kelimesinden gelen sitz kemikleri = oturması gereken kemikler). Sitz kemiklerinize oturduğunuzda, pelvisinizi kasık kemiği ve ASIS ile aynı hizada olacak şekilde dengelersiniz.

sQUAT
Squat, eklemleri açan ve GLUTES, hamstrings, buzağılar ve kuadrisepsleri hedef alan (alt bacağınızın pozisyonuna bağlı olarak) yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden biridir. Ayrıca, ağız kavgası göbeğinizi işler ve dengenizi iyileştirir, ancak çoğu pelvik tabanınızı (pelvik çıkış) açar. Birçok insan, alt bacağın pozisyonuyla daha fazla ilgisi olan diz problemlerinden şikayetçidir. Dizleriniz ileri doğru hareket ettiğinde, ayağınızın üzerinden diz ekimine gereksiz yere baskı uygular ve kuadrisepsinizi kullanırsınız. Fakat çömelme arkasındaki başarı ve güç GLUTES ve hamstrings geliyor. Çömelme, tüm eklemlerinizin tam hareket aralığına ve alt bedeninizin doğru ağırlık / ağırlık oranına yöneliktir. Bir ağız kavgası yaparken kilit unsurlardan biri pelvisinizi sökmek, daha çok diz ve glute üzerindeki baskılar artmaz. Düz çömelme, zeminde topuklu ayakkabılar, dikey parlar, bacaklar omuz genişliğini birbirinden ayırır, pelvis nötr ve çözülmemiş, lomber eğri ... şimdi, arkadaki kuvveti oluşturmak için GLUTES ile kaldırın. Çoğu insan, dizlerini öne çıkarır ve dizlerine baskı uygulayan dörtlü ayakları ile kaldırır. Çömelmeden önce, kalçalarınızı açmak için zaman harcamanız gerekebilir. Kapı kollarına tutunmak isteyebilirsiniz, böylece hareketi doğru biçimde aşağı alabilirsiniz. Ağız kavgası, kendi blogunu da hak eden çok karmaşık bir hareket. dizlerini öne çıkar ve dizlerine baskı uygulayan dörtlü ayakları ile kaldır. Çömelmeden önce, kalçalarınızı açmak için zaman harcamanız gerekebilir. Kapı kollarına tutunmak isteyebilirsiniz, böylece hareketi doğru biçimde aşağı alabilirsiniz. Ağız kavgası, kendi blogunu da hak eden çok karmaşık bir hareket. dizlerini öne çıkar ve dizlerine baskı uygulayan dörtlü ayakları ile kaldır. Çömelmeden önce, kalçalarınızı açmak için zaman harcamanız gerekebilir. Kapı kollarına tutunmak isteyebilirsiniz, böylece hareketi doğru biçimde aşağı alabilirsiniz. Ağız kavgası, kendi blogunu da hak eden çok karmaşık bir hareket.

Gördüğünüz gibi, günlük alışkanlıklarınız, ayakkabı seçiminiz, oturma şekliniz, çok fazla oturmanız, yürüyüş düzeniniz vb. Hepsi pelvik taban fonksiyon bozukluğunda rol oynar. Ayrıca, bazı PT'lerin yaptığı içsel çalışmadan bahsetmedim. İç çalışma rektuma eldivenli bir parmak sokmakla yapılır ve pudendal siniri palpe etmek, ağrı ve sansıya yol açacak tetik noktalarını serbest bırakmak, vb. İşlemlerde yardımcı olabilir. Ama bu, resmin sadece bir kısmı, nokta hakkında değiliz. tedavi, her şeyi düzeltmek zorundasın! Örneğin, omuz kuşağında olduğu gibi PF'nin üstünde olanlar, ayaklarda olduğu gibi PF'nin altında olduğu gibi PFD için de bir problemdir. Kendinizi daha iyi hissetmek istemezsiniz ve gelecek yıllar boyunca hala alevlenmeler var. Sabah, öğlen ve gece yaşam kalitenizi etkileyebilir. Her şeyi düzeltmek zorundasın!