Takviyeler hakkında

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Takviyeler hakkında

Mesaj gönderen efervesan »

arkadaşlar araştırmalarım ve okuduğum kaynaklara göre vücuttaki yârarların ve iltihabın giderilmesinde omega 3 baya etkili nelerde vardır Dersenz kolayca ulaşabileceğiniz balık , balık yağı ve keten tohumunda ayrıca bunların içeriklerinde ala da bulunmakta bu hastalıkta diyet çok önemli vucüda gereken besinleri veririrseniz vücut kendini onaracaktır er ya da geç içiniz rahat olsun
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Takviyeler hakkında

Mesaj gönderen osmankul »

Bu iddan keske dogru olabilse, omega 3 kani sulandirdigi icin prostata daha fazla kan gitmesini saglamasi teoride mumkun ancak pratikte boyle oluyor mu calisma var mi bilmiyorum ama teoride mumkun ben bunun icin aspirin kullaniyorum. Antienflamatuar ozelligide vucudun kendi yaptigi enflamasyon icin gecerli olabilir ancak mikroplarda ne kadar ise yarar ? Bence sadece destek olabilir yoksa antibiyotigin yaptigini yapamaz ki prof rasim kucukusta nin balik yagi omega 3 icin olan yazisini okursaniz bu iddanizdan vaz bile gecebilirsiniz. Omaga3 konusuda baya bir tartisma konusu anlasilan prostat kanseri yaptigida bir ara idda edildi. Yeni arastirmalar balik yagi+omega3 ve aspirin hakkinda bile su an kabul ettigimiz dogrulari degistirebilir. Ayrica bitkisel kokenli omega 3 ler pek zengin degildir balik yaginin konsantre edilmesiyle elde edilen omega 3 ler daha iyi tabi pahalidirda. Bence ginko bloba kullansak ondan fazla ise yarar en azindan standardize ekstresinin baya bir ise yaradigi simdilik ispat edilmis gozukuyor. Omega3 ve aspirin ile ilgili yapilan ve 203x tamamlanicak arastirmanin gecici ilk sonuclarini gecen gun bir yerlerde okudum sonuclar omega 3 ve aspirin icin pek ic acici degildi. Zamani evvelinde konsantre balik yaglarina baya bir para dokmustum su an bosuna para harcamisim deme noktasindayim.
efervesan

Hocam ben zaten tedavi eder antibiyotik yaptığı işi yapar demiyorum takviye amaçlı misal ben kendi beslenmemi dikkate aldığımda omega 3 çok az ya da hiç almıyorum nerdeyse demem sadece su diyetimizi dengeli yapalım vücut kendini onarır zaten
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Trental etkisi olabilir kan akışı için
Allah büyük :roll:
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Bu hastaligin sebebi idrar yollarindan bir sekilde mikroplarin prostata ulasmasi beslenmeyle bir alakasi yok. Ancak iyi beslenmek tum hastaliklar icin olumlu etkileri olucaktir. Omega 3 u yeterli almadigimizda acik. Kani sulandirdigini dusunerek prostata kan akisini arttirabiliyorsa isimize yarar ancak bu isi aspirin, trental, ginko bloba kadar iyi yapar mi ? Maliyet acisindan da aspirin en ucuz kan sulandirici. Tabi omega 3 un diger faydalarina girmiyorum.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

somon balığı omega 3 konusunda en zengin kaynaktır. her pazar yeriz, fırında yapıyorum pişirmesi de kolay..
efervesan

Arkadaşlar okuduğum kitaplardan ortaya koyduğum sonuç şu biz eğer prostatı onarmak ve sağlığımıza kavuşmak istiyorsak bağırsaklarımızı bşr an önce tedavi edip eski haline getirmeliyiz çünkü bağırsakalardski yararlı mikroplar bizim TSK Mız anlayacağınız güçsüz kalınca mikroplar sağa sola sıçrıyor Kadir abinin de dediği gibi fermente gıdalar arkadaşlar çok önemli bağırsakları önce adam etmeliyiz ki yol alalım
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

efervesan yazdı:Arkadaşlar okuduğum kitaplardan ortaya koyduğum sonuç şu biz eğer prostatı onarmak ve sağlığımıza kavuşmak istiyorsak bağırsaklarımızı bşr an önce tedavi edip eski haline getirmeliyiz çünkü bağırsakalardski yararlı mikroplar bizim TSK Mız anlayacağınız güçsüz kalınca mikroplar sağa sola sıçrıyor Kadir abinin de dediği gibi fermente gıdalar arkadaşlar çok önemli bağırsakları önce adam etmeliyiz ki yol alalım
Aynen bağırsaklar çok önemli çok sıkıntı çekiyorum ben sahsen
efervesan

Bağırsaklar aslında bşr çok hastalığın temelinde bulunuyor çünkü bağırsaklar yararlı bakteriler ile zararlı bakterileri baskılıyor ben en kötü günlerime bakıyorum hep kötü beslenme ne zaman beslenmeyi düzene soktum o zaman daha iyi oldum artık şunu kabul ediyorum benim için şade düz antibiyotik bu işi çözmeyecek