Güzel Bit Makale

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Uzunyol2

Re: Güzel Bit Makale

Mesaj gönderen Uzunyol2 »

huseyin252 yazdı:Ben bu illetin bir tedavisini bulup diyetini yapıp sporumuzu yapsam yaşam kalitesini değiştirsek yinede iyileşemiyormuyuz
İyileşen var hocam en başta Kadir Bey
İyi hocaya denk gelecen sadece
Benimki non bakteriyel onla Zafer Hoca ilgilenmiyor daha doğrusı o hastalıgı kabul etmiyor

Muhsin hoca ediyor bu hastalıgı ve ona göre tefavi yapıyor
Zafer Hoca da iyi bir hoca tabii
Cenesuyu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Cenesuyu »

Uzunyol2 yazdı: .....
Sigorta geçiyor o zaman muayene ücreti fark ne ise o
Sigortam var o zaman ne kadar oluyor bu kısmı anlamadım k.bakma
Uzunyol2

Cenesuyu yazdı:
Benim yok o nedenle bilmiyorum ama tamamlayıcımsihorta ssk geçiyor dediler
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Uzunyol2 yazdı:
Cenesuyu yazdı:

Sigortan yoksa sgk dan genel sağlık sigortası yaptır aylık 55 tlye tüm sgk ile anlaşmalı özel hastanelerde geçer netten araştırma yap
Uzunyol2

murat222 yazdı:
Uzunyol2 yazdı:
Cenesuyu yazdı:

Sigortan yoksa sgk dan genel sağlık sigortası yaptır aylık 55 tlye tüm sgk ile anlaşmalı özel hastanelerde geçer netten araştırma yap
Araştırayım
kazaktime
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen kazaktime »

Arkadaşlar prostatit zamanı penisten sıvı gelirmi? Bu klamadiaya ait mi?
Uzunyol2

kazaktime yazdı:Arkadaşlar prostatit zamanı penisten sıvı gelirmi? Bu klamadiaya ait mi?
Hocam sıvıya kültür yaptırın Kadir Bey’in yazdıklarını okuyalım. İstanbul’da Zafer Hoca ya da Muhsin Hoca ya gidilebilir
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Muhsin bey cüneyt beyle beraber aynı hastanede calışmış ise cüneyt hoca muhsin bey kabul etmiyor kronikprostatit hastalıgını demişti(aramızda böyle bir muhabbet geçmişti cüneyt beyle aynı kişimi tam emin degilim)demekki doktor kendini geliştirdi aynı kişinden bahsediyorsak aklıma geldi söylemek istedim.
Allah büyük :roll:
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Lokosit yani iltihap yoksa zaten onun adi prostat-it olmaz. Zafer hoca hakli bence
Uzunyol2

Mrshadow yazdı:Lokosit yani iltihap yoksa zaten onun adi prostat-it olmaz. Zafer hoca hakli bence
O non bakteriyeli kabul etmiyor, ne yapalım alternatif bakmayalım mı? Bana gelme kimseye de gitme ağrı kesici iç diyor.

Kadir Beyin tüm yazılarını okudum o mutlaka antibiyogtam ve kültür yaptırın diyor lökosit yoksa. Ona doktorlardan çok güceniyorum
Mrshadow

İnflamasyon yoksa bence antb icilmemeli de.
Tabii siz pcr, kultur vs yaptirin. Kadir abi ne diuorsa odur biz onun kadar bilemeyiz elbet
Uzunyol2

Mrshadow yazdı:İnflamasyon yoksa bence antb icilmemeli de.
Tabii siz pcr, kultur vs yaptirin. Kadir abi ne diuorsa odur biz onun kadar bilemeyiz elbet
Lökosit yok ama prostta iltihap var, şişlik ve tüm kp belirtileri var. Laba kültür verdik bakteri üremiş. Hamgileri olduguna bakacagız. Yani bakteri çıktı.

Demekli sadece lökosit bakmak yetmiyor.
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

Pcr ve kulturü icin tek prostat sıvısı yetiyormu yani tek seferde ikisine de bakiliyiormu benim lokosit normal seviyeye geldi ama semptomlarda ozelliklede idrar probleminde degidiklik yok.
Mrshadow

Hocam iltihap dedigin sey zaten lokosittir. Odem ise bu iltihaba bagli olusur. Odemi doktor rektal tuse de dahi anlar. Onun icin zafer hoca surekli sicak suyu tavsiye eder, odemi azaltmak icin. Anlamlar karismasin
Odem : iltihaba bagli sislİk
İnflasmasyon : iltihap olusmasi
Enfeksiyon : organin mikroorganizmalar tarafindan saldiriya ugramasi, hucre yikimi.

Benim nazarimda eger lokosit yani inflamasyon yoksa antb kullanilmamasi gerektigi, zira eger bunu yapacak sayida bakteri yoksa hicbir organin steril olmadigi, vucudumuzda 1.5 kilo bakteri tasidigimiz unutulmamali.
Uzunyol2

ist86 yazdı:
Pcr ve kulturü icin tek prostat sıvısı yetiyormu yani tek seferde ikisine de bakiliyiormu benim lokosit normal seviyeye geldi ama semptomlarda ozelliklede idrar probleminde degidiklik yok.
Yok çift çubuk alıp bakıyorlar. Ayrı ortamlarda ürüyor bunlar
Uzunyol2

Mrshadow yazdı:Hocam iltihap dedigin sey zaten lokosittir. Odem ise bu iltihaba bagli olusur. Odemi doktor rektal tuse de dahi anlar. Onun icin zafer hoca surekli sicak suyu tavsiye eder, odemi azaltmak icin. Anlamlar karismasin
Odem : iltihaba bagli sislİk
İnflasmasyon : iltihap olusmasi
Enfeksiyon : organin mikroorganizmalar tarafindan saldiriya ugramasi, hucre yikimi.

Benim nazarimda eger lokosit yani inflamasyon yoksa antb kullanilmamasi gerektigi, zira eger bunu yapacak sayida bakteri yoksa hicbir organin steril olmadigi, vucudumuzda 1.5 kilo bakteri tasidigimiz unutulmamali.
Bakteri var şişlik var tüm semptomlar var ama lökspit yok diye kp değiliz mi yani? Ya da varmış atlatmışız?

Tek referans lökosit ise işimiz zor; ama türkiyede lokosit bakmayan ya da benim gibi bakıp bulunamayan hastalar ne yapacak?

Bence bu hastalıkta sadece lökosite bakıp karar vermek yanlış. Zafer Hoca (ki bende gittim gerçekten bilgili hatta hastanenin eski ortagı imiş, eczaneleri varmış yani o kadar uzman biri) tek standara bakıyor yoksa ağrı kesici veriyor ama sorun geçmiyor ne yapalım bu durumda? Eğer sadece lökosit yetiyorsq neden bu testler? Lütfen
Bilgilendir abi bizi kurtulalım yeter kimin kurtardıgının önemi yok
Privatee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Privatee »

Zafer hocaya bende gittim çok ilgili birisi işin ehli ama prostat sıvısında bakteri üremiyorsa prostatit değilsin diyor bende üremedi fakat travid 400 yazdı 1 gün kullandım zaten evhamlı, okb ve takıntı sorunum var dahada arttırdı bir gün sonra tekrar gittiğim de ilacı kesti tit tekrar yapıldı titde lokosit 5 den 2 ye düşmüştü bakteri 500 lerden 200 lere referansa düşmüştü 1 tane bile işe yaramış birşeyin zaten yok dedi kız arkadaş edin hayatın keyfine bak dedi zaten başımıza bu karı milletinden gelen geldi:D (gülüyorum sinirden) başka hastanede pcr yaptırdım sıvıda bakteri üredi candida çıktı. Pcr heralde en sağlıklı sonuç alma yöntemi diye düşünüyorum.
Uzunyol2

Privatee yazdı:Zafer hocaya bende gittim çok ilgili birisi işin ehli ama prostat sıvısında bakteri üremiyorsa prostatit değilsin diyor bende üremedi fakat travid 400 yazdı 1 gün kullandım zaten evhamlı, okb ve takıntı sorunum var dahada arttırdı bir gün sonra tekrar gittiğim de ilacı kesti tit tekrar yapıldı titde lokosit 5 den 2 ye düşmüştü bakteri 500 lerden 200 lere referansa düşmüştü 1 tane bile işe yaramış birşeyin zaten yok dedi kız arkadaş edin hayatın keyfine bak dedi zaten başımıza bu karı milletinden gelen geldi:D (gülüyorum sinirden) başka hastanede pcr yaptırdım sıvıda bakteri üredi candida çıktı. Pcr heralde en sağlıklı sonuç alma yöntemi diye düşünüyorum.
Evet pcr ve kültür ile antibiyogram imiş forumda yaIyor.
Uzunyol2

huseyin252 yazdı:Selam bu hastalık bende başlayalı iki ay oldu nasıl iyileşeceğiz dostum çok illet bir hastalık doktor nerde tedavi edebiliyormu
İstanbul beylikdüzü medicana hastanesinde
Nihat1062

Mesaj gönderen Nihat1062 »

Uzunyol2 yazdı:
murat222 yazdı:Bu doktora da gidilebilir herşey yapıyor gibi
Ben dün başladım hocaya, 30 dk muayene etti. Şaka gibi neler anlattı prostatı video ile gösterdi

Mikroskobu cep telefonuna bağlı o bakarken sende cepten izliyorsun. İtalyaya gitmiş bu konuda.

Umudum arttı

Kim bu doktor hangi ilde hangi hastane
Uzunyol2

Nihat1062 yazdı:
Uzunyol2 yazdı:
murat222 yazdı:Bu doktora da gidilebilir herşey yapıyor gibi
Ben dün başladım hocaya, 30 dk muayene etti. Şaka gibi neler anlattı prostatı video ile gösterdi

Mikroskobu cep telefonuna bağlı o bakarken sende cepten izliyorsun. İtalyaya gitmiş bu konuda.

Umudum arttı

Kim bu doktor hangi ilde hangi hastane
İstanbul Medicana International’da.
murat222

bb544 yazdı:Muhsin bey cüneyt beyle beraber aynı hastanede calışmış ise cüneyt hoca muhsin bey kabul etmiyor kronikprostatit hastalıgını demişti(aramızda böyle bir muhabbet geçmişti cüneyt beyle aynı kişimi tam emin degilim)demekki doktor kendini geliştirdi aynı kişinden bahsediyorsak aklıma geldi söylemek istedim.
Cüneyt hoca ile çalışan doktor kardeşim bn yorumlarda buldum beraber çalıştıklarını
murat222

Uzunyol2 yazdı:
Privatee yazdı:Zafer hocaya bende gittim çok ilgili birisi işin ehli ama prostat sıvısında bakteri üremiyorsa prostatit değilsin diyor bende üremedi fakat travid 400 yazdı 1 gün kullandım zaten evhamlı, okb ve takıntı sorunum var dahada arttırdı bir gün sonra tekrar gittiğim de ilacı kesti tit tekrar yapıldı titde lokosit 5 den 2 ye düşmüştü bakteri 500 lerden 200 lere referansa düşmüştü 1 tane bile işe yaramış birşeyin zaten yok dedi kız arkadaş edin hayatın keyfine bak dedi zaten başımıza bu karı milletinden gelen geldi:D (gülüyorum sinirden) başka hastanede pcr yaptırdım sıvıda bakteri üredi candida çıktı. Pcr heralde en sağlıklı sonuç alma yöntemi diye düşünüyorum.

Senden muhsin hoca hem kültür hem pcr için mi örnek aldı
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

murat222 yazdı:
bb544 yazdı:Muhsin bey cüneyt beyle beraber aynı hastanede calışmış ise cüneyt hoca muhsin bey kabul etmiyor kronikprostatit hastalıgını demişti(aramızda böyle bir muhabbet geçmişti cüneyt beyle aynı kişimi tam emin degilim)demekki doktor kendini geliştirdi aynı kişinden bahsediyorsak aklıma geldi söylemek istedim.
Cüneyt hoca ile çalışan doktor kardeşim bn yorumlarda buldum beraber çalıştıklarını
Abi bu doktor yeni bilgi kazanmış olmalı cüneyt hoca bahsetmişti hastalıgı bile kabul etmiyor diye. Ama bir doktor kazanmakta bizim gibi hastalar için güzel
Allah büyük :roll:
Privatee

Mesaj gönderen Privatee »

murat222 yazdı:
Uzunyol2 yazdı:

Senden muhsin hoca hem kültür hem pcr için mi örnek aldı
Ben muhsin hocadan takipli değilim. İstinye üniversite liv hastanesi bahçeşehirde prof dr süleyman kılıç dan şuan takipliyim pr sıvısı hemen akabinde pcr için penisden içinden sürüntü aldı.