Gram pozitif ,negatif bakteriler ve prostatit iliskisi.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Mrshadow

Re: Gram pozitif ,negatif bakteriler ve prostatit iliskisi.

Mesaj gönderen Mrshadow »

Sunu da not duseyim ayrica, bazi lablar epidermisi de flora diye antibiyogram yaomiyor, ustelik sonuca da yazmiyor
Sefil
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Sefil »

Daha once baska bir lab'da epidermis cikmisti simdi boyle bir sey cikti bakalim pek guvenilmiyor
Mrshadow

Sefil yazdı:Daha once baska bir lab'da epidermis cikmisti simdi boyle bir sey cikti bakalim pek guvenilmiyor
bence epidermis için antibiyogram çalışmamış lab, zira bir çok lab bunun flora bakterisi olduğunu düşünüyor, yani elde şurda burda zaten var.
ama bazıları da epidermis prostat enfeksiyonu yapar diyor
Mrshadow

ama epidermis gram+ bir bakteri yani hücre duvarı var.
sende gram boyamada görünen farklı bir flora bakterisi olabilir
Bahtsizbedevii

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

Mrshadow yazdı:
Sefil yazdı:Daha once baska bir lab'da epidermis cikmisti simdi boyle bir sey cikti bakalim pek guvenilmiyor
bence epidermis için antibiyogram çalışmamış lab, zira bir çok lab bunun flora bakterisi olduğunu düşünüyor, yani elde şurda burda zaten var.
Sadece lab lar degil dostum doktorlar da ikiye bölünmüş durumda. Benim en son gittiğim enfeksiyon uzmanı da epidermitis enfeksiyona sebep olmaz kesinlikle lökosit yoksa yani enfeksiyon yoksa antibiyotik kullanma dedi. Kaldı ki bu hastalığın hatırı sayılır üç doktorundan biri olan zafer hoca da bu sonuclara itibar etmiyor. Antibiyograma göre antibiyotik kullandırdı zafer hoca diyen pek kimse göremedim forumda. Düzene sorduğumda bu flora bakterisi bazı yerler rapor etmiyor diye. Biz ederiz her bulduğumuzu doktor karar verir demişti.
Mrshadow

Bahtsizbedevii yazdı:
Mrshadow yazdı:
Sadece lab lar degil dostum doktorlar da ikiye bölünmüş durumda. Benim en son gittiğim enfeksiyon uzmanı da epidermitis enfeksiyona sebep olmaz kesinlikle lökosit yoksa yani enfeksiyon yoksa antibiyotik kullanma dedi. Kaldı ki bu hastalığın hatırı sayılır üç doktorundan biri olan zafer hoca da bu sonuclara itibar etmiyor. Antibiyograma göre antibiyotik kullandırdı zafer hoca diyen pek kimse göremedim forumda. Düzene sorduğumda bu flora bakterisi bazı yerler rapor etmiyor diye. Biz ederiz her bulduğumuzu doktor karar verir demişti.
ondan onlar rapor ediyolar demek ki! ama çoğu kabul etmiyor. zira epidermis elimizde yüzümüzde hatta afedersin götümüzde bile var. hangisini temizleyeceksin, öte yandan eldeki bazı bakteriler de çok faydalı, diğer zararlı patojenlerin enfeksiyon yapmasını engelliyor. onun için ellerinizi çok kimyasalla yıkamayın derler.

Valla hocam ben de şöyle düşünmeye başladım artık. enfeksiyon yoksa hiçbir zaman steril olmayacak prostat, zararlı patojen varsa bile enfeksiyon yapacak miktarda değilse, antb kullanma!

bazı miktarları zaten bağışıklık öğelerimiz de halledebilir.
Bahtsizbedevii

Benim bagısıklık yerlerde zaten biri hapsursa grip oluyorum. Zaten koyverdim bu ara dostum. Üşütmemeye dikkat ediyorum ama ekstra birşey de yapmıyorum.
Mrshadow

ben ligone multivitamin+beta glucanın bu anlamda faydasını çok gördüm
Sefil

Mesaj gönderen Sefil »

Mrshadow yazdı:
Bahtsizbedevii yazdı:
Mrshadow yazdı:
ondan onlar rapor ediyolar demek ki! ama çoğu kabul etmiyor. zira epidermis elimizde yüzümüzde hatta afedersin götümüzde bile var. hangisini temizleyeceksin, öte yandan eldeki bazı bakteriler de çok faydalı, diğer zararlı patojenlerin enfeksiyon yapmasını engelliyor. onun için ellerinizi çok kimyasalla yıkamayın derler.

Valla hocam ben de şöyle düşünmeye başladım artık. enfeksiyon yoksa hiçbir zaman steril olmayacak prostat, zararlı patojen varsa bile enfeksiyon yapacak miktarda değilse, antb kullanma!

bazı miktarları zaten bağışıklık öğelerimiz de halledebilir.
Bu rahatsizlik muthis bir bilmece abi
Bahtsizbedevii

Mrshadow yazdı:ben ligone multivitamin+beta glucanın bu anlamda faydasını çok gördüm

Ligone markasıyla satılan aslında fiyatı uygun tavsiye edermisin?
Arkab
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Arkab »

Arkadaşlar bugün prostat sıvısı verdim raporda bazı sahalarda pmnl lokosit ve gr + koklar görüldü diye sonuç cikti ne demek anlayan varmi yardim edebilir mısınız. Doktor desefin 0.5 iğne yaptırdı ve tetradox yazdı. 2 gün sonrada idrarda bakteri üreyip üremediği çıkacakmış.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Arkab yazdı:Arkadaşlar bugün prostat sıvısı verdim raporda bazı sahalarda pmnl lokosit ve gr + koklar görüldü diye sonuç cikti ne demek anlayan varmi yardim edebilir mısınız. Doktor desefin 0.5 iğne yaptırdı ve tetradox yazdı. 2 gün sonrada idrarda bakteri üreyip üremediği çıkacakmış.
Evet bu bakterilerde enfeksiyon yapabiliyor. Miktar olarak demekki enfeksiyon yapacak kadar ki size antibiyotik vermiş. Drunuz zaten önlemini almıs. Merak etmeyin dogru yoldasiniz.
Arkab

Mesaj gönderen Arkab »

Kadir bey çok teşekkür ederim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Arkab yazdı:Kadir bey çok teşekkür ederim
Rica ederim..
freddy310

Mesaj gönderen freddy310 »

Bende 1 ay önce verdiğim meni testinde gram pozitif basiller ve koklar görüldü. Flora elemanları üredi yazıyordu. Meni testi bu. Doktor bu sonuca normal demişti. Ama merak ediyorum menideki bu bakteriler iltihaba sebep olur mu?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

freddy310 yazdı:Bende 1 ay önce verdiğim meni testinde gram pozitif basiller ve koklar görüldü. Flora elemanları üredi yazıyordu. Meni testi bu. Doktor bu sonuca normal demişti. Ama merak ediyorum menideki bu bakteriler iltihaba sebep olur mu?
Prostat sivisini baz almak gerekir. Menide flora bakterileri olabiliyor.
Arkab

Mesaj gönderen Arkab »

Prostat sivisinda pazartesi günü bazi sahalarda pmnl lokosit ve gram pozitif koklar görüldü çıkmıştı. Doktor prostat sivisinda bakteri üreyi uremedigine batırmadı. Prostat sıvını verdikten hemen sonra ilk idrardan alarak tahlile gönderdi bu idrar tahlilinde bakteri uremedigi sonucu bu gün cıktı. Hiçbirşeyin yok demeye getirdi. Ama peniste yanma devam ediyor. Ben bu isten bişey anlamadım.
Arkab

Mesaj gönderen Arkab »

Tetradox yazmıştı pazartesi kullan şikayetlerin geçerse gelme dedi. Daha önce cipso kullandım geçmemişti geçeceğini sanmıyorum. Geçmezse kronik pelvis ağrısıdır stresten kaslar kasilmistir. Psikolojisi ve kas gevşetici rahatlatıcı ilaç yazarım demişti ısrarla prostat sıvısına baktırdim. Tetradox bitince geçmezse bulaş gevşetici ilacı yazacak galiba. Kullanmalimiyim tavsiye edermisiniz.
Lucifer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Lucifer »

smclk89 yazdı:ben enfeksiyon dan kaynaklı akıntı ile birlikte 2 tane sürüntü çubuğuna penis ucundan örnek verdim genital kültür testinde gram pozitif basil görüldü üreme olmadı yazıyor doktora gösterdim ilaç kullanmana gerek yok dedi. ben tekrar enfeksiyon yaşamadığım sürece de ilaç kullanmamayı düşünüyorum yediklerime de 3 gündür acayip dikkat ediyorum şikayetlerim genelde çok düşük arada bir çok ateşlenip çok şeffaf akıntım oluyor ama sebep bumudur bilmiyorum maydanoz kaynatıp içiyorum bol bol sebze yiyip maydonoz yiyorum melisa karabaş çayı içiyorum ve akıntılar duruyor. gittiği yere kadar böyle gideceğim.
Özellikle sabah uyandığınızda, ereksiyon ile birlikte siyah boxerda beyaz leke bırakıyor mu bu akıntılar? Onun dışında şeffaf zaten görüntü olarak zevk suyu gibi büyük ihtimal ile. Bunun geçmesi için (akıntılar duruyor dediniz) tam olarak ne yapıyorsunuz? Ve o akıntılar durdu dediğiniz zaman sabah uyandığınızda penisi sıkmayı dener misiniz ucundan akıntı gelecek mi? Semptomlarımız benzer.
Lucifer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Lucifer »

smclk89 yazdı:her zaman olmuyor ama sabah akıntısı yaşıyorum ben enfeksiyondan kurtulamıyorum 5 aydır zaten ilaçlar biteli 1 ay oldu akıntı %95 bitti şu aralar 2 3 günde bir sabah koyu renkli kremsi akıntı yaşıyorum ama gün içerisinde çok olmuyor bazen tam artacak gibi oluyor. maydanoz kaynatıp içiyorum sarımsaklı yoğurt yiyorum %100 durmuyor ama kontrol dışına çıkmıyor yani günde 1 defa en falza renk bırakan bir akıntım oluyor. ben inanılmaz akıntı çektim o yüzden bu günlerim benim için o kadar zor geçmiyor. yeterki enfeksiyon yaşamyım aç gezerim gerekirse. prostatit yanmaları da çok zorlayıcı onuda yeni yaşıyorum ama aylarca peçeteyle gezmenin derdini çeken bilir.
Sizde ödem var mı? Herhangi bir ürolog böyle bir geri bildirimde bulundu mu hiç?