Prostat! Prostatit! Tedavi! Ağrılar! Düşünceler

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
prosnet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Prostat! Prostatit! Tedavi! Ağrılar! Düşünceler

Mesaj gönderen prosnet »

Arkadaşlar kaç aylardır forumu izliyorum. Başıma gelen çok şeyi burada gördüm. Çok şeyde öğrendim. Çok şeylerde rahatladım. Bende artık 1 yıl olalı yakalandım hastalığa. Maalesef yakalandıktan 5 ay sonra doktora gittim kötü durumda. Şimdi iyiyim şükür ama yine ağrılarım oluyor. Buralar da (Astana) soğuk bir yer ondan diye düşünüyorum. Bir korunmasız oral yolla ilişki sonrası yakalandım. İlk başta idrarda yanma, pis koku, hissizlik, ağrı filanla başladı. Ama ben soğuk değmiş diyerek boş verdim. Ama azda olaa böyle devam etti. Taki prostatım iltihaplanarak idrar yolunu sıkıştırmasıyla. Bu anda artık israrımı yapamama durumuna geldim. Çok kötü durumlara kaldım. Geceleri uyumadım. Ağrılarım çok oldu. Doktora gittim bende entrokok bakterileri ailesinden çok bakteri çıktı. Prostat şiresinde çok sayıda diploklar cardı. Lekosit 8-10 yazıyordu. Doktor 3 günlük sonda taktırarak tedaviye başladı. İlk tedavi serftriaksion ve levoflaxin ilaçlarıyla başladım. Serfteiaksion gün içinde 2 defa 1 hafta kullandım. Levoflaxin 1 ay kullandım. Bunun yanı sına serum aldım metrandizol ve natrium xlorid. İçine her zaman vitamin c koştuk. İlk haftada idrar problemlerim düzeldi. Artık rahat idrarımı yapıyordum. Yanma azalmıştı. İlaçlar bitince her şey yerindeydi. Sonra prostavet ilaç kullandım. Buda prostatı gevşetmeye iyi geliyordu. Sonra provit diye vitamin birleşmeleri kullandım. Onlar da iyi geldi. Şimdi bir yıl geçti. Soğuk alınca belimde ağrılar oluyor. İçimde bir şey varmış gibi. Makat rahatszılığım gitti.

AĞRILAR
1. Makatta ağrı
2. Cinsi organda ağrı
3. Testislerde ağrı
4. Belde böbreklerde ağrı
5. Göbek altında ağrı

DÜŞÜNCELER
Düşüncelerim alt üst oldu. Ne yapacağımı bilemiyordum. Cinsellik sıfır. Her kesten kendimi gizliyordum. İnsanlar içine çıkmak istemşyordum. Evden dışarı dahi. Çok kötü olmuştum. Bir şey yapmayı düşünmüyordum. Neden başıma geldi? Neden ben diye düşünmeler beni yedi bitirdi. Geceler dahi düşünüyordum. Ama şükür yavaş yavaş gitti

AÇIKLAMA
Ben düşünceme göre en önemlisi psikoloji ve sonra tedavinin düzgün seçilmesi. Prostat sıvısı analizi, antibiyogram yaptırmak lazım. Gerekli antibiyotiği almak lazım. Bundan sonra yardımcı şeyler. Prostat öyle bir organ ki bakteriler onu bir parça yırtılar gibi yırtıyor. Artık orası sağalmazsa gelen her bir bakteri oraya gire biliyor. Bağışıklık sistemimiz de oraya geç müdahale ettiği için de bakteriler artık orada yıva kurmuş oluyor. Bundan başka soğuk hiç sevmiyor. Biraz soğuk olsa ağrılsr yeniden başlıyor. Bence prostatın kendini toparlaması için 2 yıl gerek. Ama takviyeler ile. Biz bir iki yıl düzelmiyoruz söylüyoruz olmayacak başını bırakıyoruz. Ama devam etmemiz lazım. Şimdi haftada iki kez boşalıyorum. Pazartesi ce Perşembe günleri )). Cinsellik süper. Her şey yerinde. Söylediğim gibi soğuklarda ağrılsrım oluyor.
Mrshadow

Re: Prostat! Prostatit! Tedavi! Ağrılar! Düşünceler

Mesaj gönderen Mrshadow »

astanada bile bizden iyi tedavi uygulanıyor
en iyi doktorlar dediklerimizde bir noktada eksik yapıyor tedaviyi ama elimizdeki malzeme bu yapacak bişey yok
prosnet

Mesaj gönderen prosnet »

Doktorun iyi ilgilenmesi lazım. Ben öyle düşünüyorum. Başından atmamalı. Ben öyle gördüm. Analizi çok güzel ve özel aldılar.
Neri

Mesaj gönderen Neri »

prosnet yazdı:Doktorun iyi ilgilenmesi lazım. Ben öyle düşünüyorum. Başından atmamalı. Ben öyle gördüm. Analizi çok güzel ve özel aldılar.
Antibiyogram kaça yaptırdın ? Ben Azerbaycanda Antibiyogram yapan klinik tanımıyorum bu forumu kullanan baküde yaşayan varsa yardım yapa bilirmi ?
prosnet

Mesaj gönderen prosnet »

Neri yazdı:
prosnet yazdı:Doktorun iyi ilgilenmesi lazım. Ben öyle düşünüyorum. Başından atmamalı. Ben öyle gördüm. Analizi çok güzel ve özel aldılar.
Antibiyogram kaça yaptırdın ? Ben Azerbaycanda Antibiyogram yapan klinik tanımıyorum bu forumu kullanan baküde yaşayan varsa yardım yapa bilirmi ?
İstanbul FM, Şefa, Oksigen, Modern Hospital. Bunlar hepsi yapıyor. Gidin yaptırın. Bulundum baküde
Neri

Mesaj gönderen Neri »

Hangi doktorü önerirsin kardeşim? Ben Akif Mereliyev Nergiz klinikasında calışıyor.Onunla ilgilendim.Baküde iyi doktor varmı prostatit tedavi eden ?
Neri

Mesaj gönderen Neri »

prosnet yazdı:
Neri yazdı:
İstanbul FM, Şefa, Oksigen, Modern Hospital. Bunlar hepsi yapıyor. Gidin yaptırın. Bulundum baküde
Hangi doktorü önerirsin kardeşim? Ben Akif Mereliyev Nergiz klinikasında calışıyor.Onunla ilgilendim.Baküde iyi doktor varmı prostatit tedavi eden ?
Neri

Mesaj gönderen Neri »

prosnet yazdı:
Neri yazdı:
Lütfen kardeşim yardım edin Baküye hastalığınız içinmi gelmişdiniz ?Iyi doktor varmı burda hangisini önerirsin Kimseye soyleyemiyorum hastaligimi Doktor onersin benim icin Bakude yasayan varmi başlık açıyorum kimse de cevap vermiyor.Gürcistan Ukrayna Kazakistan bu ülkeler eski sovet ülkeleri tedavisi orda varsa Azerbaycanda olmalı en azından aynı bilim yolunu geçtiler
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Neri arkadasin bahsettigi hasteneleri ara
Uroloji ile gorus.

Prostat sivisindan cam lam uzerinde alip lokosit sayimi incelemesi yapiyor musunuz? Prostat sivisindan kultur yapiyor musunuz diye sor.

Hangisi yapiyorsa ona git